Wesley Snipes

Wesley Trent Snipes

7,8
15 790 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Wesley Snipes

Podobno siedział 3 lata w więzieniu od 2008 roku. W takim razie jakim cudem wystąpił wtedy w filmach?

BachuPOL

Przecież to są daty premier a nie okresu zdjęciowego -.-

BachuPOL

siedział od 2010

BachuPOL

Podobno miał przepustki na plany zdjęciowe. Tak jak choćby do Niezniszczalnych 3...

TYGRYSEX_filmweb

wyszedł przed niezniszczalnymi

BachuPOL

Za co go zamknęli?

MartiniKS

Oszustwa podatkowe.Zalegał skarbowce troszkę grosza i go zamknęli.Oczywiście musiał uregulować zaległości,nie ma tak łatwo.Jak ktoś narzeka na naszą skarbówkę,to niech się zastanowi jeszcze raz.Tam,to dopiero naciskają i nie ma zmiłuj,czy aktor,czy drobny przedsiębiorca.A ja zawsze myślałem,że w Stanach,jak ktoś ma kasę i sławę,to się można prawie od wszystkiego wymigać.Jednak nie.Teraz to bym powiedział,że bardziej to jest u nas prawdopodobne.

mario_1981

Wywinąć to się tam można z wielu rzeczy jak masz dobra papuge, ale podatki to tam świętość.

mario_1981

chyba se żartujesz, i żyjesz w zamkniętym świecie gdzie w TV ci wmawiają że to nie pieniądze są najważniejsze. Na świecie sie tylko kasa liczy chyba że sam sobie ustalisz wartości.

KopsonKrk

No jednak nie są najważniejsze, skoro bogaty aktor mimo wszystko poszedł siedzieć, a z całą pewnością mógłby sobie przekupić sędziego.

Jak to się ma do Twojej teorii?

marcin261287

Tak to się ma że pieniądz tylko pozornie ma wartość. Jak się rodzisz to z góry masz 3 rzeczy potrzebne do życia: jedzenie, picie i spanie. A reszta to tylko iluzja uformowana przez twoich przodków

Edit: tam napisałem że pieniądze są najważniejsze, ale tylko dopóki sam w to wierzysz o to chodzi.

KopsonKrk

Ja słyszałem że mógł zapłacić żeby go nie zamykali. Ale wolał odsiedzieć niż płacić im kasę.

dominik1989

Może nie było go stać?

NickError

Wątpię on ma tyle kasy, że mógłby wyżywić całą Afryke. Po prostu uznał, że jakby zapłacił to by się przyznał do błędu :)

dominik1989

Skąd ma tą kasę? Ostatnio gra w filmach, które idą prosto na wideo. Pewnie zbyt dużo za to nie dostaje. A życie w luksusach kosztuje. Utrzymanie czwórki dzieci też. Poza tym, gdyby mógł za jednym zamachem zapłacić wszystkie niezapłacone podatki, to czemu nie płacił ich terminowo w ciągu tych wszystkich lat?

Afrykę to może mógł wyżywić, gdy jeszcze ktoś chodził na jego filmy do kina.

NickError

Słyszałem, że wolał dać pieniądze na cel charytatywny niż zapłacić podatki. Zresztą to było w latach 90 a wtedy dużo aktorów nie płaciło podatków. Pewnie jakiś protest przeciw podatkom albo bunt młodości :)

dominik1989

Wiem, że twierdził, że stał się kozłem ofiarnym dla prokuratorów, którzy go atakowali głównie dlatego, że jest gwiazdą. Ale w Stanach z podatkami nie ma żartów. Możesz jeździć po pijanemu i wciągać kokainę do woli, ale podatków ci nie popuszczą.
Najlepszy przykład z Alem Capone. Mordował ludzi i handlował nielegalnym alkoholem, ale wykończyli go podatkami:)

NickError

5 dzieci

dominik1989

A sorry, zagrał w "Gliniarzach z Brooklynu".

KopsonKrk

Żeby zaspokoić te potrzeby potrzebne są pieniądze. To są tylko potrzeby najniższego szczebla. Człowiek ma jeszcze inne, nie jesteśmy zwierzętami. Jeśli chce się zatrzymać na poziomie małp to masz rację, niczego więcej nie potrzeba. Wielu śmiałków decyduje się na szalone wyprawy w świat z 2 parami gaci i kompasem próbując przekonać ludzi, że można żyć bez pieniędzy. Takie chojraki nie wiedzą za dużo o życiu i nie myślą zbytnio o przyszłości dopóki nie przydarzy się wypadek, choroba, choroba kogoś bliskiego.

Stanley927

Po 1 człowiek to jest zwierze. Po 2 to w czym żyjesz to tylko wynik decyzji/błędów/ruchów/zmian ze strony twoich przodków którzy uformowali dzisiejszy świat. Dlatego też pieniądze mają wartość tylko w uformowanej przez cywilizacje iluzji, same w sobie nic nie znaczą. Chyba nie sądzisz że to jest idealna opcja tego świata, i że to jedyna możliwa opcja ;) Wszystko mogło się potoczyć inaczej i skąd wiesz czy np. dzisiaj nie żylibyśmy tak jak np. w X wieku, gdyby wszystko się poszło inaczej. Albo gdybyśmy dziś dalej biegali po lasach, sawannach, nie byłoby cywilizacji? Też byś uważał że to normalne, bo innej formy świata byś nie znał. Tak samo jest z dzisiejszym światem. Zawsze będziesz sądzić że ten świat jest najnormalniejszy bo w innym nie miałeś okazji żyć.

KopsonKrk

Jesteśmy zwierzętami- masz rację ale nie można nas stawiać równi ze wszystkimi pozostałymi gatunkami. Jesteśmy nieporównywalnie bardziej rozwinięci, inteligentniejsi dlatego to małpy nadal latają po drzewach a my latamy a380 na drugi koniec świata. Odnośnie losów świata, potoczyło się jak się potoczyło i żyjemy w czasach gdzie bez pieniędzy długo nie pociągniesz. Możesz już zejść podczas narodzin a jeśli przeżyjesz to nie wiadomo jak długo. Jest jeszcze kilka dzikich plemiona, które nie wiedzą co to pieniądz ale jaka jest średnia długość ich życia ? Jaka jest jakość ich życia ? Żyją jak prymitywne istoty a człowiek ma potrzebę ciągłego rozwoju. Skoro wybudziłeś się z tego matrixa i wiesz, że ludzie są zagubieni to czy sam zmieniłeś swoje życie ? Zerwałeś ze schematem szkoła, praca, żona , dzieci, emerytura, piach ?

Stanley927

Schematyczność jest zła-doprowadza do tego, że każda jednostka jest taka sama i szara. Nawet szkoły idą w tą stronę-nie ma indywidualności, całą grupę uczniów prowadzą w taki sam sposób.

mario_1981

Chodzą głosy, oczywiście nie w głównym ścieku że podatek dochodowy w stanach jest pobierany nielegalnie, tak twierdzi np prawnik Irwin Schiff. Mówi o tym szerzej mało znany film dokumentalny Aarona Russo ,,Ameryka od wolności do faszyzmu''.Ze Snipesa wyrok sądu i media zrobiły pospolitego oszusta a prawda może wyglądać zupełnie inaczej.Są pojedyncze przypadki walki z IRS ale to jak kropla w oceanie bo ludzie boją się ryzykować utrate wolności..Do głównego ścieku te informacje nie przedostają się.Tam potrzebna byłaby rewolucja i ci co skazują ludzi na więzienie i ci co pasożytują na cudzych pieniądzach (w ramach podatku dochodowego) sami powinni siedzieć w pierdlu.

darecki77

No cóż, nie ustosunkuję się do tego, bo nie mam o tym bladego pojęcia.Wcześniej tylko zwróciłem uwagę, że jeśli chodzi o ludzi znanych, to przymyka się tam oko na różne rzeczy, ale podatki najwyraźniej są wyjątkiem.No i ostatnio to całe molestowanie/gwałty.Ameryka, to też jest niezłe bagno.Nam się może wydawać, że jest tam super itd. i pewnie trochę tak jest, ale i swoje negatywne strony ma.To chyba tak, jak wszędzie, że jak komuś jest dobrze, to ma dobrze (czytaj, jak ma pieniądze, a najlepiej dużo) ale jak ktoś klepie biedę (z takich, czy innych powodów) lub żyje na "normalnej stopie" to nie jest aż tak znów kolorowo.Tyle tylko, że to multikulturowe społeczeństwo, przekrój z całego świata i też zdaje się tam sporo lożą na nierobów, oczywiście głownie tych "ciemnych"

mario_1981

Wiadomo świat nie jest czarno biały i sprawiedliwość jest różna....Stany to dziwny twór równocześnie z dumnie stojącą statuą wolności trwała tam segregacja rasowa do połowy 20 wieku.Wcześniej tłukli się w sprawie niewolnictwa.Polecam dokument o podatku dochodowym Aarona Russo, troche szok

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones