Willem Dafoe

William J. Dafoe

8,3
86 510 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Willem Dafoe

tego gościa to się boję, przypomina mi diabła w ludzkiej skórze. Jest jednak dobrym aktorem, magnetycznym i pociągającym. Tylko jakoś mi zupełnie nie pasował do roli Zielonego Goblina w Spidermanie. Eehh, jakoś za dobry jest do takich ról.

emmeline37

Co do Spider-mana...
Niczym Ledger w Mrocznym Rycerzu zrobił z anty-bohatera postać niemal pierwszoplanową, od której nie tylko jesteśmy w stanie oderwać oczu, ale i myśli! Z prostego filmu dla nastolatków, kolejnej ekranizacji komiksu, zrobił film, który można oglądać po kilkanaście razy, choćby tylko dla sceny z lustrem(o ile pamiętasz o której mówię...)
W sposób niezwykły, godny swoich poprzednich ról, Dafoe ukazał przemianę człowieka sukcesu o dobrych zamiarach i pokojowym nastawieniu do świata, choć z może lekko zachwianym systemem wartości( można domyślić się, że zaniedbywał kontakty z synem, a wcześniej także z żoną), w demonicznego potwora, być może jeszcze okrutniejszego niż Joker.
Choć film do najlepszych nie należał, moim zdaniem, była to jedna z bardziej wyrazistych ról tego wielkiego aktora, w których mógł w pełni pokazać ogrom swego aktorskiego talentu.

DianaReachel

Zgadzam się. Przemiana z przedsiębiorcy w bestie była wprost świetnie zagrana. Widać, że na początku nie bardzo mu się to podoba, że stał się kimś takim, ale później mam wrażenie, że nawet się wczuł, że mu się to podoba. Ta nieograniczona siła, którą zyskał. Gdyby Spidey przyjął jego propozycje, na pewno obaj zawładnęliby Nowym Jorkiem.
Scena przed lustrem jest moją ulubioną. Idealnie zagrane rozdwojenie jaźni. Gdyby film miał podniesioną kategorię wiekową, można by wycisnąć z postaci Goblina jeszcze więcej. Ta postać aż się prosi, żeby zabiła więcej ludzi tylko dla czystej przyjemności.
Brawa dla Dafoe za zagranie świetnego czarnego charakteru.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones