Winona Ryder

Winona Laura Horowitz

8,4
46 237 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Winona Ryder

Świetnie się zapowiadała grała u najlepszych i każdy wróżył jej wielką karierę, tym czasem od bardzo dawna nie zagrała w żadnym dobrym filmie.

DziurawaMarysia

Obczaj serial 'Stranger Things'. Mocno dała radę.

adamcpdst

Dzięki za info. Obczaję

adamcpdst

OK Ale sam fakt że nie gra już na dużym ekranie daję dużo do zrozumienia że jest taką upadłą gwiazdą, no i zaczęła grać w serialach TV więc nie jest to dobry znak. Tak jak napisała DziurawaMarysia od lat jej nie widzieliśmy w żadnej dobrej roli/filmie.

Wątpię czy znowu powróci, mało komu to się udaję.

MaXXi

NIe wiem czy zauważyłeś ale większość najlepszych aktorów gra teraz w serialach i to nie byle jakich :)

Imperator_8

Nie wiem czy zauważyłeś ale tak nie jest. "Najlepsi" grają na dużym ekranie. Bo chyba nie wmówisz mi że taki film Experimenter,Worricker - Drugie starcie (Tylko TV),Homefront itd: były HITAMI bo nie były.

Aktorka najlepsze lata ma już za sobą, a powinna grać dalej w produkcjach na miarę Edwarda norzycorękiego, soku z żuka, Drakuli, Obcy przebudzenie itd: itd:
A grała w samych filmach które nawet nie zostały zauważone i docenione.

NO i nie gadaj że np: taki Matthew McConaughey który też gra w pewnym serialu, też nalepże lata miał już za sobą, dopiero Witaj w klubie za którego dostał OSKARA pozwoliło mu być na nowo zauważonym, a o Interstellar już nawet nie mówię. A to że grają w serialach to np: w takim DETEKTYWIE ponoć lepiej płacą niż w nie jednym filmie, przez to serial się tak długo ciągnie, bo trzeci sezon prawdo podobnie wystartuję w 2017 roku dopiero czyli prawie 2 lata po ostatnim sezonie.

MaXXi

EDIT: W serialu na pewno nie zobaczysz jak ty to napisałeś "najlepszych" bo lepiej jest im zrobić filmidło które zarobi 500 milionów i obejrzą miliony na całym świecie, niż serial który obejrzy może z 2-3 miliony. Dla takiego Harrelsonna może to dużo, ale tych na szczycie to śmieszne liczby, a i twórcy takiego serialu nie było by stać z opłaceniem takiego aktora z najwyższej półki. Stąd bierze się ludzi który kiedyś byli zauważeni, a dziś się o nich zapomniało i tylko w takim serialu mogą być zauważeni. Harrelson mimo iż gra w nowszych filmach to i tak każdy ma go w przysłowiowej pupie, bo na Oskara raczej nie ma co liczyć aby był aż tak docenionym aktorem. A Colin też jakimś super star nie jest, może kiedyś jak grał u boku najlepszych był zauważony. Ale dziś gra już na poziomie przeciętniaka.

MaXXi

Czy ty zdajesz sobie jakimi budżetami w dzisiejszych czasach operują seriale i jak wysokie gaże oferuje się aktorom/aktorkom za odcinek? To są setki tysięcy dolarów, niekiedy nawet miliony za odcinek. Niektóre hollywoodzkie filmy nie mają takich funduszy jakimi operuje telewizja. W 2017 roku, według Forbsa, 10 najlepiej opłacanych aktorek telewizyjnych zarobiło łącznie 156 mln dolarów, zaś 10 najlepiej opłacanych aktorów 185 mln. Kevin Spacey za 13-odcinkowy sezon HoC dostał 12 mln, Robin Wright 9mln, przy czym ich zyski na samej gaży się nie kończą. Wpływy z promocji, z emisji serialu w innych krajach. To studnia bez dna zysków i kolejnych zielonych na ich koncie. Dożyliśmy czasów kiedy telewizja święci większe sukcesy niż kino bo zwyczajnie oferuje dużo większe pole manewru. Dla telewizji grała już Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Laurna Dern, Kate Winslet, Maggie Smith, wspomniani niżej Dustin Huffman, Benedict Cumberbatch, Tom Hardy itd. Lista jest zdaje się nie mieć końca. Granica między telewizją a kinem uległa zwyczajnie zatarciu.

tomb2525

Ten gość nie ma najmniejszego pojęcia na temat, na który się wypowiada. Niemniej jednak choć wielcy aktorzy zaczęli niedawno chętnie występować w serialach, nie zrezygnowali z filmów Oscarowych (lub innych nagradzanych). A Winony nie było? Może była niezgodna na praktyki Weinsteina lub podobne biorąc pod uwagę ostatnie liczne rewelacje.

MaXXi

Kolego - aktorzy mają zdecydowanie więcej pieniędzy do wyciągnięcia w serialach niż w filmach, pomijając kilka nazwisk i naprawdę superprodukcje, która są trzy na krzyż rocznie. Obecnie amerykańskie seriale mają budżety wyższe za jeden odcinek niż pełnometrażowe superprodukcje polskie, i trend się utrzymuje. Podział na aktorów filmowych i serialowych już od dawna nie istnieje.

MaXXi

Matthew w detektywie mistrz, przepraszam profesor (najlepsza rola), Winona za "Stranger things" powinna dostac Emmy, nie oglądal a się "mundruje" ;)

MaXXi

A Steve Buscemi w "Boardwalk Empire" albo Kevin Spacey w "House of Cards"? Wspaniałe role. Zresztą w "Boardwalk Empire" wielu aktorów zagrało znakomite role, zwłaszcza odtwórca roli Arnolda Rothsteina. Podobnie jest z "Grą o Tron", gdzie prawie każda kreacja aktorska z pierwszego sezonu to mistrzostwo. Potem moim zdaniem bywało gorzej, ale np. Ramsay Bolton to wręcz idealnie zagrana postać. Także sporo naprawdę znanych aktorów gra teraz w serialach i są to produkcje na wysokim poziomie, podobnie jak ich gra.

kinomanpl

Przypomniałem sobie jeszcze o Dustinie Hoffmanie w serialu "Luck". Sam serial nie przypadł mi do gustu, ale Hoffman jak nabardziej.

MaXXi

Anthony Hopkins czy Ed Harris w Westworld, Benedict Cumderbatch i Martin Freeman w Szerlocku, Tom Hardy w Peaky Blinders.
To jest absolutna czołówka aktorów a mimo to występują w serialach.

MaXXi

Keaton powrócił Birdmanem

DziurawaMarysia

Moim zdaniem to smutne, że aktualnie gra tylko w "Stranger Things". Byłoby miło zobaczyć ją w jakiejś dobrej roli w jakimś dobrym filmie.

DziurawaMarysia

Mało który reżyser chce zatrudnić kleptomankę.

txxy_2

Minęło tyle lat. Przez ten czas nic się takiego nie zdarzyło.

Burnham1

w czasach gdy to się wydarzyło nie było pudli, to był ogromny szok... dzisiaj to że jakaś znana celebrytka nie założyła majtek i pokazała krocze nikogo nie szokuje, ale gdy wyszła sprawa kradzieży Winony (i to nie dezodorantu w drogerii, tylko ubrań i dodatków za kilka tysięcy dolarów) to była naprawdę głośna sprawa, która odbiła się szerokim echem na całym świecie. Nie było wtedy portali plotkarskich, ba! mało kto miał internet w domu, a ludzie się o tym jakoś dowiedzieli. Zlinczowali ją w branży. Szkoda, bo rzeczywiście grała w samych świetnych filmach w latach 90tych. W ogóle sposób w jaki ona to wszystko zrobiła... to nie było wepchnięcie bluzki do torebki czy w biustonosz ;p ona się pokaleczyła w przymierzalni odcinając klipsy magnetyczne, zakrwawiając przy tym te łupy. No i oczywiście medialna sprawa w sądzie. Hollywood takich rzeczy nie wybacza. Co jest naprawdę zabawne, biorąc pod uwagę pedofilów, seksoholików, alkoholików i ćpunów, którzy na co dzień przemierzają czerwone dywany

tolerancja91

Miałem na myśli, to, że moim zdaniem powodem tego nie jest ten incydent, tylko to, że została zapomniana. Była angażowania czasem przez utalentowanych reżyserów (np. Darren Arofonofsky), jednak albo produkcje okazywały się po prostu słabe, albo nie zostały docenione, albo też nie dostała roli, w której mogłaby wykazać się aktorsko. Może kiedyś (ale jednak w to wątpię) zagra jakąś ciekawą role w jakimś genialnym filmie i spotka ją to samo, co Keatona po Birdmanie.

tolerancja91

Pewnie to część lub całość przyczyn tej sytuacji... Ja w sumie się dziś dowiedziałem przy okazji oglądania sezonu Stranger Things, gdy ktoś o tym wspomniał, a tu dostałem pełne wyjaśnienie na czym polegała jej kleptomania... Mam jednak nadzieję, że zagra jeszcze w kilku mocnych filmach. Wszedłem tu na forum właśnie po zastanawianiu, że w sumie to dawno jej nigdzie (w nowym filmie) nie widziałem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Michael_Petrucci

Ci tam powyżej się produkują, prześcigają w teoriach niebytu Winony a tutaj w jednym zdaniu wszystko.

penetrator1981

Mnie też jej żal.Takie fajne zjawiskowe imię,doskonale geny(po rodzicach pisarzach), uroda też bez zarzutu a Oscara się niestety nie doczekała.A tyle razy dostała nominację!

Michael_Petrucci

Zrobiła Tobie coś złego? Jeśli nie to lepiej licz się że słowami

Michael_Petrucci

Licz się że słowami

Brandon568

Michael Petrucci

Michael_Petrucci

Robisz z niej pannę lekkich obyczajów

Brandon568

? wręcz przeciwnie

DziurawaMarysia

ona gra w specyficznym rodzaju kina jak zauwazyles, kostiumowe, troche basniowe, u Bartona, czasy swietnosci tego kina juz dawno minely, nawet czasem lepiej ze sceny zejsc...

xochitl86

Albo przestawić się na kino współczesne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones