Wojciech Cejrowski

7,5
580 ocen występów osoby
powrót do forum osoby Wojciech Cejrowski

A to zwyczajnie cham, prostak i zapatrzony w siebie bufon. Czyżby to "chodzenie boso" po świecie i indoktrynacja ojca rydzyka stworzyło taką mieszankę wybuchową? Wszystkie te miejsca gdzie bywa i opisuje, to widać, że opisuje wybiórczo to co mu się podoba propagandowo i tyle. Broni swojego zdania? Tylko o buddyzmie się tak wypowiedział, bo wiadome, że buddyzm jest najbardziej pokojową RELIGIĄ na świecie, a czemu o innych religiach plemiennych nie wypowie swojego "zdania"? Czyżby się bał, że go oskalpują?

Tani prowokator, który jak widać zebrał sobie rzeszę baranów, żeby beczały jak i on!

aquashine

Wyjątkowo słaby poziom trollingu. Chociaż przyznaję jedno iż Pan Cejrowski powinien zawsze podróżować ze sporym zapasem snikersów (celowo piszę po polsku) bo "gwiazdorzy". Fakt.
Ale czy Ci się to podoba czy nie, większość w Polsce (na szczęście) ma takie poglądy jak On, no może poza "oświeconymi umysłami" w warszawce i w pozostałych większych miastach gdzie szerzy się degrengolada społeczna i indolencja umysłowa.

Pozdrawiam.

flowenoll

Większość ma poglądy jak WC? Jaja sobie robisz? Chyba u Ciebie na wsi. Gdyby większość myślała jak on, bylibyśmy jednym wielkim Ciemnogrodem.

W 100% zgadzam się z założycielem tematu.

użytkownik usunięty
camil3k

Aaa.. To Polska nie jest jednym, wielkim Ciemnogrodem? :o

No właśnie czasami zdarzają się w polskim społeczeństwie, posiadające rozum jednostki, choć trzeba przyznać, że są w mniejszości. Przykre jest, że typ spod ciemnej gwiazdy pokroju WC, jest dla tak dużej grupy Polaków autorytetem. To pokazuje jak daleko jesteśmy za np. zachodem Europy.

camil3k

Bo ten zaciekły dewot jest bardziej prymitywny, niż plemiona, które nawiedza.
Sam siebie nazywa "katolem". To wyjaśnia wszystko - między katolikiem a katolem jest tak różnica, jak między kibicem a kibolem.

camil3k

Jestem z Podkarpacia a ludzie tutaj przywiązują większą wagę do tradycyjnych wartości, i to o zgrozo bez względu na wiek,miejsce zamieszkania (mieszkam w mieście, żebyś widział te tłumy w kościele, ludzie z pracy się zwalniają by pójść do spowiedzi), wykształcenie (sam mam wyższe i nie przeszkadza mi to w konserwatywnych poglądach, wręcz przeciwnie jak byłem młody i głupi to też byłem lewakiem ale na szczęście się z tego wyleczyłem). Tak więc "Ciemnogród" jest większy niż wam się wydaje i ma się dobrze, powiem więcej on krzepnie.

Po drugie swoimi postami sam sobie przeczysz, bo najpierw piszesz iż "chyba sobie żartujesz" kiedy napisałem iż tak myśli większość a koledze powyżej odpisałeś że "jednostki oświecone", takie jak Ty są w mniejszości. Zdecyduj się.

A po trzecie chyba nie byłeś na zachodzie skoro pragniesz by u nas było tak jak tam. Arabowie palący samochody, powszechna narkomania, homosie paradujący na ulicach, mężczyźni którzy nie są ani nie wyglądają jak mężczyźni i wiele wiele innych.
Boże chroń "Ciemnogród"!

Pozdrawiam.

flowenoll

Nigdzie nie napisałem, że uważam się za "jednostkę oświeconą", tylko po prostu za człowieka używającego rozumu (w przeciwieństwie do postaci pokroju WC), a to jednak duża różnica. Rozumiem, że to taka ironia z Twojej strony, jednak wyszła bardzo słabo. Z tego co mi wiadomo, to przyjaciel Wojtka, i idol niezbyt mądrych dzieciaków, Janusz Korwin Mikke, uważa się za człowieka "oświeconego", więc tym bardziej to określenie do mnie ani odrobinę nie pasuje. Natomiast swoją głupotę Cejrowski obnażył m. in. na tych filmikach:

http://www.youtube.com/watch?v=MOjGBqAwmSk
http://www.youtube.com/watch?v=qc57gjaE7fs&feature=related

Jeśli ktoś uważa, że tego nie zrobił, to znaczy, że sam jest głupkiem. To chyba bardzo proste, nieprawdaż?

Nie wydaje mi się, bym sobie przeczył. Polacy mają raczej umiarkowane poglądy tzn. nie zaliczają się ani do grupy skrajnych oszołomów, takich jak WC, ani nie są zbyt otwarci i tolerancyjni. Zarówno ci podobni do Cejrowskiego, jak i ci podobni np. do mnie, stanowią mniejszość. Świat nie jest przecież czarno-biały.

Na zachodzie żyje się o wiele lepiej niż u nas; znacznie więcej patologii i zboczeń możemy zaobserwować niestety w Polsce. Twój fałszywy obraz zachodu wynika wyłącznie z tego, że jesteś Ciemnogrodzianinem. Uwierz mi - dogonimy ich. To kwestia maksymalnie kilkudziesięciu lat. Mam nadzieję, że dożyję czasów, gdy liczba ateistów w Polsce przekroczy psychologiczną barierę 50%, homoseksualiści będą mogli bez problemu zawrzeć związek małżeński itp. itd.

Pozdrawiam.

camil3k

Nie znasz zupełnie polskiej historii czy masz ją zupełnie głęboko w du...????
Masz gdzieś poległych za Ojczyznę????
Krew którą przelewali byś mógł teraz swobodnie mówić po polsku???
Pomordowanych przez czerwonych kacapów???
Wywiezionych na drugi koniec świata prawdziwych inteligentów (tych którzy przeżyli urządzane na nich polowania)????
Człowieku wróg zawsze będzie wrogiem, jeśli łudzisz się iż Rosja się zmieniła to tylko świadczy o braku jakiejkolwiek przenikliwości!!!! Rosja nie może sobie pozwolić abyśmy urośli za nadto w siłę, jest całkowicie zrozumiałe dla jej interesów!!!!
To że Europa się wynaradawia i pozbywa swojej kultury nie ulega wątpliwości i w momencie kiedy u nas będzie 50 % ateistów (boję się że kiedyś do tego dojdzie) to na zachodzie będą już mówić po arabsku!!!!
Rzym upadł bo porzucił swoją własną kulturę, porzucił "virtus" i Europa także upadnie bo porzuca swoją własną łacińską kulturę! Już upada! i widać to gołym okiem.
Europa która podbiła kiedyś cały świat jest dziś niezdolna do jakichkolwiek działań, jesteśmy w ogonie świata. Tego chcesz? Dlaczego?
By homosie mogli sobie chodzić po ulicy? Przecież to robią, nikt ich nie morduje ani prześladuje. Byli są i zapewne będą, ale nie należą im się z tego tytułu żadne dodatkowe przywileje.
Spójrz na dzisiejszych mężczyzn, nie są zdolni do przybicia gwoździa nie mówiąc o laniu w mordę kiedy jakiś menel obrazi ich dziewczynę czy żonę. Dlaczego chcesz żyć w takim świecie gdzie nie ma żadnych wartości poza chorą polityczną poprawnością i źle rozumianą tolerancją?????

Pozdrawiam.

flowenoll

Twoja ksenofobia połączona z ostrą paranoją chyba osiągnęła już ekstremum; wcale nie zazdroszczę Ci tego - wręcz przeciwnie - szczerze Ci współczuje. Od razu widać, że jesteś fanem tego klauna, Janusza Korwina Mikke. Objawy przedawkowania bzdur przez niego głoszonych są wyraźnie widoczne. Prawda jest taka, że facet ten - podobnie zresztą jak Cejrowski - nie rozumie ani odrobinę współczesnego świata; żyje w swoim własnym świecie, zapatrzony w przeszłość, myśli że można przewidzieć dzięki niej przyszłość - oczywiście że można, ale to nie jest takie łatwe, jak akurat jemu się wydaje. W ciągu ostatnich stu lat świat ludzi zmienił się chyba jak nigdy w całej swojej historii; osoba, która rozumie dlaczego tak się stało i dlaczego dzisiejszy świat zmierza akurat w takim, a nie innym kierunku, rozumie również, że szukanie wspólnego mianownika każdej obecnej sytuacji z jakąś sytuacją z przeszłości, to zwyczajna głupota. Globalizacja jest konieczna, byśmy się wszyscy nie pozabijali; przecież to wiedzą nawet dzieci, które uczą się historii. Żaden Breivik, czy też jakikolwiek inny prawicowy psychopata, jej nie zatrzyma. To proces bardzo powolny i bardzo ważną rolę tutaj, wyznaczającą jego tempo rozwoju, odgrywają nowe technologie jak np. internet, a te mogą tylko przyspieszyć swoje własne tempo rozwoju; tutaj nie może być mowy o jakiejkolwiek stagnacji. "Przykro" mi.

Znam polską historię (nie jakoś wybitnie, ale myślę, że wystarczająco) i oczywiście ją szanuje, ale nie zamierzam nią żyć, czy też się nad nią użalać, bo to nie jest normalne; wydarzeń z przeszłości się przecież nie zmieni. Jeśli myślisz, że historia Polski jest np. szczególnie krwawa, lub z jakiegoś innego względu "wyjątkowa", w porównaniu do historii innych narodów to jesteś w wielkim błędzie. Taka postawa świadczy jedynie o nacjonalizmie i nie ma żadnego uzasadnienia w rzeczywistości. Wiadomo, że historia dla jednych państw była łaskawa, a innych nie oszczędziła (chociażby ze względu na położenie geograficzne); to że Polska należy akurat do tej drugiej grupy, nie oznacza, że wszyscy Polacy powinni być z tego powodu ksenofobami. Daleko byśmy nie "zajechali", rozumując w ten sposób.

Jeśli wydaje Ci się, że homoseksualiści mają łatwo, to radzę jeszcze raz dobrze się nad tym zastanowić. W Polsce wciąż za bycie homoseksualistą można dostać po mordzie i z całą pewnością trzeba to zmienić, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż ludzie ci nie mają żadnego wpływu na swoją orientację. Nienawiść do homoseksualistów bierze się wyłącznie z ignorancji. Tutaj mogę polecić dość ciekawy film, który wiele wyjaśnia:

http://www.youtube.com/watch?v=YRLDpk9Fyds
http://www.youtube.com/watch?v=sFc_XtpLluw
http://www.youtube.com/watch?v=LXM03hZwC6o
http://www.youtube.com/watch?v=YPNJyXIG4AI
http://www.youtube.com/watch?v=ZQKVqJOSdTo
http://www.youtube.com/watch?v=A0l-sGui8VY

Człowiek, dla którego liczy się przede wszystkim drugi człowiek, nie może w takiej sytuacji nie stanąć po stronie homoseksualistów.

Wcale nie uważam, że świat schodzi na psy - wręcz przeciwnie - zmierza w dobrym kierunku; na pewno nie ku upadkowi, choć przyznać trzeba, że upadek wciąż jest możliwy, ale na pewno nie spowoduje go system, który obecnie funkcjonuje.

camil3k

Jeśli mamy sobie robić przytyki zamiast wymienić argumenty to zakończmy to na tym etapie, jestem na to za stary.

Pozdrawiam

flowenoll

Przytyki? Chcesz powiedzieć, że nie jesteś ksenofobem? Sorry, ale chyba jednak to wyraźnie widać. Poza tym jak można traktować całkiem serio człowieka, który na poważnie bierze postać Korwina Mikke - faceta wszędzie widzącego wyłącznie faszystów i komunistów. Doskonale rozumiem, że można być wkurzonym na polskich polityków, ale Korwin nie stanowi niestety dla nich żadnej alternatywy.

camil3k

To jedyna alternatywa, ale do tego trzeba dojść samemu. Jeżeli nazywasz ksenofobią trzeźwe spojrzenie na sytuację międzynarodową to nie mogę tego odebrać inaczej niż jako zwykłej impertynencji. Czy ja gdziekolwiek zaznaczyłem iż jako Polacy jesteśmy lepsi od innych nacji? Zwróciłem tylko uwagę iż w interesie Rosji zawsze będzie leżało abyśmy dalej gnili w marazmie (przykład rurociąg bałtycki). To nie ideologia tylko realizm. Natomiast zarzucenie paranoi to już czysty przytyk. Wyzywanie bezpodstawne Korwina czy Cejrowskiego też nie jest na poziomie. Obaj goście mają pokończone uniwersytety po kilka fakultetów, Cejrowski włada 3 językami jest członkiem najbardziej nobilitowanego towarzystwa geograficznego a ty zarzucasz im oszołomstwo i nieumiejętność patrzenia na świat. Podejrzewam iż w parlamencie z trudem znaleźć tak wykształconych ludzi.
Wymagacie od nas akceptacji waszych kosmopolitycznych i homofilnych poglądów a sami nie możecie przełknąć głosów z naszej strony. To się nazywa relatywizm.

Pozdrawiam.

flowenoll

To alternatywa, ale wyłącznie dla niepoważnych ludzi, którzy nie mają wystarczająco dużo wyobraźni, by móc przewidzieć, jakie konsekwencje mogłoby mieć dojście kogoś takiego do władzy. Jedną z zalet demokracji jest właśnie to, że - bardzo delikatnie mówiąc - radykałowie tacy jak Korwin nigdy nie zdobędą władzy legalnie, w wyniku wygranych wyborów (zresztą nielegalnie również jej nie zdobędą). Korwin sam przyznaje, że nie rozumie współczesnego świata, wyobraźmy więc sobie, jakim niby cudem mógłby sprawnie kierować czymś, skoro nie wie nawet, jak to działa. Światopogląd tych ludzi nie ma zatem zupełnie nic wspólnego z "trzeźwym spojrzeniem"; to ludzie całkowicie zapatrzeni w przeszłość, żyjący w swoich własnych "światach", a to nie może doprowadzić do niczego dobrego, bo niby jak można iść na przód, patrząc się nieustannie za siebie. Wykształcenie czy też wiek wcale nie musi iść w parze z mądrością, czego właśnie ci ludzie są dobitnym przykładem.

Rosjanie w przeszłości najzwyczajniej w świecie bali się Polski (zresztą podobno obawiają się jej również i dzisiaj), dlatego oczywistością wydaje się fakt, iż chętnie wykorzystali naszą słabość. Niestety to Polacy są odpowiedzialni za ową słabość, a nie Rosjanie. Nie wiem, czy zauważyłeś (mam wrażenie, że chyba nie), ale dzisiaj państwa nie prowadzą już wojen ze swoimi sąsiadami, z wiadomych zresztą względów, więc niby dlaczego Rosja miałaby bać się silnej Polski? Zrozum wreszcie, że czasy imperializmu się skończyły. Poza tym Polska to nie jest przecież strefa wpływów Rosji, więc nic im do naszego rozwoju; to przecież nie od Rosjan zależeć będzie nasza siła. Jestem przekonany, że moje pokolenie dożyje silnej gospodarczo Polski.

Powiedziałbym jednak, że moje poglądy są bardziej patriotyczne aniżeli kosmopolityczne. Co do słowa "homofilia" to nie za bardzo wiem, co ma niby ono oznaczać, bo to, co sprawia, że bronię homoseksualistów, bywa nazywane przez psychologów empatią.

Oczywiście że możemy przełknąć wasze głosy, jeśli tylko są oparte na wiedzy; nie możemy natomiast przełknąć waszej agresji i ignorancji, którą to dość często wprost emanujecie.

Pozdrawiam.

camil3k

Oj gościu, gościu, ręce opadają. Nie napadają sąsiadów? Od jak dawna? Nie wiem ile masz lat ale chyba powinieneś pamiętać jeszcze Układ Warszawski. Niestety każdy pokój jest kruchy. Ten trwa dopiero od 89' a Rosja i Gruzja? Żyj sobie dalej w swoim wielkomiejskim oświeconym i równouprawnionym światku.

Pozdrawiam

flowenoll

Toż to ksenofobia do potęgi n-tej. Gdyby wszyscy tak bardzo obawiali się swoich dawnych wrogów, to z całą pewnością kolejny - i zapewne ostatni - konflikt zbrojny na skalę światową byłby nieunikniony. W dzisiejszym świecie kraje muszą ze sobą współpracować - to fakt, którego świadome są nawet dzieci, uczące się historii w gimnazjum, czy nawet podstawówce. Zauważ, że nawet wrogowie tacy jak USA i Rosja potrafią ze sobą współpracować. Poza tym Rosja nie ma przecież żadnego, nawet najmniejszego powodu, by napadać na Polskę; Polska należy do NATO, ONZ, UE, więc na pewno nie wyszliby na tym dobrze, gdyby jednak - co jest zupełnie nierealne - do tego doszło. Wiem doskonale, że w przeszłości zostaliśmy olani przez swoich sojuszników, jednak teraz tak by nie było. Wybuch jakiegokolwiek konfliktu zbrojnego w Europie, czy też konfliktu na skalę światową wraz z upływem czasu staje się coraz mniej prawdopodobny. Dajmy absolutną władzę oszołomom, żyjącym we własnym świecie, pokroju Korwina czy też WC, a wojna stanie się faktem.

Jak już pisałem wcześniej - to przecież Korwin jest "oświecony". Ja nigdy nie uważałem się za oświeconego.

Pozdrawiam.

camil3k

Pozdrawiam

camil3k

Nie mogłem się powstrzymać przed zacytowaniem "Naczelnika Ciemnogrodu":

Co to znaczy być „radykalnym katolem”?

Jezus był radykałem, nie ściemniał, nazywał rzeczy po imieniu, mowa jego była prosta: tak-tak, nie-nie. Doktryna Jezusa była bardzo radykalna wtedy i jest radykalna dzisiaj. Dlatego Kościół Katolicki ma co roku tysiące męczenników za wiarę. Katolików zabija się za przekonania religijne! Moje poglądy w sprawach doktrynalnych się nie zmieniają, bo doktryna Kościoła jest niezmienna. Z tymi samymi poglądami co dziś, trzydzieści lat temu nie byłem radykałem, a teraz jestem. Dlaczego? Świat zdziczał. Coraz więcej dzikusów dookoła. Kiedyś byli na marginesie, dziś siedzą w Sejmie - facet z torebką, facet ze gumowym siurkiem - jako elita narodu. Fuj! Wolę być radykałem

Zresztą radykalizm to nic złego, to raczej cecha, a nie wada. Idzie Pani do lekarza, a on mówi: poprzednia kuracja nie przyniosła efektów, zastosujemy radykalne metody. Czy ma mu Pani za złe? Narzędzia dobiera się stosownie do okoliczności. Kiedy dobre słowo nie skutkowało, moja babcia sięgała po pasek. Mądra babcia. Cześć Jej pamięci!

Świat zrobił się rozmemłany, ludzie ukrywają, kim są, wstydzą się przyjmować jasne stanowiska – dlatego wylądowałem na pozycji radykała. Inni zmienili swój język i dostosowali sformułowania, a ja po staremu mówię, że aborcja to zbrodnia z premedytacją, a nie "zabieg". Zbrodnia, w której uczestniczy matka. Wszyscy uczestnicy tej zbrodni to dzieciobójcy. Za zabójstwo z premedytacją powinni być ukarani ciężkim więzieniem. Kiedyś nazwanie aborcji zbrodnią to była definicja, dzisiaj to jest „radykalna ocena”. A aborcja jest przecież wciąż taka sama. Co się więc zmieniło? Świat zdziczał.

Ma Pan poczucie, że jest w Polsce jedynym „radykalnym katolem”?

Co Pani, oszalała??? Polska się skończyła? Zostały tylko lemingi?! Mam nadzieję, że są nas – radykalnych katolików – miliony."

flowenoll

No i super wywiad. Uświadamia, jak prostym człowiekiem jest Wojtek Cejrowski.

camil3k

Bo wyznaje proste wartości a nie relatywizm.

flowenoll

Raczej prostackie wartości jak na prostaka zresztą przystało. Poza tym to jak najbardziej relatywizm, bo gdyby było inaczej WC musiałby być większym radykałem niż islamscy fundamentaliści.

camil3k

Co za idiota. Zniszczyć takich konformistów! Tak samo jesteś ciemny jak ten konserwatysta z którym się kłócisz. Owszem na "jedynie słusznym i oświeconym" Zachodzie ludzie żyją względnie lepiej ale biedni ludzie też się tam znajdują a tacy ludzie którzy uważają Europę Zachodnią i USA za "Ziemię Obiecaną" są debilami ponieważ zgubiło ich materialistyczno-utopijne wyobrażenie Zachodu. Sam jestem liberałem ale nóż się otwiera jak ktoś pisze takie brednie.

Marik1234

Ogarnij się gnoju. Jak chcesz się powyzywać, to pod zły adres trafiłeś.

camil3k

Gdybyś troszkę pogłówkował to byś wiedział że Zachód wcale taki dobry nie jest jaki ci się wydaje. Jest właściwie taki sam jak Wschód i Watykan.

Marik1234

Straszliwe bzdury wypisujesz. Po pierwsze, Wschód, Zachód i Watykan to trzy zupełnie różne światy. Po drugie, ja wcale nie uważam Zachód za ziemię obiecaną, mam krytyczny do niego stosunek (a w szczególności do USA). Po prostu Zachód obecnie przoduje pod bardzo wieloma względami i to całkiem oczywiste, że przynależność do tego grona przyniosłoby Polakom dużo dobrego.

camil3k

Przodują to teraz Chiny.

Marik1234

Chyba pod względem wyzysku.

flowenoll

popieram w 100% -Boże, chroń Ciemnogród.

aquashine

Czy nie możemy być ponad religijne podziały? Facet robi genialne programy, pisze dowcipne i przyjemne w odbiorze książki i to się liczy. Nie mam ochoty babrać się w politykę czy religię, bo jak wchodzisz w szambo to nieważne jak dobre miałeś chęci, i tak wyjdziesz ubabrany po szyję tym czego się do tej pory brzydziłeś!!

DonDominik

Temat mieszania się polityki i religii do programów i literatury popularnonaukowej na przykładzie forum Wojciecha Cejrowskiego powinien prędzej czy póżniej być głośno poruszony bo każda jednostka powinna mieć freedom na propagowanie swoich poglądów, ale trzeba też pamiętać, że estermiści światopoglądowi przeinaczają rzeczywistość i wiedze naukową, aby racja była po ich stronie. Wystarczy przytoczyć przykład Gaillileusza, który propagował heliocentryzczną teorie Kopernika przed 400 laty, kiedy jeszcze nie było tak rozwiniętych środków masowego przekazu jak internet i telewizja, żeby zdać sobie sprawę że utarczki świata naukowego z religią i polityka są starsze niż się może wydawać.
Co zaś się tyczy Cejrowskiego - palant i hipokryta. Na długo będę pamiętać w jaki sposób potraktował Agnieszke F. Wszystkie nauki Biblii o poszanowaniu drugiego człowieka poszły się wtedy je***. Zero szacunku dla kogoś kto prawi morały, do których sam się nie potrafi zastosować.

rusekolsztyn

Ale ten "palant" napisał trzy świetne książki i pod tym względem jest dla mnie autorytetem, bo napisał je mając dysleksję. Mam w tyle jego fundamentalne poglądy i gdybym go spotkał serdecznie bym go pozdrowił i poprosił o autograf pomimo swoich ateistycznych poglądów.

rusekolsztyn

No cóż akurat Frytce nie współczuję :) jak ktoś chce się p......ć na antenie to niech i potrafi na wizji przyjąć krytykę, jakoś bronić się argumentami dobrze nie potrafiła :)
Z Cejrowskim nie zgadzam się w sprawach politycznych i a co do katolickich tez nie zawsze, ale w książkach które pisze rysuje sie całkiem inny facet- sam żyje zgodnie ze swoimi regułami ale nie potępia innych, prędzej wyjaśnia, tłumaczy aż dziwne biorąc pod uwagę programy satyryczne. Programy i książki podróżnicze są świetne o innych mam odmienne zdanie jednakże za to że ma własne zdanie i nie poddaje sie tylko zawsze do przodu prze- szanuje go.

aquashine

Chłopacy, nie kłóćcie się. Cejrowski jest inteligenty, a że ktoś się z nim nie zgadza, to nazywa chamem i prostakiem. Ja, osobiście, nie lubię go zbytnio, ale fakt faktem, że programy robi świetne. Szkoda tylko, że często dorzuca tam w swoich komentarzach własny pryzmat, ale tak to bywa w programach autorskich. Świat światem, ale prawy nigdy nie pójdzie z lewakiem ;)
Żeby nie wyszło, że jestem prawy, bo z przekonań jestem właśnie lewakiem :), ale ludzie, nikt wam nie każe go słuchać, oglądać jego programów lub podziwiać jego majestat... Luz, chłopcy, luz...

aquashine

Zapewne wszyscy co go krytykują to zatwardziałe lewactwo.
Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

jazdon

Widzę, że inwazja nazistów z kosmosu dotarła też na filmweb.

Nnorm

Nie wiem czy wiesz ale naziści to też czerwona hołota tylko o słabszym PR niż dzisiejsze lewactwo spod znaku UE.

flowenoll

Tak tak, oczywiście. Dla was korwinowców, wszystko co nie jest monarchią to czerwone lewactwo. Ładnie was JKM omamił, nie powiem.

Nnorm

Sprawdź sobie co znaczy skrót NSDAP a potem się wymądrzaj.

flowenoll

hehe, więc idąc tym tropem KRLD też jest krajem demokratycznym?

Nnorm

Poczytaj łosiu, zanim coś napiszesz. Sama nazwa to nie wszystko. Sam program Adolfa H. był czysto socjalistyczny (oczywiście gospodarczy), wiem że to sól w waszym lewackim oku i burzy spokój w poprawnie politycznym światopoglądzie.

flowenoll

Widzę, że korwinowcy są obeznani z pismami swego drugiego idola -Adolfa. Cóż, chyba nie dość dokładnie. Naziści byli kapitalistami w każdym calu a ich polityka interwencjonizmu miała na celu umożliwienie kontroli nad gospodarką na czas wojny. Ponadto to właśnie szefowie wielkich koncernów zbijali forsę, najpierw wykorzystując robotników (Hitler po dojściu do władzy obniżył wszystkim robolom pensję) a potem naody podbite. Bardziej to pasuje do wizji JKM niż Marksa.

Nnorm

Widzę iż obeznanie idzie w obie strony. Fakt faktem iż Adi był socjalistą tak samo jak Piłsudski za młodu (ten na szczęście dość szybko się zreflektował czym socjalizm trąci i zszedł z tej błędnej drogi). Nazwanie nazistów kapitalistami świadczy o braku elementarnej wiedzy. Może powiesz że dziś w Polsce także mamy kapitalizm?

Pozdrawiam.

flowenoll

Nie - akurat w polsce nie mamy Kapitalizmu tylko złodziejokrację (choć różnica nie wielka). Mnie oskarżasz o brak wiedzy a mówisz, że Piłsudski zszedł z błędnej drogi. Hmm... Chyba Korwin Mikke uważa że wolny rynek nie podlegający żadnej kontroli jest optymalnaym typem gospodarki. Od kiedy to popiera on Państwowy Kapitalizm i sterowanie gospodarką (taki model gospodarczy wprowadziła Sanacja)?
Najpierw zdecydujcie jakie macie poglądy a dopiero później dyskutujcie z innymi.

Nnorm

...paniczne wyrzucanie przez ONRowców ,PISowców ,i innych prawicowców Hitlera na lewą stronę (bo tam podobno jego miejsce) przypomina trochę trochę próbę oczyszczenia się z główna za pomocą miotełki kogoś kto wpadł cały do szamba ... co by nie zrobił smród zdradzi skąd wyszedł ...

dardre

Nawet jeśli Adiego miejsce na prawicy, to wolę siedzieć z nim w jednej ławce niż z tow. Stalinem , Mao, Polpotem i Leninem, przy nich Adolf to grzeczny chłopiec, tylko ma gorszy PR.

flowenoll

...niewątpliwie , zawsze ciągnie swój do swego .
-Adiego i NSDAP popierały wszystkie partie prawicowe w Niemczech i w zasadzie do wybuchu wojny większość europejskiej prawicy.
-Adiego i NSDAP Finansował prywatny IG-Farben
-Adi zdelegalizował lewicowe związki zawodowe .
-Adi zdelegalizował Komunistyczną Partię Niemiec .
-Adi w odezwie do SA powiedział ,cytuje:
„Członkowie SA muszą być sprawni fizycznie i koncentrować się na aktywności atletycznej. Boks i jiujitsu są bardzo wskazane. Muszą od początku być wdrożeni do idei wielkiego ruchu i filozoficznej wojny na wyniszczenie MARKSIZMU I JEGO WYZNAWCÓW " Ale powiadasz "Adi był lewicowcem" ....prawdopodobnie nie potrafiłbyś skojarzyć pory roku z datą w kalendarzu . Tak jest też i z Korwinem ,nabrać na swoje pierdoły może tylko głupszych od siebie .A tych jak widać w Polsce procentowo jest mniej niż wymaga próg wyborczy..

Nnorm

Przecież nie muszę mieć poglądów zgodnych ściśle z linią partii. Prawda? Poza tym Korwin nie lubi Piłsudskiego i uważa Go za zdrajcę i agenta, dla mnie to jest trochę za dużo, ale KNP to w zasadzie "neoendecja". Ale i tak lepsze to niż dziadostwo naszego sejmu.
Wracając do tematu, to zgadzamy się przynajmniej w ocenie naszego systemu panującego w kraju. Jest chory i koniecznie trzeba go uzdrowić, podejrzewam tylko że mamy na to inne wizje. Ciekawe iż piszesz że od złodziejokracji do kapitalizmu nie daleka droga, ja bym to samo powiedział o socjalizmie, wszak to w tamtym systemie kradli wszyscy od "adamiakowej po żurka". Socjalizm korumpuje a co gorsza deprawuje i namawia do nadużyć. Tak pokazało życie. Tylko mi nie pisz że tamten system nie miał nic wspólnego z socjalizmem "bo gdyby zapanował prawdziwy socjalizm to byłoby pięknie i cudownie".

Nnorm

Gdziekolwiek panował socjalizm ( PRL, NRD,ZSRR etc.) lub panuje (UE, Kuba itd.) (celowo nie piszę o KRLD i Białorusi bo cholera wie co to jest) skompromitował się i okazuje się niewydolnym systemem. USA ostatnio za Baraka też skręciły na lewo i wpakowali miliardy na socjalkę a efekt mizerny. Nawet kraje skandynawskie tak chętnie wyciągane przez was jako wzór i przykład mają coraz więcej problemów (choć ich przykład to topik na inną rozprawę).

flowenoll

Wpakowali miliardy w socjal? Człowieku, miliardy to oni wpakowali w banki które doprowadziły po raz kolejny do wielkiego kryzysu gospodarczego. Jedyną szerszą reformą socjalną było wprowadzenie powszechnej opieki zdrowotnej. Co do złodziejstwa to było, jest i będzie niezależnie od systemu. Oczywiście - najlepszym systemem byłoby Chile pinocheta, w którym siła nabywcza 90 % ludności spadła o 30 % a ubóstwo osiągnęło niespotykną skalę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones