Wojciech Cejrowski

7,5
579 ocen występów osoby
powrót do forum osoby Wojciech Cejrowski

Pojazd po buddyzmie

użytkownik usunięty

Właściwie mówi sam za siebie o poziomie merytorycznym jego wywodów.

Słuchalem i nie widzę większych wad wywodu. Taka jest konwencja tego programu. Buddyzm jak wszystkie systemy filozoficzno-religijne podlega krytyce. Nie ma i nie powinno być specjalnej ochrony dla tej (modnej) filozofii duchowej. Fakt faketem że pokazywany i promowany w większości mediów buddyzm nie jest odzwierciedleniem prawdy - nie tylko uśmiechniety staruszek z pomarańczowych szmatkach .... :) Warto zapoznać się z karami w starym Tybecie (już widzę dzisiajszych obrońców praw człowieka jak reagują na tamten system wartości)

użytkownik usunięty
Sztorm68

>Konstruktywna krytyka
>Chrześcijańskie bzdurki z nastawieniem anty do wszystkiego

Wybierz jedno

Ja jako ateista wybieram pierwsze - ale Cejrowski jako chrześcijanin (Rzymski-katolik) ma oczywiście prawo krytykować i wspomagać (lub nawet opierać się) filozofią judeo-chrzescijańską

użytkownik usunięty
Sztorm68

W programie "dokumentalnym" nie ma prawa.

Nie zgodzę się !!! W autorskim programie, specyficznym - on nie dokumentuje wierzeń buddyzmu - tylko opowiada O SWOICH ODCZUCIACH I SWOIM WIDZENIU TEJ SPRAWY. Dlatego będę bronił tego by o. T. Rydzyk, W. Cejrowski, J. Urban czy środowisko Faktów i Mitów mogło bez przeszkód wygłaszać, publikować i promować swój system wartości - nawet wtedy jak się z nim głęboko nie potrafię zgodzić. Pozdrawiam serdecznie !

użytkownik usunięty
Sztorm68

Sam teraz przyznałeś, że ten program jest gówno wart. Słówka jak obiektywność i prawdomówność są mu obce.

Uważam jest program jest bardzo dobry, niebanalny, autorski i jedyny w swoim rodzaju. A poza tym w jedgo sklepie kolonialnym :) można nabyć za małe pieniądze znakomite koszulki (: do podróży i zwiedzania wręcz idealne - za to ma u mnie drugi plus.

Sztorm68

według mnie to fanatyczny kretyn ktory tak naprawde g*wno wie o innych kulturach i przez jego zachowanie ludzie patrza na kosciol stereotypowo

Sztorm68

@Sztorm68 zgadzam się, z tobą całkowicie w kwestii wolności słowa przytoczę słowa Valtaire-a: "Nie zgadzam się z twoimi poglądami, moje są inne, ale oddam życie za to, byś je mógł swobodnie głosić." . jest jednak mała różnica między fanatykiem, który może narobić zamieszania, a normalnym człowiekiem, który wygłasza pogląd. Osoba która nie ma szacunku do ludzi, nie powinna być upubliczniana w mediach. To tak samo jak ja bym mówił ty jesteś podludziem i trzeba cię tępić, a media to upubliczniają. Dla tego w Polsce żydzi filtrują sieć w poszukiwaniu maniaków piszących o nich często wyssane z palca bzdury. Trzeba rozróżnić tą cienką granicę między poglądem, a fanatyzmem.

cyberskin

Dodam jeszcze, że wielu ludzi jak zwykle nie zna sprawy a się wypowiada. Buddyzm to nie tylko to co widzimy w znakomitych filmach. Buddyzm ma różne wady i odmiany. Ale myślę że bardzo dużo ludzi myśli w kategoriach filozoficznych. Wielu ludzi chciałoby wyciągnąć to co najlepsze w tej religii, bo nie da się ukryć, że jest to światopogląd godny przyszłych pokoleń. Nie wiem czy istnieje coś takiego jak Buddyzm oświecony czy nowoczesny, ale najwyższy czas stworzyć filozofię najbliższą dobru ludzkiemu opartą na myśleniu, że dusza i ciało przetwarzają się nieustannie we wszechświecie i przyjmują różne formy. Taka wiara pozwoliła by godnie traktować się na wzajem, ale także godnie traktować żywe stworzenia. Przyczyniłoby się to do rewolucji i pozwoliło by uniknąć okrucieństwa, przemocy i zła, które obecnie istnieje w nawet, albo przede wszystkim, w najbardziej chrześcijańskich narodach.

cyberskin

"Dodam jeszcze, że wielu ludzi jak zwykle nie zna sprawy a się wypowiada. Buddyzm to nie tylko to co widzimy w znakomitych filmach. Buddyzm ma różne wady i odmiany. Ale myślę że bardzo dużo ludzi myśli w kategoriach filozoficznych. Wielu ludzi chciałoby wyciągnąć to co najlepsze w tej religii, bo nie da się ukryć, że jest to światopogląd godny przyszłych pokoleń. Nie wiem czy istnieje coś takiego jak Buddyzm oświecony czy nowoczesny, ale najwyższy czas stworzyć filozofię najbliższą dobru ludzkiemu opartą na myśleniu, że dusza i ciało przetwarzają się nieustannie we wszechświecie i przyjmują różne formy. Taka wiara pozwoliła by godnie traktować się na wzajem, ale także godnie traktować żywe stworzenia. Przyczyniłoby się to do rewolucji i pozwoliło by uniknąć okrucieństwa, przemocy i zła, które obecnie istnieje w nawet, albo przede wszystkim, w najbardziej chrześcijańskich narodach."
Może i piękne słowa, ale to co napisałeś to utopia tak samo jak założenia wielkich monoteistycznych religii.

Sztorm68

muzułmanie często zarzucają Zachodowi agresję i powołują się na czasy wojen krzyżowych, inkwizycji i kolonializmu. muzułmanie jednak nic nie mówią o krwawej historii islamu. Wyznawcy tzw. “religii pokoju” są odpowiedzialni za bestialskie wymordowanie ponad 290 milionów ludzi! To tej liczby należy doliczyć setki milionów obrzezanych dziewcząt, pozbawionych swojej kobiecości. Dziesiątki milionów ofiar niewolnictwa (Europa wschodnia i Bałkany w czasach kolonizacji islamskiej. Zobacz Wideo!) i miliony wypędzonych z własnych domów Chrześcijan. Każdego roku ginie za wiarę 170 tys. Chrześcijan. Codziennie przybywa więc 465 męczenników. 350 mln wyznawców Chrystusa w kilkudziesięciu krajach jest represjonowanych. Liczba ofiar islamu: 120 milionów Afrykańczyków (źródło: Woman’s Presbyterian Board of Missions, David Livingstone, strona 62, 1888). 80 milionów Hindusów (źródło: Koenard Elst, in Negationism in India, strona 34). 60 milionów Chrześcijan (źródło: David Barrett and Todd Johnson, in World Christian Trends AD 30 to AD 2200, strona 230. Również: Raphael Moore in History of Asia Minor). 10 milionów Buddystów (źródło: David B. Barrett, Todd M.Johnson, World Christian Trends AD 30-AD 2200, William Carey Library, 2001, strona 230, tabela 4-1). 220,000 Żydów tylko w jednym roku 1146 w Maroku (źródło: H. Z. Hirschberg, A History of the Jews of North Africa, 1974, strona 127-28). 17 milionów niewolników sprowadzonych do islamskich krajów (źródło: Thomas Sowell: Race and Culture, Basic Books, 1994, strona 188. Również:. Encyklopedia

użytkownik usunięty

http://www.youtube.com/watch?v=PfRh_8EtMK0&feature=plcp

użytkownik usunięty

Jak to się ma do tematu?

użytkownik usunięty

tego człowieka nie idzie nie lubić ...

użytkownik usunięty

Zna się na retoryce, ale nie obiektywności.

Zdaje się jesteś zwykłym kretynem bo najeżdzasz na człowieka a nie masz pojęcia o czym mówisz.Cejrowski w odróżnieniu od ciebie zapoznał się z tematem

"Do realizacji tego odcinka byłem przygotowany w sposób wyjątkowo staranny - spodziewając się takich protestów, jak Wasz.
Scenariusz napisali mi dwaj eksperci (obaj Tajlandczycy, obaj praktykujący wyznawcy buddyzmu): profesor uniwersytetu buddyjskiego w Tajlandii, który wykłada teologię buddyjską dla obcokrajowców oraz mnich buddyjski obecnie w świątyni, a wcześniej po studiach teologicznych z tytułem magistra.

Żadne stwierdzenie wypowiedziane przeze mnie do kamery (poza "głupie ludzie") nie pochodziło z mojej wyobraźni - całą wiedzę przekazaną w tym odcinku, uzgodniłem wcześniej z ekspertami. Nie jestem głupi - nie pakowałbym się w kłopoty. Od początku było jasne, że ten temat wywoła kontrowersje.
Mam kilkugodzinne nagranie wywiadu z ekspertami, w którym oni sami informują mnie, że w buddyzmie nie ma boga, że w buddyzmie czci się i oswaja demony, stosuje techniki okultystyczne, a chińskie wróżby wykłada w świątyni po to, by przyciągnąć prosty ludek."

Mr_Macphisto

http://www.facebook.com/Wojciech.Cejrowski/posts/346261248752107

Ja osobiście jego programy lubię ale poglądów już nie. 5/10.

Marik1234

ja osobiście podziwiam defilady faszystów, ale ich mordów już nie 0/10

cyberskin

Kto według ciebie jest faszystą? Ten który narzuca natarczywie konserwom nowoczesność czy ten kto broni tradycyjnych wartości? Kowboj Cza Cza czasami ma rację ale nie zawsze.

Marik1234

nie powiedziałem że ktoś jest faszystą, ale porównałem zło do zła. Cejrowski to symbol dyskryminacji w Polsce, a podobno z UB się czochrał. teraz twierdzi że obronie demokracji, ale może właśnie w obronie kościoła, który działa tak jak UB od ponad tysiąca lat. człowiek walczący o "tradycje" powinien pamiętać, że to co złe w tradycji nie powinno stać się w ogóle tradycją. jeśli tradycja było palenie zakonnic na stosie 500 lat temu w dzień dziękczynienia to znaczy że dzisiaj mamy tą tradycję kontynuować? Cejrowski jest człowiekiem o bardzo fanatycznych poglądach, na szczęście nie ma narzędzi jak Hitler itp. Bo wtedy byśmy mieli w Polsce średniowiecze jedna wiarę i jeden styl miłości. przez prześcieradło z dziurą. dlatego takich ludzi nie wolno promować i nie wolno dopuszczać do głosu, bo jeśli pojawią się narzędzia istnieje ryzyko powrotu do średniowiecza.

cyberskin

Ja nie ufam KK ale niech mówi co chce. Nie każdy musi go słuchać. Zgadzam się z tym że Cejrowski nieco przesadza. A jak mamy wrócić do średniowiecza z powodu Kowboja Cza Cza? Co najwyżej ustanowi Polskę państwem wyznaniowym uzależnionym od Rzymu.

Marik1234

przepraszam wkradł się błąd ;) "palenie zakonnic" -> palenie czarownic

cyberskin

Nie przepraszaj. Ja nie mam nic za złe.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
HRA

Widzę że ty wiesz lepiej co miałem na myśli. nawet przeprosiny za przejęzyczenie nie starczą. Swoją drogą, bolałoby Cie jakby zakonnice były palone na stosach, a palenie czarownic, zakładam że w twoim mniemaniu słuszna sprawa. Przykre że nikt nie oduczył Cię oceniania ludzi. Może kiedyś zrozumiesz jak dorośniesz.

cyberskin

a mógłbyś skarbeńku napisać to po polsku, czy o zbyt wiele proszę, mój ty dorosły interlokutorze.

HRA

znajdź sobie innego instruktora, ja nie podołam w twoim przypadku.

cyberskin

w moim przypadku za cholerę nie podołasz, ale wierzę ,że znajdziesz sobie odpowiedniego i dobrze wyposażonego partnera.

Miłego wieczoru.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones