Wojciech Mann

Wojciech Piotr Mann

8,7
1 172 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Wojciech Mann

ten cykl byl jak na polskie realia - niesamowity. dzisiaj mozna ogladac go na youtube - goraco polecam kazdemu, kto czuje humor monty pythona. gagi byly bezbledne, juz nigdy pozniej nie udalo sie w polsce nikomu zrealizowac rownie udanego cyklu w takim tonie. pozdrawiam i szacunek dla pana wojtka :-)

DEStR0Y3R

Witam
Rzeczywiście cykl "Za chwilę dalszy ciąg programu" jest KOSMICZNY jestem za młody zeby go pamiętać ale ostatnio brat podsunął mi pare skeczy na Youtube i spadłem z krzesła!!! Oglądam na okraglo i za kazdym azem jest lepsze!! mam takie mazenie (w ktore sam chyba nie wierze) aby tv powtórzyla ten cykl lub aby został on wydany na DVD:P
podrawiam Ka-a-roool

DEStR0Y3R

"ZCDCP" był niesamowity - nie tylko "jak na polskie realia". To klasa sama w sobie. Skecze stamtąd są tak znakomite, że po nich większość numerów współczesnych kabareciarzy wydaje się miałka i bez wyrazu. Osobiście uważam, że są nawet jeszcze lepsi od Monty Pythona; mało tego, odkryłam, że nie jestem w tej opinii odosobniona :]
Mann i Materna, Wasowski i Szczęśniak - po prostu eksplozja intelektu i absurdu :)

Olu

Polski Motny Python, tylko, że lepszy i Polski :D Jak teraz w kraju brakuje czegoś takiego... Sama komercha z każdej strony, a prawdziwa satyra chyba zostąła zapomnina już.... Majewski moze sie schować.

Olu

Ani wiele polskich kabaretów [o Pythonie nie wspominam, jako, że angielski humor generalnie uważam za kretyński i antyśmieszny], ani nawet inne programy Pan ow Manna i Materny nie są w stanie dorównać 'ZCDCP'. Tym bardziej więc żałuję, że programu już dawno nie ma na antenie TVP. Całe szczęście, że jest jeszcze internet :)

DEStR0Y3R

a wiec nie jestem odsobniony w opinii ze "za chwile.." jest lepsze od monty pythona..przekonywalem do tego znajomych od jakiegos czasu, a tu wchodze na filmweb i sa osoby ktore uwazaja dokladnie to samo.
przylaczam sie do apelu o wydanie "za chwile..." na dvd!

użytkownik usunięty
Qniol

Hmmm... wydaje mi się ,ze nie ma co mówić "lepsze" czy gorsze". Obydwa są genialne, ale w pełni zrozumiałe tylko w krajach, w których powstały .Nie wszystkie skecze pythona były dla nas tak zrozumiałe, jak dla Anglika żyjącego w tamtych realiach lub znającego tamte realia. Podobnie z ZCDCP: niektóre skecze są zrozumiałe tylko i wyłącznie dla Polaków, którzy pamiętają tamte czasy lub znającego te czasy. Pozdrawiam fanów obydwu cyklów! P.S.: Podpisuję sie obiema rękami i nogami pod petycją o wydanie "Za chwilę" na dvd :)

DEStR0Y3R

dokladnie, mogliby wydac zcdcp na DVD! poki co pozostaje YouTube...

b4rt

a ma ktos moze odcinek gdy parodiowali naszych sportowcow na igrzyskach zimowych? bo ten skecz jest na czasie jesli chodzi o 3/4 naszej ekipy!

serbinek26

Jak dla mnie świetny program. Szkoda że tego programu nie puszczają w tvp2. Ale za to dobrze że można oglądać na YouTube.

maxior

Genialny program. Później nikt w Polsce nie zbliżył się nawet do tego poziomu, włącznie z KOC-em( chociaż pan Wacław z ZCDCP był moją ulubioną postacią). Obecne kabarety i programy rozrywkowe mogą sie schować. Swoją drogą to ciekawe, że nigdy nie było powtórek, nawet w TV Polonia. Wie ktoś dlaczego? Chodzi o pawa autorskie, czy coś w tym stylu? Bo nie uwierzę, że nikt nie chciał tego jeszcze raz pokazywać. Na dvd wyszło niby coś, ale to tylko 50min w sumie, czyli nic. Wiem, że są na necie odcinki, ale ciekawi mnie to, że nie wyszła jakaś pełna kolekcja na DVD i nigdy nie było powtórek w TV (chociaż wszystkie nawet najbardziej badziewne polskie produkcje powtarzane są w kółko ). A jeszcze jedno na Filmwebie ZCDCP też nie ma swojego wpisu, a mają angielskie nawet mało znane programy w stylu Fast Show, Smack the Pony nie mówiąc o Little Britain czy MPFC

serbinek26

Mniej więcej od 18 minuty

http://www.filmweb.pl/person/Wojciech+Mann-8691/discussion/za+chwile+dalszy+ciag +programu-608018

ohjehr

oj chyba podales mi nie ten link:)

DEStR0Y3R

Osobiście nie przepadam za Monthy Pythonem, a ZCDCP uważam za arygenjalny cykl. To prawda, że nikt im nie dorównał. Humor, który kreowali był niezwykle wyborny, inteligentny i kipiący od pokładów ironii i absurdu. Czasem niezwykle prosty, a wymowny i powodujący nagły atak śmiechu przyprawiający o ból przepony. Późniejszy KOC z Wasowskim i Szczęśniakiem także bardzo sobie cenie, choć zdecydowanie wolę ZCDCP. Jedyna osoba, która nie pasowała mi do tej formacji do ten łysy koleś (nie wiem jak się nazywa), niestety nie dorównywał wielkiej czwórce (Mann, Materna, Wasowski i Szczęśniak), zarówno talentem aktorskim jak i naturalnością.
To co proponują nam dzisiejsze kabarety to marność nad marnościami. Płytki "humor", w kółko powielane schematy, totalna beznadzieja i stagnacja. Prawie nikt już sam niczego nie wymyśla, tylko transformuje się z marnym skutkiem to co powstało kiedyś (nawet Neonówka skecz "Niebo" sciągneła od ZCDCP).
Z przyjemnością oglądam na YT każdy odcinek, delektując się każdym z osobna. Jestem pod olbrzymim wrażeniem talentu tych czterech panów, bo to co razem tworzyli jest cenniejsze od pokładów złota.

DEStR0Y3R

ZCDCP to absolutny nr 1 polskich programów komediowych. Już nigdy nie do pobicia, bo to, co proponują nam dzisiejsze kabarety, to tylko nędzna, czasem nawet bardzo nędzna, prymitywna namiastka Manna, Materny, Szczęśniaka i Wasowskiego. Mann to jest geniusz absurdalnego humoru i absurdalnej gry aktorskiej, choć dużo pomagała mu aparycja. Materna z tą swoją "naiwnością" i mimiką fenomenalnie go uzupełniał. Nawet sama "Kuchnia pełna niespodzianek" deklasuje wszystko, co się dziś pojawia na kabaretowej scenie. Mistrzowie.

DEStR0Y3R

Zgadzam się. "Za chwilę..." to był wspaniały program satyryczny. Jedyne co może się z nimi równać, to (także nieco pythonowski w swojej treści) Zespół Adwokacki Dyskrecja. Przy dzisiejszym ogromie "kabaretów", z których jakieś 90% jest na poziomie szamba, zdecydowanie wolę po raz kolejny sięgnąć po skecze, czy piosenki wspomnianych wyżej programów.

DEStR0Y3R

Pamiętam ZDCP sparodiowali nawet Dynastię :)

giovanni50

Niestety programy rozrywkowe byłe leprze w latach 90 niż teraz , a mamy 2019 rok , mam 30 lat i jestem w szoku jakie to było śmieszne , dzis jest mega śmieszne a na realia lat 90 to był kosmos , Polski Monty Python w czystej postaci. Szkoda że już nie ma takich programów.... nigdy nie bedzie

Goldencar

aler oni trafili w sedno-pińcet plus i tak dalej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones