Yvonne Strahovski

Yvonne Jaqueline Strzechowski

7,9
9 210 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Yvonne Strahovski

Mam pytanie czy ona jest w końcu polką czy nie ? Jedni wypisują ze tak a jeszcze inni ze nie. Wie ktoś może jak to naprawde jest ?

agata3991

Formalnie urodziła się już w Australii - jako Iwona Strzechowska ( jej rodzice wyjechali z Polski około 2-3 lat przed jej urodzeniem) więc jest Australijką - drugiego paszportu chyba nie ma. Czytałem w wywiad z Iwoną umieszczonyy na stronie oficjalnej serialu Chuck w którym mówiła o swym pochodzeniu. Mówiła że jest pierwszą nie Polką w swojej rodzinie a cała reszta jej rodziny obydwu rodziców to Polacy. Poza tym płynnie mówi po polsku i wspominała że z rodziną rozmawia i e-mailuje tylko po polsku. A to o czymś świadczy.
Osobiście znam ludzi którzy są w Stanach ich rodzice to Polacy a oni polskiego wcale nie znają i nie maja ochoty nic o tym wiedzieć. więc myślę ze możemy traktować Iwonkę jak Polkę chociaż obywatelstwa naszego nie ma ( chyba że działa prawo krwi i dziecko obywateli polskich urodzone za granicą dostaje automatycznie podwójne obywatelstwo - ale tego nie wiem.)

Luke2333

Dziekuje za odpowiedz :)

< za krótki jak zwykle >

użytkownik usunięty
Luke2333

Możesz dać linka do tego wywiadu?
<za krótki><za krótki><za krótki><za krótki>

Zapomniałem o tym temacie:)
Ale wszystkie informacje czytałem to były na stronach podanych na filmwebie w zakładce "www"
Bardziej szczegółowo nie pamiętam musicie sami poszukać

Iwona zaprasza na film Canyon po Polsku!
http://www.youtube.com/watch?v=IQdl9BCBkHY&feature=player_embedded

Ps. pod sam koniec wywiadu
Mówi tu zresztą o swojej rodzinie w Polsce( i że w Australii ma tylko rodziców) i o tym że polski był pierwszym/głównym językiem.
Więc teraz nie będzie już więcej wątpliwości co do tego czy możemy uważać ją również za Polkę.
Szkoda tylko że u nas jest o niej cicho, tym bardziej że były dwie serie Chuck'a i jak widać i słychać spokojnie mogłaby udzielić wywiadu po Polsku

Luke2333

Wg mnie nie musi nawet mieć polskiego obywatelstwa, sam fakt, iż jej rodzice oboje są Polakami mówi nam, że jest Polką.

A w wywiadzie wydaje mi się, że powiedziała, że nie ma żadnej rodziny w Australii, a jej rodzice mieszkają już w Stanach (tak wywnioskowałam).

Widziałam co najmniej 3 polskie (nie przetłumaczone z angielskiego) wywiady z Zuzanną Szadkowski z Gossip Girl. Ledwo widoczna rólka, Zuzanna od urodzenia mieszka w Stanach, nie mówi zbyt dobrze po polsku, a wywiady są. Yvonne pierwszym językiem był polski, nie ma co porównywać roli Sary Walker do Doroty z Gossip Girl, a wywiadów brak, często fani serialu myślą nawet, że ma ona po prostu z różnych powodów polsko brzmiące nazwisko.

amerykanka_2

Powiedziała, że tylko rodzice mieszkają w Australii, a reszta w Polsce ;]

amerykanka_2

Warto wspomnieć, że Kristen Bell (z Veronici Mars, ale też i narrator z Gossip Girl) jest w połowie Polką od strony matki. Wychowała się w polskiej rodzinie w Detroit, jej pierwszym językiem również jest polski.

Luke2333

Brawa dla rodziców, że nauczyli ją mówić po polsku. Nie jest to niestety norma za granicą :(

agata3991

Jest na 100%

za krótki za krótki za krótki za krótki

Supernatural_Guy

w ostatnim odcinku "chucka" powiedziala po polsku jedno zdanie ;) "stesknie sie za toba tez". kulawo bo kulawo ale wydaje mi sie, ze tak aby po prostu amerykanie i brytole sobie to latwo przetlumaczyc mogli :)

kiriko

Tak samo mi się wydaje, że to tłumaczenie z angielskiego, nie zwyczajnie powiedziane po polsku. To chyba najprostsze dosłowne tłumaczenie "I will miss you too"

amerykanka_2

A jeśli chodzi o facetów to np. Paul Wesley z Pamiętników Wampirów to Paweł Wasilewski i też płynnie mówi po polski, ta sama historia.
A u nas promuje sie jakieś zakały typu Miko, no ludzie!

kiriko

nie powiedziała. to było po rusku, dlatego wydawało się jak kulawy polski.

sedzia762378

Co ty za bzdury wypisujesz, fakt trochę kulawy ale po polsku. Ale w wyżej wymienionym wywiadzie mówi pięknie po polsku (znaczy prawie nie słychać australijskiego akcentu).

agata3991

trzeba przyznac, że bardzo dobrze mowi po polsku, słychać nieco taki amerykanski akcent, ale i tak jest swietnie :)

matix87

Tu możecie zobaczyć jak w najnowszym odcinku Chucka, też mówi po polsku - http://www.youtube.com/watch?v=VS7h0h827qs

I to już nie tak kulawo :)

izzard

a co ten gostek bredzi, bo nie moge zrozumiec? On też po polsku mówi? o_0 ??

matix87

On mówi "Chciałbym robić to co lubię i (mieć) kasę za to". Sama też od razu nie zrozumiałam całości. A tak w ogóle ten gostek to chłopak Yvonne ;-)

agata3991

Urodziła się w Australii, ma tylko australijskie obywatelstwo, więc według prawa jest Australijką. No ale to tylko prawo. W jej żyłach płynie tylko i wyłącznie polska krew, świetnie mówi po Polsku (w wywiadzie mówiła też, że w domu rodzinnym rozmawiają tylko po Polsku), często spędza w Polsce święta, więc dla mnie jest zdecydowanie Polką:) Ale myślę że pasowałoby się jej zapytać, kim ona tak naprawdę się czuje, wtedy wszytko będzie jasne:]

paveler

No tak, tylko za bardzo nawet nie ma jak ją o to zapytać. Wywiady w talk-show typu Jay Leno czy Craig Ferguson są tak krótkie, że mało zdąży dana osoba powiedzieć, a Yvonne nie jest też zbyt często do tego typu programów zapraszana (wydaje mi się, że Zachary Levi ma w tym miesięcu aż cztery takie wywiady (zdaję sobie sprawę, że jest to związane głównie z filmem Tangled), a Yvonne ostatni miała chyba ponad rok temu...) Ostatnio oglądałam drugi raz któryś z jej wywiadów, na pytanie prowadzącego o co chodzi z jej nazwiskiem odpowiedziała, że jest to polskie nazwisko. "Nie brzmisz polsko (chodzi o akcent)" "Bo jestem australijką" ... Z wielu wywiadów wnioskuję, że ona znacznie bardziej czuje się australijką, niż polką. A tak BTW, zobaczcie ten artykuł http://www.zrobtosam.com/PulsPol/Puls3/index.php?sekcja=1&arty_id=945 :-)

amerykanka_2

Hehe to trzeba napisać do Polsatu lub TVNu żeby zrobili z nią wywiad. Można zapytać ją wprost kim się czuję, no ale można też w inny sposób np.: "Jest mecz Polska - Australia np. w piłce nożnej - komu kibicujesz?", i wiele stanie się jasne:) A co do jej Polskości - moim zdaniem dużo zależy od tego, jak rodzice przedstawiali jej Polskę. Na pewno plusem jest to, że w domu rozmawiają po polsku. Ja urodziłem się w Polsce, tutaj mieszkam całe życie, więc ciężko mi powiedzieć kim był się czuł gdybym był na jej miejscu, jednak myślę że jeśli moi rodzice, babcie, dziadkowie, ciocie, wujkowie, kuzynki, kuzyni (nie wiemy czy Iwona takowych posiada - może jej rodzice nie mieli rodzeństwa) byliby Polakami, to nawet mimo tego iż nie mieszkałbym w Polsce, nie miał polskiego obywatelstwa, to ciężko by mi było nie czuć się Polakiem:) Prawnie byłbym np. Australijczykiem, jednak tak naprawdę byłbym Polakiem mieszkającym z dala od ojczyzny. Tak poza tym to urodziłem się na Podkarpaciu (gdzie mieszka prawie cała moja rodzina), jednak od drugiego roku życia mieszkam na Śląsku (ale nie na górnym), i mogę powiedzieć że są różnice między ludźmi pochodzącymi ze Śląska a tymi z Podkarpacia, no i ja jednak zdecydowanie bardziej czuję się Podkarpacianinem (?) :) Zresztą być może niedługo znowu tam zamieszkam:]

agata3991

Polka czy nie ale urodą mnie zaskoczyła :)

agata3991

a co nie widzisz jest nieziemskich polskich rysów jej urody nieziemskiej (masło maślane buhahaha) reasumując na poważnie jest wspaniała

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones