Zachary Quinto

Zachary John Quinto

7,9
10 711 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Zachary Quinto

16 października Zachary dokonał publicznego coming-out jako gej.
http://www.zacharyquinto.com/news/2011/10/post.html
http://www.huffingtonpost.com/2011/10/16/zachary-quinto-comes-out-
gay_n_1013815.html?1318773359&ncid=edlinkusaolp00000009

bazyli6

I dobrze, teraz pewnie mu trochę lżej, że nie musi ukrywać swojej tożsamości :)

Damiann_n

Nawet bardzo dobrze. :)

Damiann_n

Mylisz pojecia, on nigdy nie ukrywal swojej tożsamosci. Jedyne co ukrywal to swoja orientacje a i to nie do konca - do tej pory po prostu o niej nie mowil, do czego mial swiete prawo bo to jego prywatna i intymna sprawa.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
bazyli6

Ja też myśle że Zacharemu jest lżej na sercu, gdy teraz juz wszyscy wiedzą o tym że jest gejem... Dla mnie to szok :( i rozpacz :( ale nadal uwielbiam go jako aktora i cenie jako człowieka... ! Każdy ma prawo być kim chce... I z kim chce...To jego życie i najważniejsze żeby był szczęśliwy.... to tyle w temacie...
:-( eh

Dla mnie Quinto to jak na razie uroczy Spock z dobrego "Star Treka" Abramsa - i tyle. Ale informacja wzbudziła na niektórych amerykańskich stronkach sensację, więc podziwiam, że się odważył przyznać publicznie, bo jawnym gejom wciąż nie jest zbyt łatwo zrobić prawdziwą filmową karierę (no, chyba, że reżyserską). Jedyny jawny gej, który stał się gwiazdą filmową (no, może nie jest to najlepsze określenie dla wybitnego aktora :P ), jaki przychodzi mi do głowy, to sir Ian McKellen. Inni albo się przez lata ukrywali (Rock Hudson, Valentino, Chamberlain etc.) albo kiedy się ujawnili, od razu ich kariera podupadła (np. Rupert Everett). Więc było to spore ryzyko ze strony Quinto.

użytkownik usunięty
Davus

Masz całkowitą racje.... Gejom/ lesbijką ciężko jest zrobić kariere artystyczną.... Zachowi należą się za to dużo brawa.... ! Podstawą - to być sobą i nie wstydzić się tego.... A Quinto w " Star Treku " razem z Chrisem P., zagrali wspaniale... Jednak to rolą Sylara w "Herosach" zdobył moje uznanie jako świetnego aktora.... Nie interesuje się zbytnio życiem osobistym gwiazd.... Ale Zachary jest wyjątkiem... Ma niesamowity urok osobisty, którego nie wsposób nie zauważyć.... !

użytkownik usunięty
Davus

Mylisz aktorów charakterystycznych , którzy mogą zrobić karierę nawet jako ujawnieni geje (Nicolas Grace (słynny Szeryf z Nottingham) , Derek Jacobi (Ja, Klaudiusz) , ten który grał Rene z Kawiarni w Alo Alo, grający bad-assów John Glover , mafioso od braci Cohen - Jon Polito itd. (źródło http://www.imdb.com/list/ClwkBTwU5ZQ/ )
Zupełnie inna sprawa ma się z aktorami , których wygląd pasuje do grania ról dramatycznych/głównych , jako romantic lead lub action hero , widzowie utożsamiają wtedy orientację aktora z orientacją bohatera , producenci dobrze o tym wiedzą , więc nie chcą żeby w rolach bohaterów ratujących świat i piękną laskę grali aktorzy otwarcie homo , taka prawda.
Ten od Herosów akurat wygląda jak gej ze stereotypu , ale ciekawy przypadek to Luke Evans (z UK)
http://www.filmweb.pl/person/Luke+Evans-409674#picture-20
facet popełnił ten błąd , że jako 20-latek przyznał się w wywiadzie , że jest gejem, może przez to kariery nie zrobił w UK, niewiadomo , Hollywood go w końcu zauważyło i zaczęli mu proponować role w blockbusterach , ale od razu przypisali mu dziewczynę-przykrywkę , co niewiele mu pomoże , bo wszystko jest już czarno na białym ,pewnie skończy się na rolach drugoplanowych.

użytkownik usunięty

Połączyłem karierę w UK z karierą w Hollwood , bo jednak sporo świetnych aktorow z UK robi karierę w Ameryce , na zasadzie: w UK grają w dobrych filmach dramatycznych (prestiż) , a w Hollywood grają w blockbusterach (kasa i sława).

Dzięki za link. Muszę przyznać, że większości z tej listy w ogóle nie kojarzę. :P Nie wiedziałem też, że Udo Kier jest gejem. No i Rene z "Allo, Allo" (to już nie odnośnie listy, tylko Twojej wypowiedzi). Jasne: Jacobi, Nathan Lane i jeszcze kilka innych nazwisk by się znalazło, ale to rzeczywiście ciekawi, czasem wybitni (Jacobi) aktorzy charakterystyczni, ale słowo "gwiazda" do nich nie pasuje (do McKellena - między innymi Gandalfa i Magneto - już bardziej). Quinto jest młody, przystojny i u progu kariery, więc to zupełnie inna sytuacja.

użytkownik usunięty
Davus

Chyba sie nie zrozumieliśmy. Nie kojarzysz , bo ta lista jest dowodem , ze aktor ktory jest otwarcie gejem nie zostanie gwiazdą. McKellen tez nie jest , bo to mocno starszy aktor drugoplanowy. Gwiazdą jest Christian Bale ,Day-Lewis ,Daniel Craig ,Jason Statham , Clive Owen itd. o amerykanskich jak di Caprio, Brad Pit i inni nawet nie wspomnę , wśród takich aktorów nie znajdziesz otwarcie geja.
Co do Quinto ,no to takich serialowych drugoplanowych aktorów są setki , a nawet pierwszoplanowym ciężko się przebić.

Tak, rozumiem i się zgadzam. :)

użytkownik usunięty

Bardzo mądre słowa ! Popieram... taka jest prawda...

Nie wierzę! ktoś inteligentny, potrafiący uzasadnić swoje tezy i kulturalny na Filmwebie! Może jednak zacznę znowu wierzyć w ludzi. Nie mam nic do dodania odnośnie tego tematu, ale chciałbym po prostu pozdrowić! Cieszę się, że są tu jeszcze tacy ludzie!

użytkownik usunięty
Mariusz1990

no dzięki ,to pewnie zależy od tematu i userów ,ale pochwała na wyrost ,bo swięty nie jestem ,tez mi się zdarza ,że po kims pojadę jak mnie wkurzy hehe

O Rene dowiedziano się chyba później niż kręcono Allo. Potem już nie miał znaczącej roli.

Davus

Chamberlain także, sam przyznał, że od czasu coming outu nie dostał już wielu ról. Tak jest w przypadku właśnie takich aktorów jak Chamberlain czy Everett, których kariert opierają się na popularności wśród kobiet.

Davus

Moim zdaniem mnóstwo jest znanych aktorów i aktorek gejów i lesbijek :)

bazyli6

po comming oucie wydaje się o wiele bardziej atrakcyjny ;)

p.s. świetna rola w american horror story. pysznie po prostu.

użytkownik usunięty
bloodmab

ciesze sie że ktoś wspomiał o jego roli w " American horror story " -z początku nie byłam nastawiona do tego serialu pozytywnie ale teraz jestem jak najbardziej na " tak " ;D a Zachary wypadł świetnie ! zresztą jak zawsze... ;p

bazyli6

I tak Go kocham <3 <3 <3

sylar19

Nie musiał się przyznawać..myślę, że niektóry mają w sobie coś co definiuje ich jednoznacznie jako osobę homoseksualną. Podziwiam odwagę, choć odnoszę wrażenie, że obecnie bycie gejem lub lesbijką w świecie aktorskim jest trendy..Pomyślcie sobie jak bardzo bycie "innym" było ciężkie dla aktorów jeszcze kilkanaście lat temu. Myślę, że coming out np. takiego aktora jak Cary Grant(bożyszcze kobiet) automatycznie skazałby go na społeczny ostracyzm..

masachiko

Jednak dobrze,że teraz jest nieco większa niż kiedyś tolerancja dla inności.Powiem szczerze,że byłam zdziwiona,bo Zachary zawsze wydawał mi się męski... Widocznie nie umiem poznać osoby homoseksualnej...

sylar19

Uważasz, że osoba homoseksualna nie może być męska? Wydaje mi się, że jedno z drugim w żadnym stopniu nie wyklucza się. Czasem widzisz kogoś i sobie myślisz" cholera, to na pewno gej!" i ja nie umiem tego wytłumaczyć ale coś w tym jest. W żadnym stopniu nie umniejsza to mojej sympatii do tego aktora bo jest aktorem charakterystycznym i lubię go. W kontaktach z ludźmi ich homoseksualizm nie ma dla mnie żadnego znaczenia...pod warunkiem, że nie jestem obiektem westchnień kobiety:)

masachiko

A ja właśnie uważam,że Zach nie wygląda ani nie porusza się jak gej. Najczęściej mężczyźni ,którzy są homo mają dużo damskich cech...Uważam,że nieźle się maskował ;) Aczkolwiek w American Horror Story zachowywał się jak typowy gej będąc przy tym niezwykle seksowny.A tak btw Masachiko jesteś w moim typie ;) ...

sylar19

A dziękuję Ci bardzo:)

masachiko

Nie ma za co :] Pozdrawiam

bazyli6

Ja od początku gdy ujrzałem go w star treku wiedziałem że jest gejem bo tak grał.

dawid13

Grał dokładnie tak jak kazał mu rezyser. Sposób gry nie ma nic wspólnego z orientacja seksualną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones