Zack Snyder

Zachary Edward Snyder

6,5
5 455 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Zack Snyder

skoro powierzają mu nakręcenie kontynuacji Supermana, nawet jeśli pierwsza część zebrała nie
najlepsze recenzje.

Tak naprawdę to scenariusz był w tym filmie bardzo słaby, niespójny, nielogiczny i czasami po prostu durny. Reżyseria jako tako, moim zdaniem, nie była zła.

użytkownik usunięty
Starigniter

Snyder to niewątpliwie gość który ma talent do robienia pięknie prezentujących się filmów! Z drugiej strony to też jednak gość który nie bardzo wie kiedy je robić i po co - wówczas potrzebuje dobrego scenariusza, jak np.: ten oparty na genialnym komiksie Watchmen. Przy okazji jednak musi go ktoś jeszcze zwyczajnie ograniczać bo MoS najwidoczniej zabrakło osoby która wzięłaby i powiedziała: "Zack, chłopie! Daj już spokój!" ;)

Cały tekst wziąłeś z filmiku Ichaboda - przed chwilą go oglądałem ; )

użytkownik usunięty
Starigniter

Pozwoliłem sobie go zapożyczyć bo akurat trafia w samo sedno ;)

No widzisz, jednak sprawdza się to, co napisałem - scenariusz był po prostu słaby. I szczerze mówiąc obawiam się o drugą część filmu, bo jeśli scenarzysta ma być ten sam, no to kupa... Lepiej nie będzie, za to powinno być gorzej, bo i zawód po tym sequelu na pewno będzie większy.

użytkownik usunięty
Starigniter

Chris Terrio jedyną nadzieją tego projektu! Może w końcu poprawi głupoty Goyera...

W obwodzie zawsze pozostaje świetne poczucie estetyki Zacka Snydera. "Człowiek ze stali" nie miał wybitnego scenariusza, ale sposób, w jaki został zrealizowany powalał. Te klimatyczne sceny retrospektywne i, świetnie nakręcone, widowiskowe walki powalały. Podobnie było z "Sucker punch". Historia była tam dość dziwna, ale te senne wizje wywarłby na mnie wybitne wrażenie. No i nie zapomnijmy o jego pierwszym dużym filmie. Nie wiem na ile była to sprawa Snydera, ale "Świt żywych trupów" wniósł ożywienie do podgatunku filmów o zombie. Nie wiem czy do dzisiaj powstało coś tak dobrego jak tamten film(w kategorii zombie movies oczywiście).

PS. Po co ten hejt na nowego Supermana? Scenariusz miał trochę dziur logicznych(film Ichaboda trafnie je wypunktował), ale bez przesady. Fabuła to nie wszystko. Sama warstwa realizacyjna jest świetna, a to czy się komuś podoba wizja scenarzysty(nie wierzę, że te błędy logiczne w fabule wynikały z jego głupoty) jest kwestią relatywną. Ja kupiłem wizję Snyder'owskiego Metropolis i w połączeniu ze świetną warstwą audiowizulaną dało to świetny efekt.

DonDominik

Dokładnie, MoS był jaki był jeśli chodzi o scenariusz, ale to i tak najlepszy ever film o Supermanie. W końcu ktoś zrobił z niego koksa, który zasługuje na miano najsilniejszego superbohatera. Mnie to szczerze nawet nie obchodzi czy fabuła porywała czy coś, wizualnie był po prostu świetny.

Ale kasa się zgadza :). Zresztą w dużej mierze to scenariusz był fatalny, chociaż reżyseria też nie powalała. Nie dało się wyczuć jego stylu.


Scenariusz do drugiej części 300 też "wybitny".

neo_angin

Popieram najmniej Snyderowy film Snydera, ale to pewnie dlatego że Nolan był producentem i coś od siebie dołożył.

zaja_c

generalnie wszystko włącznie z wymuszoną zmianą kompozytora na Zimmera...

neo_angin

Ale za to Batman v Superman robi po swojemu. Fani DC się burzyli, że Batfleck będzie beznadziejny, a jak pierwsze zdjęcie w kostiumie zobaczyli to nagle od początku wierzyli, że będzie dobrym Gackiem. Tak samo teraz z Eisenbergiem jako Lexem, nawet dla mnie to dziwny wybór. Chociaż widać, że Snyder realizuje swoją wizję, niby.

użytkownik usunięty

Snyder to taki drugi Michael Bay. Stawia głównie na efekty i sceny akcji a nie na scenariusz i postacie dlatego na zawsze pozostanie tylko rzemieślnikiem docenianym głównie w szerokich kręgach głupkowatej rozrywki:)

Oj tam, Watchmen akurat miał bardzo dobry scenariusz. Na razie to mój ulubiony film Snydera. :)

użytkownik usunięty
gramer_filmweb

To nie tylko scenariusz. Za bardzo trzęsie się kamera, za dużo filtrów, za dużo taniego efekciarstwa ze spowolnieniami i tak dalej...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones