Dong-gab-nae-gi Kwa-oi-ha-gi (2003)
Kyeong-hyeong Kim
Sang-woo Kwon
Ha-Neul Kim

Niesforny uczeń

Rodzina Su-wan (Ha-neul Kim) prowadzi smażalnię kurczaków, która nie przynosi dużych zysków, dlatego dziewczyna dorabia jako korepetytorka. Jej kolejnym uczniem jest jej rówieśnik Ji-hoon (Sang-woo Kwon), który dalej uczy się w liceum. Jednak chłopak wcale nie chce spędzać cennego czasu na nauce.

Główna para jest typowa dla komedii romantycznych. On - szalenie przystojny buntownik, którego pożąda większość kobiet. Nie stroni od bijatyk, które zajmują dużą część filmu. Jednak nie niszczą one komediowo-romantycznej atmosfery tylko nadają jej posmaku akcji. Z kolei ona jest zdolną dziewczyną o dziwnym stylu ubierania, potrafiąca pokazać pazurki. Warto zwrócić uwagę na kreację postaci matki głównej bohaterki, która jako argumentów używała fruwających w powietrzu narzędzi. Dość sugestywnie dając do zrozumienia czego oczekuje.

Każdy kto choć trochę interesuję się kinem koreańskim powinien znać takie gwiazdy jak Ha-neul Kim ("Dead Friend", "Too Beautiful to Lie"), Sang-woo Kwon ("Love, So Divine", "Once Upon a Time in High School"), a nawet grającego w filmie rolę drugoplanową Gong Yoo - znanego głównie z roli Han-kyula z "1st Shop of Coffee Prince". Tak więc aktorzy byli dobrze dobrani oraz zaprezentowali przyzwoity poziom aktorstwa. W tego typu produkcjach nawet nie da się ukazać ponadprzeciętnego kunsztu aktorskiego.

Kwestia ścieżki dźwiękowej stanowi dla mnie lekkie rozczarowanie. W trakcie walk można usłyszeć w tle typowe pobrzękiwanie. Ale nie przypominam sobie, żeby w pozostałych scenach była jakaś muzyka. Stanowi to jeden z nielicznych, lecz ogromnych minusów filmu "My tutor friend".

Zakończenie może niektórych rozczarować, przy czym nie twierdzę, że było ono złe. Oczywiście nie będę zdradzać, co się stanie, ale myślę, że mogli nam bardziej dosadnie dać do zrozumienia, jak potoczą się dalej losy Su-wan i Ji-hoona. Z drugiej strony nie jest to melodramat, tylko lekka komedia, więc nie trzeba pokazywać zawile rozbudowanego zakończenia.

Polecam ten film każdemu, kto chce miło spędzić wieczór, oglądając lekką (nie zmuszającą do zbytniego myślenia) produkcję w gwiazdorskiej obsadzie. "My Tutor Friend" stanowi obok "My Sassy Girl" i "100 Days with Mr. Arrogant" jedną z lepszych komedii romantycznych (nie tylko koreańskich). Myślę, że każdy szanujący się fan azjatyckiego kina powinien zobaczyć ten film.