Sklep z jednorożcami (2017)
Brie Larson
Brie Larson
Samuel L. Jackson

Każdy potrzebuje magii w życiu, nawet dorośli...

W swoim debiutanckim filmie Brie Larson, reżyserka, ucieka do swojego dzieciństwa. Prywatne obrazy reżyserki otwierające film dają nam do zrozumienia, że dorośli to dzieci, które za szybko
W swoim debiucie reżyserskimBrie LarsonBrie Larsonucieka do swojego dzieciństwa. Prywatne obrazy reżyserki otwierające film dają nam do zrozumienia, że dorośli to dzieci, które za szybko dorosły. ScenariuszSamanthy Montgomery McIntyrejest również pierwszym debiutem filmowym.Pierwszy pełnometrażowy filmLarsonnie będzie filmem, który stanie się klasykiem kinematografii, ale po kolei.

Fabuła opiera się na życiu dorosłej fizycznie, ale wciąż prowadzącej dziecięce życie Kit (Brie LarsonBrie Larson). Dziewczyna, które żyje z pasji do malowania, zostaje okrutnie zweryfikowana przez życie, gdy recenzenci oceniają jej talent bardzo surowo. Powraca do domu i prowadzi swoje życie niczym depresyjna 40-latka z problemami małżeńskimi. Kit cały dzień siedzi przed telewizorem, popijając dietetyczną cole i brudząc podłogę swoimi brokatowymi stopami. Rodzice traktują swoją córkę z przymrużeniem oka, chcąc dla jak najlepiej. Kit, chcąc pokazać swoje ambicje, zatrudnia się w firmie, w której jej zadania opierają się na obsłudze kopiarki i kserowaniu projektów.

Jej życie się zmienia, gdy dostaje tajemniczy list zapraszający ją do tytułowego sklepu z jednorożcami. Niczego nieświadoma Kit idzie pod wskazany adres, gdzie spotyka dziwnego sprzedawcę (Samuel L. JacksonSamuel L. Jackson). I w tym momencie widzimy, że życie Kit się zmienia. Problematyka debiutanckiego filmu nagrodzonej Oscarem aktorki za film "Pokój (2015)Pokój"ukazuje dorastanie i życie marzeniami. Często gdy ludzie dorastają, zapominają o tym, co było dla niech najważniejsze, o pasjach, o marzeniach. Czy Kit wyjdzie ze sklepu z jednorożcami szczęśliwa, spełniona, zakochana?

Film jest bardzo prosty, momentami banalny. Komedia czekała na swoją premierę 2 lata. Przyczynić się miała do tego premiera "Kapitan Marvel (2019)Kapitan Marvel"z Larson w roli głównej i asystującym jej Jacksonem. Larson stoi na dobrej drodze, aby kręcić filmy w przyszłości. Mimo młodego wieku ma już za sobą Oscara oraz debiut reżyserski.

W filmie nie dostrzeżemy zawiłej fabuły czy zwrotów akacji. Miał on jednak poruszyć, dać do myślenia. Oceniam film na dobry. Oczekiwałem przyjemnego familijnego filmu i się nie zawiodłem. Po seansie naszła mnie refleksja, czy w swoim życiu znaleźliśmy swojego jednorożca? A może powinniśmy go szukać? I nigdy nie wątpić w jego istnienie?