Recenzja gry PS4, PS3, PS

Crash Bandicoot: Warped (1998)
Andrew S. Gavin
Brendan O'Brien

Zwieńczenie trylogii

Studio Naughty Dog w latach dziewięćdziesiątych XX wieku słynęło z dobrze odbieranej serii "Crash Bandicoot". Trzecia część zaprezentowała się na konsoli Sony PlayStation w swoim pełnym wydaniu w 1998 roku. Wielu graczy miało obawy, czy Naughty Dog utrzyma formę i wypuści kolejną, lepszą od swojego poprzednika, grę. Jeśli graliśmy w dwie pierwsze części, to na pewno zdecydujemy się na trzecią, gdyż z artykułów wynika, że seria poszła dobrą drogą.

Oprawa wizualna zmieniła się nieznacznie w stosunku do drugiej części serii "Crash Bandicoot". Podkręcono co się tylko dało. Pod względem dźwięku i muzyki bez zmian, które moim zdaniem nie byłyby potrzebne. Nie zmienia się sprawdzonego przepisu. Urocza ścieżka dźwiękowa dalej raczy nasze uszy przyjemnymi dźwiękami, nieadekwatnie do, tego jak pocą się nasze ręce przy wykonywaniu kolejnych ruchów antropomorficznym jamrajem. Technicznie jest to produkt, któremu nie można nic zarzucić.

Historia jest banalna, co w takim tytule sprawdza się znakomicie. Jednocześnie scenariusz pozostaje na akceptowalnym poziomie, nie psując ogólnego odbioru "Crash Bandicoot 3: Warped". Tak więc gracz wciela się w postać dobrze znanego już nam antropomorficznego jamraja, zwanego Crash Bandicoot. Wraz z Coco i tygryskiem Pura staramy się powstrzymać działania złego ducha Uka Uka, który pragnie przejąć władzę nad światem.

Pod względem rozgrywki zwrócę przede wszystkim uwagę na sterowanie. Najlepiej używać kontrolera z gałkami analogowymi, jeśli posiadamy egzemplarz gry na pierwszą konsolę firmy Sony. Wszystkie późniejsze wersje działają znakomicie. Nie jest już tak trudno, jak w przypadku pierwszej części. Dodatkowo poziom trudności jest w "Crash Bandicoot 3: Warpeddużo lepiej wyważony, niż w przypadku poprzednich odsłon serii.

Rozgrywka jest jeszcze lepiej zaprojektowana. Podobają mi się nowe rozwiązanie w temacie konstrukcji poziomów gry. Dodatkowo dodano kilka ciekawych elementów, które miło urozmaicają rozgrywkę.

Podsumowując, "Crash Bandicoot 3: Warped" to najlepsza część serii, w które musi zagrać każdy, kto miał do czynienia z poprzednimi częściami. Najlepiej zrobić to poprzez uruchomienie na konsoli Sony PlayStation4 gry "Crash Bandicoot N. Sane Trilogy"