PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=771939}

Ćmy

Motylki
6,7 487
ocen
6,7 10 1 487
Ćmy
powrót do forum serialu Ćmy

Temu filmowi można wiele zarzucić; mimo to wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Owszem; nie rozumiałam zachowania głównych bohaterów, którzy widząc co się dzieje (miasto zostało ewakuowane) hasali sobie beztrosko po opuszczonej Prypeci. Fakt, że główna bohaterka będąc w zasięgu oddziaływania reaktora w momencie awarii przeżyła i miała się nieźle, a - wprawdzie w domyśle, lecz jednak - donosiła ciążę i urodziła zdrowe dziecko to dla mnie totalny absurd. Nie uwierzę, że przebywanie z człowiekiem, który świecił jak choinka na nią nie wpłynęło. A jednak, jeśli przymknąć oko na powyższe aspekty pozostaje bardzo wzruszająca i całkiem prawdopodobna historia dwojga młodych ludzi, zakochanych w obliczu dramatu jaki się rozegrał. Podejrzewam, że większość ofiar tej awarii: pracownicy elektrowni, strażacy, osoby które pracowały
nad usunięciem skutków eksplozji; którzy później zmarli na chorobę popromienną mieli rodziny. Ktoś był czyimś mężem, narzeczonym, chłopakiem; ktoś po tych ludziach płakał. Na pewno była choć jedna kobieta, która cierpiała nie mogąc zobaczyć swojego partnera umierającego z powodu napromieniowania. Właśnie to podobieństwo do prawdziwych emocji i przeżyć czyni ten film wyjątkowym. Od strony technicznej, też nie będę się czepiać; przyzwoite zdjęcia, fantastyczna, poruszająca muzyka. Aktorka grająca Alyę jest przeurocza i choć bardzo trudno mnie wzruszyć, ostatnia scena mnie złamała i popłynęły łzy. Niewątpliwie ten film ma coś w sobie, tylko nie należy wszystkiego brać na serio.

LePetitSoir

Jak rozmawiala z lekarką o aborcji już miała takie czerwone podkowy pod oczami, ale faktem jest, że siostra od razu miała objawy, ona dużo później. Mogli dopracować kilka szczegółów moim zdaniem.

ocenił(a) serial na 10
Indra_5

Siostrze spadł pod nogi wielki kawal grafitu, Ala była jednakowoż w znacznej od niego odległości. W filmie nie pokazano, że jej kompletnie nic nie było, tylko, że skutki odczuła później. Garść włosów na grzebieniu u fryzjerki, wory pod oczami i przekrwione oczy, no i w rezultacie śmierć po urodzeniu córki, jak mniemam (skoro córka wychowywała się w domu dziecka).

ocenił(a) serial na 7
LePetitSoir

Nigdzie nie jest powiedziane, ze urodzila zdrowe dziecko, tylko ze je urodzila.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones