PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=844001}

Łowcy

Hunters
6,8 3 448
ocen
6,8 10 1 3448
6,3 3
oceny krytyków
Łowcy
powrót do forum serialu Łowcy

Walka z Nazistami, czyli kim?

użytkownik usunięty

Obecnie nazista, to podobne określenie do terrorysty (które już trochę straciło na znaczeniu) lub faszysty. Światowa opinia publiczna tego nie odróżnia, niemniej tę łatkę przykleja się do każdego, który nie zgadza się z utopijną lewicową socjalistyczno-komunistyczną ideologią, która obecnie przeżywa renesans.

W moim przekonaniu tego typu produkcje powstają po to, aby w świadomości społecznej podtrzymywać przekonanie, że naziści, faszyści istnieją, stanowią duże zagrożenie i trzeba z nimi walczyć, najlepiej brutalnie mordując w poczuciu akceptacji społeczenej.

Oby to nie były rzygowiny na miarę Watchman - ten nowy trailer mnie trochę zniesmaczył. Ciekawe czy serial będzie antypolski.

Yodzinsky

Na pewno. Przecież cały świat nic innego nie robi tylko spiskuje żeby dokopać Polsce. A już producenci seriali przodują w tym jak mało kto.

użytkownik usunięty
Wiatrak99

Świat robi wiele innych rzeczy, ale my odnosimy się do tego, co bezpośrednio uderza w sprawy polskie, a tak się właśnie dzieje w przypadku systemowej redefinicji słowa faszyzm czy nazizm.

Jacy "Wy" ? i kim do cholery są "Wy"? Bo ja odpowiedziałem na kocopoły kolesia o antypolskich serialach.

Wiatrak99

Koleś ci odpowiada - "my" to ludzie którzy nie negują faktów i używają mózgu. Polecam np. lekturę portalu Haaretz - Israel News.

użytkownik usunięty
Wiatrak99

Autor wątku pisze ogólnie, potem pojawiło się stwierdzenie, że określone treści są również antypolskie, co wcale nie znaczy, że wyłącznie.

Ponieważ każdy bez wyjątku osąd powiązany jest ściśle z punktem widzenia, wypowiedziałem się w imieniu niestety stosunkowo nielicznej grupy, która swój dobrostan łączy z interesem Polski, rozumianej jako podmiot, a nie przedmiot stosunków międzynarodowych. Ta grupa to w mojej wypowiedzi "my".

Z kolei "wy" to - niejednorodna co do kierunku, ale jednorodna co do zasady - grupa, która wywodzi swój dobrostan wprost z bezpośredniej zależności od Niemiec, USA, Rosji czy Izraela oraz zarządzania stanem tej podległości na terytorium Polski i jej utrwalaniem wbrew interesom narodowym.

błogosławimy Panu , że to nieliczna grupa

arcus_lodz

Możecie mu błogosławić ale na odwzajemnienie raczej nie liczcie.

użytkownik usunięty
arcus_lodz

Dziękuję za tę puentę, bo odzwierciedla ona doskonale dramat współczesnej Polski; satysfakcję murzyna z żelaznej obroży na szyi i przypiętego do niej łańcucha.

"Mam marzenie, że pewnego dnia naród nasz wzniesie się na wyżyny prawdziwego sensu swojej wiary i uzna za prawdę oczywistą, że wszyscy ludzie zostali stworzeni równymi " do czynu bohaterze baza w Redzikowie z okupantami czeka na ciebie

użytkownik usunięty
arcus_lodz

Problem ze wzniosłymi cytatami jest zasadniczo taki, że nie odzwierciedlają one ludzkiej natury.

Oczywiście rozumiem, że Martin Luther King z poziomu podległości na którym (niesprawiedliwie) funkcjonował, namawiał do równości, gdyż była by ona w tej sytuacji oczywistym awansem. Natomiast po osiągnięciu tego stanu względnej równowagi, kolejnym i nieuchronnym krokiem byłoby próba sięgnięcia po supremację, niekoniecznie przez samego Kinga, ale na pewno przez jego następców. Jak taki proces przebiega, można obecnie zaobserwować choćby w USA lub na dowolnym przykładzie historycznym czy współczesnym. Wyjątków nie ma.

Mnie może być przykro, że tak to wygląda, ale tak własnie jest, a każdy kto odwraca oczy od tej smutnej prawdy ku miodopłynnym cytatom, jest po prostu naiwnym frajerem, który nie tylko nie rozumie świata, ale przede wszystkim nie rozumie sam siebie.

Nie rozumiem za to w ogóle, dlaczego odsyłasz mnie do bazy w Redzikowie ? Co ja i głoszone przeze mnie poglądy mają z nią wspólnego ? Twoje najwyraźniej mają bardzo dużo, bo przecież jesteś zadowolony z faktu braku samostanowienia przez Polskę i błogosławisz za ten fakt Pana. Jak rozumiem, potępiasz więc niewolniczy łańcuch amerykańsko-izraelski u swojej szyi, bo preferujesz np niemiecki. To rzeczywiście zasadnicza różnica...

Wiatrak99

Sugeruję książki Normana G Finkelsteina "Przemysł Holokaust" oraz "Wielka hucpa - o pozorowaniu antysemityzmu i fałszowaniu historii" a także najnowszą Wojciecha Sumlińskiego "Powrót do Jedwabnego". Zobaczymy czy po lekturze faktów w nich ukazanych również będziesz ironicznie pisał, iż "cały świat nic innego nie robi tylko spiskuje żeby dokopać Polsce".

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 4
Wiatrak99

He he... Oczywiscie. Kazdy producent pochodzenia zydowskiego z "Hollylandu" ma za glowne zadanie biznesowe wpierw dokopac Polsce i Polakom, a dopiero pozniej zarobic pieniadze... Ech ta Polska... Poland, Poland... Aaaaa... gdzie to wlasciwe jest na mapie? Aaaaa... Holland!!! Here you go.

Wiatrak99

Kto powiedział "Kasjer dupa?" ;-))

eltoro10000

"Kasjer dupa" to jedyna sensowna odpowiedź tym wszystkim narodowo-socjalistycznym debilom. Idźcie hajlować do lasu na urodzinach.

Yodzinsky

To teraz już wiesz, że jest to dokładnie drugi "Watchmen". Dramat...

WoW ciesze się ,że nie tylko ja to widzę.

ocenił(a) serial na 2

Kevlarus - lepiej bym tego nie ujął. Po obejrzeniu pierwszych 3 odcinków stanowczo stwierdzam, że najwyższy czas, żeby ta kometa pierdyknęła w końcu gdzieś w Hamerykę, bo tworząc tak idiotyczne produkcje całkowicie sobie na to zasłużyli. Ten serial to jedna wielka i totalna bzdura. Nie polecam. Chyba, że ktoś jest masochistą.

Jak nie wiesz kim byli naziści, to sprawdź w książkach a nie wymyślasz teorie spiskowe.
"Utopijna lewicowo-komunistyczna ideaologia" - co to niby jest? :D Trochę przesadzasz, że wszędzie to widzisz, zakrawa trochę na obsesję.

użytkownik usunięty
Miela

Z kolei nie zauważanie tego, zakrawa obecnie na ślepotę.

Znowu jakiś kibolek narodowy próbuje filozofować

pabomir

kibol albo ksiunc, oni tez lubią się produkować w necie w nienawistnych wpisach strasząc wszystkim co zagraża ich pozycji, aby tylko utrzymać obecny układ przy władzy, bredząc o komunie, socjalizmie, gender, lewicowosci. W to im graj, koryto jest im drogie

użytkownik usunięty

Masz jak najbardziej rację, ostatnio z bardzo dużą rezerwą podchodzę do kolejnych filmów czy seriali, bo szambo wybija z coraz większą siłą i nie da się już tego po prostu oglądać.

Każdy kto myśli inaczej niż ja, jest nazistą. I nie ściemniać mi tu, na potęgę posępnego czerepu!

ocenił(a) serial na 7

Zabawne, jak wielu odbiera ten serial osobiście. Coś musi być na rzeczy, skoro nie ma w nim żadnych (obejrzałem na razie 3 odcinki) porównań nazistów do Polaków, a i tak niektórzy traktują go jako atak na ich poglądy. Podobnie jest ze scenami gejowskimi (ciekawe, że na razie nie ma głosów sprzeciwu). Oburzenie najczęściej wynika z efektu odrzucenia, strachu przed coming out'em.

Leszek_Celer

Tak, oburzenie niepalącego z powodu dymienia mu prosto w twarz najczęściej wynika z efektu odrzucenia, strachu przed przyznaniem, że chętnie sam bym zapalił.

Oburzenie zdrowej osoby z powodu zagrożenia stworzonego przez narkomana czy alkoholika najczęściej wynika z efektu odrzucenia, strachu przed przyznaniem, że samemu chętnie wpadłoby się w te nałogi.

Jakim ignorantem trzeba być, aby coś podobnego napisać?

Długo jeszcze zamierzacie powtarzać te brednie czy wreszcie użyjecie samodzielnie mózgu i wyciągniecie wnioski z własnej głupoty?

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 7
H33L

Owszem, twierdzenie, że antysemityzm, czy homofobia są porównywalne z zakazem palenia papierosów, czy profilaktyką narkotykową, jest próbą użycia mózgu. Sęk w tym, że kompletnie nieudaną.

Leszek_Celer

Po pierwsze nigdzie nie napisałem nic o antysemityzmie. Po drugie fobia to irracjonalny strach przed czymś a jakoś nie widziałem aby ludzie walczący z tą degeneracją w jakikolwiek sposób się ich bali. Po trzecie i ostatnie, wskazałem na idiotyzm Twojego "argumentu" iż jeżeli ktoś się oburza na homo na pewno sam nim jest. Podane przykłady doskonale to obrazują.

Jeżeli tak trudno jest Ci to zrozumieć, niestety ale próba użycia mózgu może być w Twoim przypadku kompletnie bezowocna.

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 7
H33L

Ja natomiast nie napisałem, że każdy homofob jest ukrytym gejem. Napisałem najczęściej, co jest o tyle prawdopodobne, że ludzie walczący z gejostwem nie mają poważnych argumentów na uzasadnienie swych poglądów (może oprócz religijnych, chociaż one są również bardzo słabe). Pozostaje więc strach. Cóż uderz w stół, a nożyce się odezwą. Nazywanie homoseksualistów "degeneratami", przy bagatelizowaniu istnienia ruchów nazistowskich w świecie, również w naszym kraju, nazywanie współczesnego faszyzmu "łatką ideologiczną" świadczą o poważnych brakach intelektualnych. Szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę ten serial, którego pomysł opiera się hiperboli poprowadzonej od autentycznych przypadków sprowadzania nazistów do Stanów Zjednoczonych. Traktowanie go jako kolejnego przejawu "lewicowo socjalistyczno-komunistycznej ideologii" można bez zbytniej przesady nazwać głupim.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
H33L

Dziękuję za tą wyczerpującą odpowiedź. Nie mam już więcej pytań, dowiedziałem się wystarczająco dużo.

Leszek_Celer

Tak właśnie myślałem.

Pozdrawiam

użytkownik usunięty
Leszek_Celer

Przepraszam, ale przestań pieprzyć o "antysemityzmie", który w dzisiejszej wykładni oznacza każdego, kto się z Żydami nie zgadza, śmie wskazać na ich kłamliwą i bandycką politykę oraz wyraża sprzeciw wobec bycia obrabowanym.

Jeżeli chodzi zaś o "homofobię" w kontekście męskiego homoseksualizmu i etapowanie takimi scenami w serialach, to problem polega po prostu na tym, że zdrowy mężczyzna heteroseksualny czuje po prostu fizjologiczne obrzydzenie prowadzące do porzygu, gdy jest zmuszony takie sceny oglądać. Nie ma to nic wspólnego z uprzedzeniami kulturowymi, tylko jest uwarunkowane biologicznie.
Jeżeli więc takiego odruchu wymiotnego nie odczuwasz, warto tę kwestię przemyśleć pod tym kątem.

Leszek_Celer

Żelazny argument gejów: krytykujesz homoseksualizm? Na pewno jesteś ukrytym gejem!!!!11one

ogólnie nie spodziewałem się innej fabuły, obecnie to norma niestety...

ocenił(a) serial na 6
maximus_

Przecież ten serial  nie jest historyczny,wiec nie rozumiem o co tyle hałasu. to jest czysta wariacja na temat wymierzania sprawiedliwości przez zwykłych ludzi podlana Tarantino z domieszką komiksu. 

tekstyl

I gdyby była to przede wszystkim czarna komedia, więcej humoru a'la Waititi, to byłoby w porządku. Ale w tak poważnym tonie jest to zrobione, do tego dochodzą te dłużyzny, brak dynamiki, odcinki po 60+ minut, że to się po prostu nie klei, a do tego męczy. No i ofc. komentarz społeczny... Ten serial to drugi "Watchmen" Lindelofa. Osobiście spodziewałem się czegoś zupełnie innego.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
derro

i pijacy :D

Tak przy okazji - skoro mamy odlotowy serial o nazistach pracujących dla USA to przydałby się bekowy serial o Żydach służących w Wehrmachcie.

ocenił(a) serial na 9

"W moim przekonaniu tego typu produkcje powstają po to, aby w świadomości społecznej podtrzymywać przekonanie, że naziści, faszyści istnieją..." - a National Alliance, National Front, Ülkü Ocakları (Grey Wolves), Fiamma Tricolore, Combat 18, Forza Nuova, niemiecka NPD, ONR i wiele innych to co? Ufoludki, komunistyczna prowokacja?

ocenił(a) serial na 8

Z Niemcami

Generalnie każdy, kto ma odrobinę inteligencji wie, że chodzi głównie o Niemców, ale nie tylko.
Tak, neonazizm, neofaszyzm jest dziś silny w ostatnich latach. W Polsce faszyzuje nawet obecna władza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones