PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539177}
5,6 159
ocen
5,6 10 1 159
Ōkami Kakushi
powrót do forum serialu Ōkami Kakushi

Krótko:
Już oglądając opening, gdzie na przemian mieliśmy m.in. zdjęcia spadających owoców i dziewczyny, zacząłem mieć pewne skojarzenia.
Główny bohater właśnie wprowadził się do miasta i już mamy wątek lokalnego bóstwa i jego festiwalu, który się właśnie zbliża, mroczną tajemnicę, swoiste tabu jakim jest tutaj stara część miasta, a o chłopaku co zniknął w pierwszym odcinku dziewczyna, której się wszyscy boją, mówi że ten się "wyprowadził". A do tego dochodzi jeszcze logo serii i ten nieśmiertelny dźwięk owadów w powietrzu. Nie grałem w grę, ale seria na samym początku jest bardzo odtwórcza. No może wiemy tylko, że ktoś zabija, ale nie wiemy dlaczego. Na plus jednak zaliczę tą dziewczynę z kosą, fajnie ją przedstawili.

j_a_d

no też tak sądzę.
Taka gorsza wersja Higurashi .

ocenił(a) serial na 3
Searching_myself_96

Dużo gorsza.

ocenił(a) serial na 4
Gingers

Czego brak tej serii, a co miała Higurashi? Bohaterowie są "nudni jak flaki z olejem", wyłączając może ową wspomnianą przeze mnie dziewczynkę z kosą, która jako jedyna wypada w miarę przyzwoicie. Brak tutaj tajemnicy, klimatu zagrożenia, za to jest to co je zabija - mimowolny śmiech. Oczywiście jest to anime skierowane do młodszego widza niż Higurashi, ale to jednak nie może być usprawiedliwieniem. Największe rozczarowanie sezonu zimowego. Anime oparte na grze twórców Higurashi, napalałem się jak głupi. Może gdyby za reżyserię wzięła się Chiaki Kon, to coś by z tego wyszło, ale reżyser zupełnie nie poradził sobie z zadaniem. Na plus można tylko zapisać staranną grafikę i ostatni, parodiujący serię odcinek.

ocenił(a) serial na 9
j_a_d

Łudzące podobieństwo do Higurashiego ? Dla mnie ten temat to jest parodia dopiero... Nie pojmuję tego dlaczego te Anime jest porównywalne do wyżej wymienionej serii.... Porównywalne jest bo co ? Bo ma kilka faktów zbieżnych lub gatunkiem bądź klimatem podjeżdża pod to ? Tak samo można porównywać wiele wiele innych serii ze sobą, a i tak jedna będzie dla nas najlepszym wzorcem i będziemy mówili że jest lepsza. Oglądając to, wiele brakowało Higurashiemu do tego jak i Ookami Kakushi do Higurashiego. Każde anime ma swój klimat i w ogóle beznadziejnym pomysłem by było robić coś na styl Higurashiego, bo po co mieliby robić taką samą produkcję. No chyba że ktoś się patrzy w tą stronę by zrobić to bardziej tajemnicze itp. Ale w tedy by nie mogli zamknąć się w 12 ekpach i co ? Może znów by zrobili pranie mózgów widzom co oglądają pierwszy sezon ? Chociaż tutaj mamy all wyjaśnione w 12 Epkach i wszystkiego dowiadujemy się powolutku, a nie oglądając całą pierwszą serię Higurashiego możemy powiedzieć tylko "No to oglądamy następny sezon, może dowiemy się czegoś więcej". Jak na moje te Anime wypadło całkiem przyzwoicie i nie jest ono porównywalne do Higurashiego, a jak już ktoś chce sobie porównywać to na pewno stawimy że Higurashi jest lepszy, ale nie tak jak czytam komentarze wyżej : "Taka gorsza wersja Higurashi.", "Dużo gorsza.". Jak tak można skoro główna tematyka Ookamiego jest całkiem inna. Dla mnei wypadła ta seria elegancko daję ocenę 9/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones