Światło, którego nie widać (2023)
2023 Światło, którego nie widać 2023, Odcinek 1

Odcinek 1

1h 3m
7,1 196
ocen
7,1 10 1 196
Światło, którego nie widać
powrót do forum 1 odcinka

Początkowe sceny i...

ocenił(a) serial na 8

Sory, ale niemiec gadający po angielsku każący barmanowi czytać co napisali amerykanie... Słabo. Oglądam dalej zobaczymy jak się to rozwinie.

ocenił(a) serial na 8
Kretkou

I oprócz tego, że wszyscy mówili po angielsku a nie w językach granych postaci to nie mogę się do niczego przyczepić. Wszystko mi się zgrywa, ciekawa historia, super zagrana, muzyka, efekty.. jak dla mnie mocne 8.

Kretkou

Może nauczył się języka przez audycje profesora? albo w sierocińcu lub na froncie? Wydaje mi się, że warto zajrzeć do książki, bo tylko tam mozesz znalezc odpowiedź na swoje pytanie.

ocenił(a) serial na 8
karoolcccia

Co ma jedno do drugiego bo nie rozumiem? Przeczytaj mój drugi komentarz może zrozumiesz co miałem na myśli. Pozdrawiam

Kretkou

A mnie ten film zirytował swoją bezsensownością. Ruch oporu w czasie II wojny światowej korzystał z nadajników, ale stale zmieniał miejsce pobytu, by nie zostać namierzonym. Tu mamy zadowoloną z siebie główną bohaterkę, która twardo siedzi w jednym miejscu i gada, gada bez końca. Bajka dla dzieci.

astrid_johansson

to juz pod koniec wojny i gosć od namierzania był po jej stronie,zabił innego niemca zeby ją ratowac

ocenił(a) serial na 5
josel

Jestem na 1 odc.Bylo to do przewidzenia juz na poczatku.To taki bardziej melodramat,glownie pod kobiety zrobiony :)

josel

Oglądałam film, wiem jak akcja się toczy, ale przecież główna bohaterka nie wiedziała, że namierza ją jeden przyjazny Niemiec. Zresztą potem pojawili się następni i już bardzo nieprzyjaźni. W sumie może się czepiam, bo lubię logikę, a to jest film taki w bardziej magicznej konwencji. Żałuję, że straciłam 4 godziny życia na tego gniota. I jeszcze aktorów żal, Ruffalo i Laurie grali jakby tam byli za karę.

astrid_johansson

no tak,nie pomyslałem o tym,że ona nie wiedziała kto ją namierza,ale w sumie co miała zrobić,była niewidoma,to miała z tym radiem po mieście biegać,i tpz bardziej ten film był taką bajką jak piszesz,taki naiwny troszkę,może w książce też tak było,mi się tam podobał,coś innego od masówki netflix

astrid_johansson

Was to chyba pogięło. To film na podstawie książki, a nie serial dokumentalny, chcecie realizmu włączcie sobie programy o wojnie na Discovery. Udajecie takich świadomych, a średnio rozgarnięty człowiek zorientuje się że ten serial ma konwencję lekko baśniową umieszczoną tylko w realiach rzeczywistego konfliktu. Sam gestapowiec który wierzy w moc uzdrawiania jakiegoś klejnotu nic wam nie zasugerował? No błagam...

ocenił(a) serial na 5
Shimeck

Generalnie racja, ale co do nazistów wierzących w okultyzm to akurat prawda. Wierzyli np. w moc Włóczni Przeznaczenia, rozmaitych artefaktów religijnych i pogańskich, a także w moc run i podobnej symboliki.

ocenił(a) serial na 9
mordachamordasinski

Tak, to jest ciekawy wątek, który rzeczywiście mógłby się wydarzyć :) Niemiecki nazizm (ideologia, symbolika) bardzo mocno nawiązywał do okultyzmu i ezoteryki

Kretkou

tak jest w wiekszości filmów,są wyjątki

ocenił(a) serial na 5
Kretkou

Teź mnie takie niedociagniecia draznia,przez co realizm traci.

ocenił(a) serial na 4
Kretkou

Pierwsze wrażenie miałem podobne. Ogólnie przemęczyłem prawie cały odcinek i nie wiem nad czym się tu ludzie zachwycają

Kretkou

Weź poprawkę na to, że to serial amerykański, więc wszyscy, Niemcy czy Francuzi mówią po angielsku, co mnie trochę bawi, skoro zatrudnili w roli Niemców niemieckich aktorów

ocenił(a) serial na 5
Kretkou

Tak, to jest niestety mankament, który trochę psuje autentyczność postaci. Coś za coś. Może też kwestie budżetowe.

mordachamordasinski

Stare, polskie filmy miały podobnie np. w "Stawce większej niż życie" nawet Brunner mówi po Polsku ;)

ocenił(a) serial na 10
Kretkou

Sorry

ocenił(a) serial na 5
Kretkou

Cieszę się, że przeczytałam książkę jako pierwszą. Tylko ona pozostawiła we mnie jakiś ślad. Zasadniczo różni się od filmu. I faktycznie w późniejszym oglądaniu tej historii język angielski kompletnie wybija z rytmu i pozostawia niesmak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones