PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622177}

Świat bez końca

World Without End
7,3 5 591
ocen
7,3 10 1 5591
Świat bez końca
powrót do forum serialu Świat bez końca

O ile "Filary Ziemi" podobały mi się naprawdę bardzo, to Świat bez końca niestety nie. W dodatku razi mnie niezgodność z prawdziwymi faktami historycznymi !

ocenił(a) serial na 7
IrenaSz

Tak jakby książka w ogóle była zgodna z faktami, aha...

ocenił(a) serial na 5
diana6echo

Nie porównywałam serialu do książki. Razi mnie np. wepchnięcie do akcji postaci króla Edwarda II, który niby nie został zamordowany itp i żyje sobie w jakimś klasztorze. Nie powinno się aż tak "olewać" prawdy historycznej.

ocenił(a) serial na 7
IrenaSz

Sam zacząłeś to porównywanie i najwidoczniej masz problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego: książka Folleta w żaden sposób nie jest podręcznikiem historii, a ty się czepiasz zgodności faktów w serialu. Ani książka, ani serial nie są zgodne z historią.

ocenił(a) serial na 5
diana6echo

Ja się nie czepiam, tylko uważam, że tworząc historyczną powieść lub film, nie można być aż w takiej sprzeczności z prawdziwymi faktami historycznym. Np. ktoś pisząc o Juliuszu Cesarze, nie powinien pominąć faktu, że został on zamordowany ! Oczywiście, masz rację, że powieść lub film to nie podręcznik historii, ale uważam, że jakieś granice powinny obowiązywać. Pozdrawiam.

IrenaSz

Zgadza się, ten film powinien mieć tytuł Nonsens bez granic.

IrenaSz

Zgadzam się z Tobą

ocenił(a) serial na 3
diana6echo

Książka zdecydowanie bardziej jest zgodna z faktami niż serial - przykładem może być chociażby bitwa pod Crecy i poprzedzające ją przekroczenie rzeki Sommy. W serialu ponaginali wszytsko

ocenił(a) serial na 7
kppoz

nie wiem jak książki ale na pewno ta część bardziej realistyczna od filarów choć i tak przegięta

ocenił(a) serial na 8
IrenaSz

Co konkretnie?

IrenaSz

"niezgodność z prawdziwymi faktami " a znasz jakieś nieprawdziwe fakty?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones