PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=314409}

Życie na Marsie

Life on Mars
7,9 1 789
ocen
7,9 10 1 1789
Życie na Marsie
powrót do forum serialu Życie na Marsie

i muszę z ręką na sercu powiedzieć, że jak na razie to nic nadzwyczajnego, może potem akcja się rozwinie. Bardzo, ale to bardzo pretensjonalne jest to, jak aktorzy mówią po angielsku, niby wiem, że angielski w USA i w Stanach to dwa różne języki, ale byłem w Królestwie i nie słyszałem tak słownikowej mowy. Mogę zdzierżyć "szutup" zamiast "szatap" ale reszta brzmi bardzo wkurzająco. No nic, zobaczę dalej, ponoć warto, i wtedy ocenię.

piotr100

Nie jestem do końca pewna co masz na myśli? To co słyszysz w serialu to nie "słownikowa mowa" tylko akcent używany w Manchesterze. Przez wielu uważany za najmocniejszy element serialu :P

Kilkee

sorry, miało być "jeden z najmocniejszych elementów". Najmocniejszy to lekka przesada :D

Kilkee

Dla mnie jest to jeden z lepszych seriali, jaki dotąd obejrzałem.
Jest kontynuacja, "Ashes to ashes".

bukos

tak szczerze ludzie to co widzicie w tym serialu? Obejrzalem dwa odcinki i na razie jest coraz gorzej. ODcinek drugi to juz kpina, akcja prawie stoi w mijescu, zachowanie bohaterow czasami nielogiczne, ogolnie wszystko takie przymulone, nic nie wciaga na ten moment i nie widze szans na poprawe. Tylko nie piszcie ze przyciaga akcent manchesteru bo nie po to sie oglada seriale...

totomek

Zależy od gustu. To serial dla ludzi, którzy lubią cięte riposty, czarny humor i typowe angielskie, gburowate zachowanie. Ja uważam ten serial za najlepszy, jaki oglądałam w ciągu ostatnich pięciu lat, daleko przed kasowymi produkcjami typu Lost, czy Herosi... A John Simm w roli Tylera jest niesamowity ^^.

ocenił(a) serial na 10
piotr100

Obejrzałam oba sezony i muszę powiedzieć, że to jeden z lepszych seriali jakie widziałam. Specyficzny klimat, fantastyczna charakteryzacja, bardzo wyraziste postacie (może poza Annie, która jest jakaś taka średnio rozgarnięta) i nie ma żadnych luk w fabule. Są jak zawsze gusta i guściki, ale ja jestem pod wrażeniem. Natomiast amerykańska wersja raczej nie zachęca do oglądania.. Sam wygląda jak Robocop po retuszu;/

piotr100

Niestety, poległem po trzech odcinkach. Przyznaję rację tym, którzy wytłumaczyli mi akcent (choć nie do końca, w filmie robią to sztucznie i na wyrost, żaden gość z Manchesteru tak nie mówi!). Nic na siłę, a usypiałem sto razy i dałem sobie spokój. Sztuczne, plastikowe i drewniane, zwłaszcza pani policjantka, żywcem wzięta z dziewczynek Benny Hilla. Sorry, to nie dla mnie. A skoro tak, to ode mnie trója, bo wiem, że może się podobać, ale dlaczego - to dla mnie zagadka.

ocenił(a) serial na 10
piotr100

serial Ci sie nie podoba... ok, twoj gust; ale o co Ci chodzi z tym akcentem, to nie mam pojecia; slyszales Ty kiedykolwiek kogos z polnocy? to jest calkiem "delikatny" akcent w porownaniu z Jorkiem, Liverpoolem, o SZkocji juz nie wspominajac; mnostwo ludzi wymawia Shut up - zamiast Szap ap, mam znajomego z Nottingham, nawet on tak mowi - jesli ten akcent Cie dziewi, obejrzyj odcinek Taggarta...

Rlyeh

OK, już dobrze, może się mylę, ale wg mnie robią to celowo i wyolbrzymiają, co jest dość irytujące. Jeśli jest inaczej - w porządku, nie jestem w tym aż takim ekspertem.

piotr100

Według Ciebie. Niestety mijasz się z prawdą. To jest klasyczny, nawet nieco złagodzony Manchesterski akcent. Południowe akcenty są potwornie twarde, wsłuchaj się w typowy szkocki i spróbuj coś zrozumieć ^^.

piotr100

Uwierz mi, oni tak mówią :-) Mój mąż jest co prawda z Liverpoolu, ale to te same rejony, na początku znajomości miałam problemy ze zrozumeiniem co mówi :-) Myślałam, że się zgrywa mówiąc mum zamiast mam, bus, zamias bas, pub zamiast pab. JegZnajmoi z Manchesteru móią jeszcze trochę inaczej, ale nie jestem az takim ekspertem, dla mnie brzmią podobnie i ten sam akcent słyszę w tym serialu.

piotr100

W takim razie oglądaj dalej.





zbigniewgi

niestety, olałem, nie dla mnie, ale jeśli ktoś lubi i mu się podoba - jego sprawa i życzę wielu dobrych wrażeń. Nie wypowiadam się co do filmów, które są mi obce, ale szanuję zdanie innych. Narka.

ocenił(a) serial na 10
piotr100

właśnie skończyłem oglądać ostatni odcinek. Serial jest według mnie bardzo dobry. Co do akcentu. Moim zdaniem jest to nierozerwalny element klimatu. Brzmi czasem zabawnie ale mimo wszystko dobrze się go gsłucha. Postacie są również fajnie przygotowane. Annie (policjantki) nie uważam za nierozgarnięta. przede wszystkim z natury dobra :) powtórze: cały serial naprawde wyszedł świetnie.

kwartet10

Zgadzam się :-) Bardzo łatwo "zaprzyjaźnić się" z postaciami :-) Aż żal, że tylko 2 sezony, ale podobno najlepiej wyjść z imprezy, kiedy bawimy sie najlepiej i zabawa jest najlepsza :-)

użytkownik usunięty
piotr100

Manchester, merseyside i yorkshire są najbardziej wypasionymi dialektami w całej uk. Pełne charakteru i autentyczności. Poszukaj sobie na YT "broad yorkshire"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones