PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=357800}
6,5 113
ocen
6,5 10 1 113
.hack Roots
powrót do forum serialu .hack//Roots

Z początku wydawał się fajny, bo rodzima tematyka, do gier, w które kiedyś grałem. Cała seria jest jednak nudna. Na prawdę. Nuuuuuudna. Mało co istotnego się dzieje. Spotkania bohaterów wydają się lub tak na prawdę są wyrwane z kontekstów. Brak akcji w tym anime, jeżeli zaczyna się jakaś walka to po chwili się kończy lub jest zupełnie inna scena z kimś innym, a gdy scena ta się kończy jest powrót do walki, która także się kończy i generalnie wszystko się kończy aż się nie chce dalej oglądać i koniec, koniec, koniec.
W sumie obejrzałem do końca tą serie z ciekawości, czy to co przewidziałem się spełni i jak się zakończy. Generalnie nie lubię odkładać czegoś co oglądnąłem już więcej niż w 1/3. Może taki był zamysł, aby to wszystko było takie rozlazłe i monotonne, melancholijne i bez polotu jak ktoś już wspomniał- ale dla mnie to złe połączenie na anime. Mnie osobiście ciągle irytowały te zabiegi, dobór postaci, ta bezsensowna tajemniczość, jakby na sile. Widz w sumie dostaje ciągle szczątkowe informacje na temat wszystkiego... i tyle. Jak dla mnie przy oglądaniu tej serii jest się skazanym na zbyt wiele niedopowiedzeń, nawet jak ktoś uważnie ogląda- jest w stanie w pewnym momencie stwierdzić, że trudno połapać się w tym wszystkim.
Jak ktoś lubi melancholie i tajemniczość w dużej dozie to jest dobry tytuł.
Jedynym pozytywnym dla mnie aspektem tego Anime pokazuje jak człowiek potrafi uzależnić się od wirtualnego świata. Jak się w nim zachowuje itd. To z punktu widzenia psychologicznego jest bardzo ciekawe, co także wiele aspektów widziałem też po sobie, kiedy grałem w MMORPG. Interakcja z ludźmi, stosunki emocjonalne pomiędzy graczami, którzy nigdy się nie widzieli w "realu" - jeżeli chodzi o ten aspekt to na prawdę na wysokim poziomie. Ale uważam też, że nie byłoby problemów dla twórców by dodać więcej "mięsa" w to anime.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones