PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=222427}

6 w pracy

6teen
7,6 6 313
ocen
7,6 10 1 6313
6 w pracy
powrót do forum serialu 6 w pracy

Mi zawsze serial kojarzył się z bajkową wersją "przyjaciół" :P

ocenił(a) serial na 10
Lecho1523

Dokładnie, animowani 'przyjaciele' za młodu! ;D

użytkownik usunięty
ChildOfAGun

bo oni dość bezczelnie kopiują przyjaciół. nie tylko motyw 6przyciół podzielonej równo na 2 płcie to sugeruje.
dużo motywów jest wykradzionych i ciutkę przerobionych, one bardzo się rzucają w oczy jak oglądam ale nie pamiętam wszystkich tak teraz, ale to co pamiętam to powiem:
1. motyw z opalenizną Nikki (w przyjaciołach Ros opalił tylko przód a w 6teen Nikki opaliła tylko lewe albo prawe pół a drugiego nie)
2. w nowych odcinkach których nie zam bo widziałem tylko kawałki 2 może był odcinek o kolesiu który zwinął Caitlyn kartę kredytową a ona nie chciała go wsypywać jak go nakryła bo się zabujała (w przyjaciołach Monika zaprzyjaźniła się z laską która ukradła jej kartę kredytową)
hmmmmm dawno tego nie oglądałem ale nie wierzę, ze tak wielę przykładów zapomniałem^^ mógłbym przysiąc, że przynajmniej 6 takich konkretnych było co od razu się w oczy rzucał.
oooo ja się nad tym zastanowić to jeszcze motywy kiedy Jonesy zastaje Jenn na golasa troszkę przypomina odcinek w którym Chandler wszedł do łazienki i zobaczył nagą Rachel -ale to chyba już marny przykład. kurka 6teen już chyba z rok nie widziałem a przyjaciół kilka lat więc już tak dobrze ich nie pamiętam, ale jestem pewien, że przykładów jest sporo, jak ktoś dobrze zna oba seriale to na pewno o tym wie.

użytkownik usunięty

jakoś nie chciało mi się oglądać starych odcinków które mam na kompie, pewnie bym dużo więcej znalazł zapożyczeń z "przyjaciół".
ale obejrzałem parę nowych odcinków ostatnio na zig zapie i tak np.
w odcinku [SPOJLER ALERT!!!!!] w którym Nikki wyjeżdża z rodzicami za granicę cały motyw jej pożegnania z ekipą i to jak stara się go uniknąć Jonesy bardzo przypomina odcinek o pożegnaniu Rachel kiedy to chowa się troszkę przed nią Ross (koniec spojlera)
z kolei w odcinku o tym, że nicki ma intymne sny z darthem jest to motyw żywcem wyjęty z przyjaciół i odcinka o fantazji rossa z rachel w roli księżniczki Lei w złotym bikini. pod koniec szóstki Jonesy śni o tej scenie i zamiast twarzy Lei widzi twarz dartha a w przyjaciołach na koniec odcinka Ross zamiast twarzy Rachel kiedy się przebrała w strój Lei widział twarz swojej matki.
oczywiście nie są to dokładne kopie wątków z przyjaciół no ale mimo wszystko biorą co chwila jakiś motyw z serialu i tylko odrobinkę przerabiają żeby "niezauważenie" wepchnąć to do swojej serii.

tak na marginesie na polskim rynku też sporo takich akcji
wszyscy wiedzą, że niania frania to klon pomocy domowej, brzydula jakiejś telenoweli w klimacie latino, halo hans klonem alo alo itd.
ale np czy wiecie, że takie "Miodowe Lata" to klon "Między nami jaskiniowcami" (bo chyba tak nazywano w Polsce "Flinstones")? mamy grubasa (karol krawczyk/fred flinstone) o czarnych włosach i jego malutkiego sąsiada/najlepszego przyjaciela z którym ciągle się kłóci o blond włosach (tadek norek/barney rable) oczywiście obaj mają żony kury domowe i obaj nawet charaktery podobne do kreskówkowych wzorców (krawczyk i fred to nerwowi kłutliwi niezbyt rozgarnięci kolesie a tadzik i barney nieśmiali i sympatyczni choć też niezbyt bystrzy). nawet ten ich klub sierżanta z miodowych lat to klon tej dziwnej mundurowej organizacji gdzie fred i barney noszą bawole czapki z rogami. ale przegięli troszkę w odcinku kiedy krawczyk chciał otworzyć interes oparty na żarciu bo znalazł w domu pyszne danie które potem okazało się karmą dla psa. to był już totalny klon na bezczela jednego z odcinków flinstonów^^
do oficjalnych klonów nic nie mam - ale akurat miodowe lata wystartowały jako plagiat udający oryginalność (w życiu nie słyszałem, żeby twórcy przyznali czym się inspirowali tworząc go)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones