PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809061}
7,4 328
ocen
7,4 10 1 328

ART-B. Made in Poland
powrót do forum serialu ART-B. Made in Poland

To laurka a nie film dokumentalny. Dwaj biedni, skrzywdzeni przez system, chcący ratować świat bohaterowie.

ocenił(a) serial na 3
grego1980

Zgadzam się absolutnie. Właśnie weszłam na forum by to napisać.                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Serial jest stronniczy co przekreśla go u mnie jako dokument. Po jego obejrzeniu miałam wrażenie, że autorzy pragną wzbudzić we mnie współczucie wobec głównych bohaterów - i to było słabe.                     Nie dochodziłam do tego kto finansował serial, ale ta stronniczość jest symptomatyczna.                                                                                                                                                                                                                                            Owszem - zrobili to samo co NBP (czyli Skarb Państwa) robił z detalicznymi klientami.                          Owszem - wykorzystali (oni - czyli osoby prywatne) lukę w systemie.                                                       Owszem - system się odegrał (bo mógł).                                                                                                                                          I nad czym się tu rozczulać?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Mieli swoje sztucznie nadmuchane 5 minut,  Wszystko co sztucznie nadmuchane, musi być później naturalnie zdołowane tzn. mieć swoje odbicie.  W takiej sytuacji czymś zawsze zapłacisz.. Taka jest natura rzeczy.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Gdyby serial był rzetelny a nie pachniał tanią manipulacją, można by go polecać dalej bo historia ciekawa. A tak to kicha..

ocenił(a) serial na 3
Rajwant

Po edycji tekst się trochę rozjechał - trudno..

ocenił(a) serial na 7
grego1980

Może nie do końca laurka, bo jednak są tam krytyczne komentarze, ale rzeczywiście zbyt pozytywnie są tu przedstawieni. Inna rzecz, że to co robili to nie jednoznaczna sprawa. Niby pieniądze czerpali z przekrętu, ale też nie do końca. Jeśli przymknie się oko na ich wybielanie w tym serialu to jest to całkiem ciekawa lekcja historii, dlatego warto jednak obejrzeć.

ocenił(a) serial na 8
grego1980

Mam wrażenie że oglądaliśmy 2 różne produkcje. W serialu wielokrotnie wypowiadają się ludzie którzy byli w kontrze do Bagsika i Gąsiorowskiego (przedstawiciele UOPu, NBP, prokurator który ich oskarżał). Widz sam może ocenić która wersja bardziej do niego przemawia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones