PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=305813}

Abigél

8,3 271
ocen
8,3 10 1 271
Abigél
powrót do forum serialu Abigél

Czy ktos cos wie wiecej o tym filmie? Pamietam tylko, ze w TVP byl emitowany z dubbingiem aktorskim, cztery odcinki...

Lech_2

Ja również pamiętam ten film z dzieciństwa. Pamiętam go ze względu na ciekawa fabułę, oraz fajny klimat. Którego nie zepsuł nawet dubbing, który nawet pasował do tego filmu.
Nie mogę sobie przypomnieć kto podkładał głos pod Abigaile. Na myśl przychodzą mi dwa nazwiska Ewa Złotowska lub Ilona Kuśmierska, ale nie jestem pewien. Szukałem informacji na Filmwebie i okazało się, że w filmografii nic o tym niema.
Duże wrażenie na mnie wywarła informacja o śmierci Evy Szerencsi.
Naprawdę duża strata, żyła tylko 52 lata, dobra aktorka i śliczna dziewczyna.

woj_2

dziwne jest dla mnie to,że w filmie diakonisy przedstawione są jako zakonnice a u protestantów nie ma zakonnic- podkreślone jest to też w książce, nosiły one czepki, ale mogły wyjśc za mąż. Film przedstawia je po samym stroju jak katolickie zakonnice.

ocenił(a) serial na 9
woj_2

szok! nie wiedziałam, że zmarła.... wielka szkoda!
a klimat filmu istotnie był fenomenalny! też pamiętam go z dzieciństwa!
pozdrawiam!
:)

Lech_2

http://www.youtube.com/watch?v=xxsh06FpNdk&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=JnJ7aiwxGoM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2rss5sIjVfw&feature=related

Na Węgrzech serial można kupić na DVD - niestety bez angielskich napisów -
tylko oryginalna wersja węgierska ! A serial był cudny - zwłaszcza z polskim dubbingiem !
Pozdrawiam

Lech_2

Przydałoby się, żeby ktoś mądry z TV wpadł na pomysł powtórki serialu, wróżę oglądalność na poziomie Niewolnicy Isaury;) Masa ludzi pamięta film z dzieciństwa lub z lat młodości. A jeszcze lepszy biznes, to wypuszczenie (oczywiście po sukcesie telewizyjnym) płytki dvd.

ocenił(a) serial na 9
xbw

popieram! miejmy nadzieję, że nareszcie ktoś taki się znajdzie...
:)

ocenił(a) serial na 6
Lech_2

Éva Szerencsi była bardzo ładna, nawet nie myślałem że była tyle starsza ;) W filmie wyglądała na kilkanaście lat. Szkoda, że umarła - z tego co zrozumiałem to rak. Serial leciał na początku stanu wojennego lub w okolicach i był super. Później widziałem polski teatr wg tej samej książki.

ocenił(a) serial na 9
robin2003

tak, tak, dokładnie czasy stanu wojennego! tym bardziej człowiek go "chłonął", bo był przepiękny!
:)

ocenił(a) serial na 10
Lech_2

Oprócz emisji w stanie wojennym był powtarzany w TV na początku lat 90-tych. Nagrałem go wtedy na kasety VHS i niedawno miałem przyjemność obejrzeć ponownie. Nic się nie zestarzał, w ciągu 2 dni obejrzałem wszystkie 4 odcinki. Na pewną swoją rolę ma uroda aktorki [żal, że umarła] dubbingowanej rzeczywiście przez Ilonę Kuśmierską.
W książce Gina ma 14 lat [chodzi do 5. klasy], w filmie 16 [ 7. klasa], aktorka ją grająca 26 lat. Trochę to zmienia wymowę pewnych scen. W książce jest trochę opisane życie Giny w Peszcie. Bierze one udział w przyjęciach u swojej ciotki i obraca się w towarzystwie oficerów [sama mówi w książce: "tańczyłam z oficerami starszymi od Kalmara"] m. in F. Kuncza. Trwało to przynajmniej kilka miesięcy wcześniej czyli można założyć, że już jako 13 latka mogła się zakochać w Ferrim. "Wprowadzanie do towarzystwa" [jw.] Giny przez ciotkę nie podoba się guwernantce, która zajmuje się Giną od śmierci matki [czyli 12 lat]. Gina jednak prosi ją by nie mówiła ojcu o jej spotkaniach z Ferrim. Później guwernantka jako Francuzka musi wyjechać z Węgier sprzymierzonych z Niemcami i ojciec wysyła Ginę na pensję.
Teatr pamiętam. Koeniga grał J. Michałowski, Ginę A. Krukówna, gen. P. Fronczewski it.d [link poniżej] reżyserowała I. Cywińska. Być może też go nagrywałem na VHS. Muszę poszukać.
Jeszcze jedna uwaga. W filmie jest wymowa: MOtula, VitOj, a w audiobooku MAtula, VitAj. Czy ktoś zna na tyle węgierski: jak jest poprawnie?

ocenił(a) serial na 10
krdor

Spektakl teatru tv:
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/521421

ocenił(a) serial na 10
krdor

Z tego, co próbowałem kiedyś uczyć się węgierskiego to pamiętam, że rzeczywiście "a" nieakcentowane czyta się w języku węgierskim jak "o" - to zestawienie głosek występuje w zakończeniach bardzo wielu nazwisk węgierskich, np. Mor Jokai, Sandor Marai, a więc i Georgina jak najbardziej będzie się czytać "Vitoi", a jedna z jej przyjaciółek z pensji - "Muroi". W filmie, jak pamiętam, rzeczywiście wymawiano to poprawnie, w późniejszym spektaklu z Agnieszką Krukówną już niestety nie... W tamtych latach bardziej dbano o właściwe czytanie w różnych językach, teraz już niestety wszystko zdominował angielski, i kogo tam obchodzi teraz np. taki węgierski, prawda? A szkoda... wielka szkoda... A serial rzeczywiście wspaniały... Swoją drogą zawziąłem się i poluję jeszcze na powieść, która także ukazała się w polskim wydaniu wiele lat temu... uwielbiam książki Magdy Szabo i w ogóle literaturę węgierską!!!

ocenił(a) serial na 10
kareta5_filmweb

Dzięki za wyjaśnienie

krdor

Dear krdor


Skoro posiadasz ten serial z dubbingiem, nagrany na VHS, czy byłoby dla Ciebie możliwe przegrać go na płytki DVD? O ile nie posiadasz w domu nagrywarki, to niektóre zakłady fotograficzne lub firmy obsługujące filmowanie wesel i temu podobnych - oferują usługę archiwizacji cyfrowej materiałów z kaset. W ostateczności, gdyby było to możliwe, chętnie pożyczyłbym od Ciebie te kasety w celu skopiowania na własny użytek. Naturalnie, zwróciłbym Twoje ewentualne koszty albo spróbowałbym się zrewanżować inaczej.. Bardzo proszę o kontakt.
yanni2@op.pl

krdor

Jeżeli masz ten film dubbingowany to naprawdę musisz go zgrać na DVD. Ocalisz dubbing, który nie wiadomo czy ostał się w archiwach TVP, a był rewelacyjny. Uratuj ten serial. Bo w telewizji go już chyba nie puszczą.
.

ocenił(a) serial na 10
woj_2

Ok postaram sie to zrobić w wolnej chwili

krdor

Dear krdor


Jeśli Cię to interesuje, to mogę Ci przesłać spis posiadanych przeze mnie filmów na DVD - zarówno wykonanych profesjonalnie, kupionych w sklepach-nie-dla-idiotów, jak i nagrań amatorskich (za to rzadszych). Może dałbyś znać, które tytuły interesowałyby Cię w ramach rewanżu za kopie odcinków Abigél...

pozdrawiam
yanni2@op.pl

ocenił(a) serial na 10
krdor

Drogi krdor

Ja też służę filmami DVD, w tym słynną Paradyzją, którą nagrałem przed laty. W rewanżu zależałoby mi na kopiach odcinków Abigél...
Pozdrawiam!
ormarek@poczta.onet.pl

krdor

Chętnie zrobię kopię tego filmu z VHS na DVD ...jeśli podeślesz mi tę kasetę.
tel. 6015302060

maciekk_3

maciekk@maciekk.pl

krdor

Witam. Z twoich wypowiedzi wynika , że masz ten serial na VHS z polskim dubbingiem . Ja również pamiętam ten serial z dzieciństwa a szczególnie zależało by mi na tym serialu ze względu na polski dubbing . Prosiłbym o kontakt na adres ricardo@opoczta.pl.Z góry wielkie dzięki.Pozdrawiam.

misiek73169

Serdecznie witam, zwracam się do krdor - jestem bardzo zainteresowana serialem "Abigail" z polskim dubbibgiem. Od kilku lat poszukiwałam go, niestety bez rezultatu. To serial z mojego dzieciństwa, pozostał do niego sentyment. Bardzo chętnie po 30 !!! latach od pierwszego i jedynego zresztą obejrzenia wróciłabym do niego. Znalazłam wprawdzie po węgiersku ale po pierwsze nie znam tego języka po wtóre pamietam, że polski dubbing do niego był świetny. Przeczytałam powyższe posty i chiałabym kupić płytki z tym serialem od osoby, która go z kaset przegrała na płytki CD. Będę niezmiernie wdzięczna za kontakt w tej sprawie tutaj na forum (nie mogę umieścić adresu e-mail bo wtedy mój post "nie wchodzi") i umożliwienie obejrzenia serialu po wielu latach. Serdecznie pozdrawiam i czekam na odpowiedz. Apropo, może ktoś dysponuje serialem Saga rodu Palliserów(1974) też z polskim dubbingiem???

WEGA12

Witam , sam bym chciał mieć oba seriale (Saga rodu Palliserrów oraz Abigail ) z polskim dubbingiem , koleżanka napisała błędnie post pod moim adresem. Sam pisałem do Krdora w tej sprawie ale użytkownik o tym loginie chyba nie udziela się już na tym forum.

krdor

@ Krdor

Czy jest możliwość, aby kupić od Pana płytki DVD z serialem "Abigel" z polskim dubbingiem? Bardzo mi na tym zależy! Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie!
Maciek

krdor

Witam,

Z forum dowiedziałem się, że ma Pan na kasetach video serial "Abigel" z 78 roku.
Czy jest jakaś szansa na przegranie go na płyty DVD?
Pamiętam ten serial z dzieciństwa a nigdzie nie mogę go namierzyć...
Oczywiście zapłacę.

Proszę o wiadomość.

Pozdrawiam,

Piotr Kolarzyk
tel. 724588435

ocenił(a) serial na 10
Troip

Gdzieś mi sie zawieruszyła ta kaseta i nie mogę jej znaleźć. Przykro mi.

krdor

Co za pech... Ale jak piękna tragedia ...:-)
Gdyby się kiedyś odnalazła to ja już się zapisuję do kolejki :-) (jak w komunie..)

Pozdrawiam,

Lech_2

Jeśli posiada ktoś ten film i mógł by go ktoś udostępnić proszę o kontakt poziom156@wp.pl

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones