PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=771501}

Absentia

7,0 3 508
ocen
7,0 10 1 3508
Absentia
powrót do forum serialu Absentia

Kto za tym stoi?

ocenił(a) serial na 9

No właśnie. Kogo obstawiacie? W odcinku 4 odpadła kolejna osoba i naprawdę teraz ciężko trafić kim mógłby być ten, który znęcał się nad nią aż 6 lat.

Początkowo obstawiałem seryjnego, ale ten został zabity w odcinku 2. W odcinku 4 ginie szef z FBI i teraz sam już nie wiem kto za tym stoi. Jedno jest pewne, chce we wszystko wrobić główną bohaterkę.

Podejrzewam, że ta cała nowa żona jest w tym wszystkim umoczona, i nie przypadkowo pojawiła się w życiu jej syna i męża.


Obstawiam, że ktoś tresował główną bohaterkę, to całe oblewanie wodą, jedzenie w miskach na ziemi, utrata pamięci, podtapianie.

Ale to się wszystko niczego nie trzyma. Myślałem, że głównym winowajcą będzie seryjny, ale on zginął jak zwykły pionek.

Macie jakieś pomysły?

ocenił(a) serial na 9
IlidanDA

Szef FBI zginął? Po strzałach taki był mój wniosek, ale jak Gibbs go zobaczył, to do Nicka powiedział coś o rannym agencie, nie zabitym...

Żona mi też się nie podoba, ale to musi być ktoś wewnątrz FBI. Ktoś kto ma dostęp do dowodów, DNA. Z FBI nikogo w sumie nie znamy, jedynie partner Nicka jest troszkę więcej pokazywany.
Adam, to byłoby zbyt proste, a z drugiej strony, skoro po jej zaginięciu próbował rozwikłać sprawę, to czemu nie pozwolił jej odejść, jak Gibbs i Nick zaczęli go wołać? Mógł kazać jej uciekać, pomóc, cokolwiek. Szemrany typ, ale to zbyt proste, żeby on odpowiadał za wszystko. Z drugiej strony rozmawiał z kimś, kto miał śledzić Emily. Czy to był ten ktoś z FBI? I po co ją śledzić?

Harlow mówił do Emily, że sam padł ofiarą tej samej osoby, co Emily. Wiedział więcej i dlatego zginął.

I pytanie, kto strzelił do Adama? Bo Emily to nie była, ona uciekła, tam musiał być ktoś jeszcze.

monika_2

Powiedział coś o "agent down", a tłumaczenie zrobiło z niego rannego. Tak m się wydawało przynajmniej.

IlidanDA

Partner Harlowa, to na pewno. Który jest na wolności i dalej się bawi. Moim zdaniem jeszcze go nam nie przedstawiono, bo jakich możemy mieć kandydatów, z tych, których poznaliśmy?
- psycholog - bo z głową Emily ktoś się bawił
- brat - trochę nieudacznik, a tak naprawdę mastermind, który mści się za lata bycia w cieniu?
- nowa żona - przypomina mi się film "Apartament" :)
- i zostają jeszcze agenci... Kwestie gadane dostała tylko ciemnowłosa kobieta w pierwszych odc. i ten, który trochę przejął dowodzenie pod nieobecność Adama. Jeśli FBI to któreś z nich albo psycholog.
Myślałam jeszcze o Nicku, bo czemu nie, jak się bawić to się bawić, ale ostatnia scena go wykluczyła.

No i jeśli to ma być serial na jeden sezon, to może się jeszcze okazać, że Emily nie jest kryształowa.

Ale myślę, że pojawi się ktoś nowy.
Na pewno scenarzyści będą nas wodzić za nos i mylić tropy, a logika nie jest raczej w tym serialu najważniejsza.

A jeszcze dodam, że dla mnie walizka prostytutki (?) w czwartym odcinku była podejrzana. Na tyle, że ciekawi mnie, czy nie znajdziemy w 5 odc. zwłok braciszka.

ocenił(a) serial na 9
ms_rosencrantz

W 5 odcinku pojawia się miejsce z Oczami. Jak były zapowiedzi to na drzewie było wyryte oko które krwawi. Tam pewnie się coś zacznie wyjaśniać.

Co do tego czy na 1 sezon, to chyba zależy od widzów. A Ci się bardzo wkręcili. Być może będzie 2.

Jeśli chodzi o podejrzanego to brata bym wykluczył, nie pasuje do roli psychola, alkoholika tak, ale nie psychola, który by się znęcał nad siostrą 6 lat. Psycholog, możliwe, ale nie wydaje mi się bo przecież pomaga jej odzyskać wspomnienia, a raczej antagoniście zależy na tym, by nic nie pamiętała, dlatego pozbywa się Harlowa oraz szefa FBI i chyba jeszcze ta podstawiona kobieta z 2 odcinka również zginęła.

Możliwe, że w FBI popełnili przestępstwa, Emili na to wpadła i się jej pozbyli, a skoro polowali na tego seryjnego to był idealnym kozłem ofiarnym.

Nowa żona pojawiła się po to by wrobić Emili w morderstwa. Wraca po latach, rodziny nie ma, itd i jako niby motyw, że jej odwaliło.

IlidanDA

Nie zgodzę się co do psychologa. Jedyne co wiemy, to że osoba, która za wszystkim stoi, panuje nad sytuacją. Wypuściła Emily, wrabia ją w morderstwa, po drodze zamordowała swojego prawdopodobnie wspólnika - Harlowa, a podczas przesłuchania Adama obserwowała sytuację z ukrycia (bo zakładam, że to nie ona zabiła szefa). Ta osoba (a może organizacja? Jakaś wielka konspiracja? :P) w coś gra, ma ukryty cel.
Idąc tropem psychologa - on prowadził sesje Emily, ale czy chciał, żeby odzyskała wspomnienia? Tego nie wiemy. Zakładając, że to on - może po prostu chciał nakierować ją na jakieś czynności, działania, zaprogramowane wspomnienia (witamy w świecie seriali ;)), ?
Prawda jest taka, że moim zdaniem w tej chwili jedyne osoby poza podejrzeniem (zakładając, że za wszystkim stoi jedna osoba), to Nick i Gibbs.
Chyba, że Adama zabiła Emily, no to wtedy oni też nie mają alibi (chociaż Nick chyba ma na zabójstwo Harlowa).
Nie bardzo rozumiem fragment o nowej żonie. Może być zamieszana, ale co ma jej pojawienie się do wrabiania Emily? Tutaj nie jest potrzebne zeznanie nowej żony, bo ślady są dość obciążające.

Brat może udawać. ;)

Zmierzam do tego, że moim zdaniem twórcy zarzucili logikę oraz prawdopodobieństwo i się bawią w podrzucanie tropów. Ja im w ogóle nie wierzę, w to co pokazują, a podejrzanych dla mnie na razie eliminuje przede wszystkim ich śmierć.
Ja taki serial kupuję. :)

ocenił(a) serial na 9
ms_rosencrantz

Właśnie obejrzałem zapowiedź 6 odcinka. Naprawdę ta intryga obejmuje szersze kręgi niż tylko FBI:

https://www.youtube.com/watch?v=voVda6MRfIk
https://www.youtube.com/watch?v=YeNMMDUZ4bE

A dodatkowo żonka numer 2 ma prezent...

ocenił(a) serial na 9
IlidanDA

Dzięki za wstawkę. Czyli jednak.

ocenił(a) serial na 9
Porshe911

Ciekaw jestem co ma z tym wspólnego jej brat. Bo wygląda na to, że dużo.

ocenił(a) serial na 7
IlidanDA

Nie mów tylko, że Alice jest w ciąży.

ocenił(a) serial na 9
Alee

https://www.youtube.com/watch?v=sMsT3DdoYcY

I reszta: https://www.youtube.com/channel/UCGahIO_m0gmPc5NNJtEz4PQ/videos

Zapowiada się coraz lepiej. Wygląda na to, że odpowiedź tkwi w dzieciństwie Emily.

IlidanDA

Jestem po seansie 7 odcinka i muszę przyznać, że zrobiło się ciekawie.
SPOILER
mam taką teorię, że nowa żona Nicka była z Emily w sierocińcu i np. przyjazniły się. Została poddana ''wodnym'' torturom a Emily, pomimo tego że mogła coś zrobić ( albo i nie mogła) uchroniła się przed eksperymentami. Alice dorastając przysięgła sobie, że zemści się na przyjaciółce za dawne krzywdy. Porwała ją, zabrała jej rodzine, poddawała torturom ( możliwe, że miała wspólnika), ale czemu ją wypuściła? Może to tajemniczy wspólnik, albo chęć dania nauczki. Może tym wpsólnikiem był Harlow i po oswobodzeniu Emily zgodnie z planem miała trafić za kratki i oszaleć?
To jest moja teoria na dziś dzień ;)

ocenił(a) serial na 9
Bat_Country

Biorąc pod uwagę kolejne odcinki to teoria obalona. Napisałbym coś o nich, ale mój rosyjski nie jest najlepszy ;d

Porshe911

widziałam zakończenie

mkmka

ciekawe kiedy drugi sezon

ocenił(a) serial na 9
mkmka

Moglabys podac linka do 10?

ocenił(a) serial na 9
Porshe911

Dobra znalazlem.

ocenił(a) serial na 9
Porshe911

Możesz podać?

Porshe911

możesz podać link ?

mkmka

Jak to? Myślałam że dopiero 6 odcinek będzie... Mogę prosić linka?

ocenił(a) serial na 9
LightMoisture

Ja właśnie też. Dlatego chciałbym zobaczyć to zakończenie.

ocenił(a) serial na 9
IlidanDA

Znalazłem ale po rusku, nic nie rozumiem.

IlidanDA

no po rusku, dlatego obejrzałam tak kawałkami aby zobaczyć jak się zakończy, czekam na full po angielsku.

LightMoisture

7
http://www.ewatchseries.ac/episode/absentia_s1_e7.html

Wczoraj chyba w Stanach leciał 8 ale nie mogę znaleźdź na necie linku.

mkmka

Unde pot viziona 6 și 7 episoade?

Cred că a fost 8 în Statele Unite, dar nu găsesc legătura.

Bat_Country

Hej a gdzie mozna obejrzeć 6 i 7 odcinek ?

ocenił(a) serial na 6
Bat_Country

Też mi się wydaję, że będzie jakiś wątek z przeszłości z Alice i Emily, ale jako głównego podejrzanego obstawiam Gibbsa (był wątek jak dzwoniła do niego ta blond prostytutka, co wcześniej zeznawała, że widziała Emily z Semorovem, ma dostęp do akt, jest informowany na bieżąco), tylko nie pasuje mi kto wtedy strzelał do Adama? Może jeszcze jeden wspólnik z FBI (bo niby ktoś jest umoczony) i oni też musieli by mieć jakiś związek z sierocińcem i tymi badaniami. Nie mogę się doczekać zakończenia sezonu :)

ocenił(a) serial na 9
penelope89

To nie Gibbs, ale ktoś kto się parę razy przewinął przez serial.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones