PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=229770}

Afrosamuraj

Afro Samurai
7,6 4 508
ocen
7,6 10 1 4508
Afrosamuraj
powrót do forum serialu Afrosamuraj


Krwawy i brutalny.Chaotyczny i prostolinijny...Oto amerykanska kreskowka spod piora japonskich animatorow.

Historia w rodzaju zabili glownemu bohaterowi kogos bliskiego i uruchamia rzadze krwi , chęć odwetu...Dopelnieniem obrazu fabularnego jest mit o przedmiocie czyniacym czlowieka bogiem...


Afro samurai to moim zdaniem produkcja inspirowana krotkometrazowym filmikiem z "kill billa" o Oreni Ishi(Lucy Liu) ... Niepotrafie tego rozsadnie uzasadnic poprostu ogladajac ten serial samoistnie wkrada sie takie skojarzenie.Procz tego jest druga rzecz ktora jest z pewnoscia zaczerpnieta z japonskiej anime Samurai Champloo. Bardziej rozchodzi sie o sposob polaczenia samurajskiego kodeksu i mieczy z klimatem hip hopu i wspolczesnosci anizeli analogie fabularne.Niemniej jednak Afro Samurai ma swój krwawy klimat...za ktory niektorzy go polubia inni powiedza ze jest poprostu glupi serial o mordowaniu...
Mnie nie powalil na kolana ale przypadl mi do gustu bo czlowiek napawa oko hektolitrami krwi i fruwajacymi czaszkami...
Z tego tez powodu uwazam Afro Samurai za pozycje tylko i wylacznie dla doroslych ...(jest naprawde bardzo krwawy i brutalny).


Reasumujac jedna wielka kserokopiia sprawdzonych dobrych pomyslow z krwawym klimatem...


SaLuT

ocenił(a) serial na 9
InsanE_RabbiT

Czyli to co tygryski lubią najbardziej :D .... kolega prawie wyczerpał temat, nie wspomniał natomiast o samej postaci Afro Samuraia - postaram się to jakoś prosto przyblizyć co niektórym.
Moim zdaniem jest to postać lekko stylizowabna na granej kiedyś przez producenta Afro Samuraia czyli Samuela L Jacksona, który to u Quentina Tarrantino tego co zrobił min. Kill Billa w którym to była ów animacja do której styl tej z Afro Samuraia nawiązuje, wystąpił w Pulp Fiction. Czyli krótko mówiąc Afro Samurai przypomina mi gadającego Jules'a Winnfield'a ... wiem że te postacie poza czarnym kolorem skóry i dziwnym afroo maja neiwiele wspólnego, to takie nawet bym powiedział przeciwieństwo Jules'a Winnfield'a ... wogóle nie gada i ma równo okreslony cell, i właśnie o to w tym chodzi ... czaicie juz? ... nie! to jeszce raz, czy myślicie ze to przypadek ze producentem został kumpel Quentina - Samuel L Jackson we własnej osobie?? że zatrudnił do zrobienia muzy RZA z Wu Taqng Klanu który wcześneij zrobił muzę do Ghost Doga Way of the Samurai i do pierwszej części Kill Billa!!!
wygląda na to że Samuel zatrudnił tych samych ludzi którzy pracowali dla Quentina, także nei zdziwiłbym się gdzyby sztab żółtych rysowników 24 na dobe rysował karykatury Samuela :p ...

InsanE_RabbiT

Zgadzam sie z no-life'em, dobra sieczka, milo sie oglada ale zdecydowanie jednorazowiec.

pozdro i pocwicz ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones