PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115362}

Akta Sherlocka Holmesa

The Case-Book of Sherlock Holmes
7,7 1 310
ocen
7,7 10 1 1310
Akta Sherlocka Holmesa
powrót do forum serialu Akta Sherlocka Holmesa

dobry serial!!

ocenił(a) serial na 10

dobry serial choć porócz 2 aktorów holmsa i łotsona to mierny poziom to wszytko psuje te filmy

użytkownik usunięty
maciek608

Nie zgodzę się - fakt, że odtwórcom dwóch głównych ról trudno dorównać, ale inni też są ok. Poza tym - jak zwykle wszystko jak najlepszej jakości.

ocenił(a) serial na 9

Może i zdarzyło się kilku gorszych w drugim planie ale nie ujmuje to całości. Serial świetny choć z tej serii nie oglądałem wszystkich.

dorianset

Niezła seria chociaż moim zdaniem najgorsza z całości.

Karki

Też mi się wydaje, że najgorsza z całości. Nie wiem tylko, czy to dobór opowiadań, na podstawie których nakręcono odcinki, czy wykonanie. A już te pełnometrażowe są najbardziej rozczarowujące. The Last Vampyre i The Eligible Bachelor oceniam najniżej ze wszystkich, które widziałam.

nieztejepoki

"The Eligible Bachelor" też według mnie jest najgorszym z odcinków. Uważam właśnie, że przez te pełnometrażówki seria tyle traci.

ocenił(a) serial na 10
Karki

Wszystkie odcinki są conajmniej dobre. Brett i Hardwicke są świetni.

nieztejepoki

Przede wszytkim "Ostatni wampir" nie jest ekranizacją. Motywy zaczerpnięte z opowiadania "Wampirzyca z Susex", ale autorzy scenariusza dali się ponieść wyobraźni, co nie wyszło na dobre filmowi. Opowiadanie było krótsze, niezwykłe i zajmujące, natomiast film jest niejasny, bezsensowny i ciągnie się jak flaki z olejem.

TheNekokuroi

Róznica pomiędzy ekranizacją, a "na podstawie" :)

Wspomniane opowiadanie czytałam tylko raz i pamiętam, że nie przypadło mi do gustu. Za to "Szlachetnie urodzony kawaler" to jedno z tych opowiadań, do których lubię wracać. Oni natomiast z "Noble Bachelor" zrobili "Eligible" i po obejrzeniu filmu czułam bardzo duży niesmak.

nieztejepoki

Moim zdaniem niezłe. Przewidywalne, owszem, ale tragiczne i oddziałujące na wyobraźnię (przynajmniej moją). Ja najbardziej lubię dłuższe formy, są nastrojowe, zaskakujące, postacie mają rozbudowane charaktery. Opowiadania były nierówne, ponadto lubię obyczajówki, a sprowadzanie wszystkiego wyłącznie do opisu zagadki, problemu do rozwiązania mnie irytuje. Prócz tego momentami miewałam (w czasie lektury) wrażenie, że autor nie powinien był "wskrzeszać" Holmesa, bo choć w późniejszych tomach zdarzały się intrygujące zagadki, to było ich mało i nawet błyskotliwość Holmesa nie robiła na mnie wrażenia. Wszystko działało wg zasady: zwróć uwagę na spostrzeżania Watsona, zaprzecz wszystkiemu poza opisami i masz rozwiązanie.

ocenił(a) serial na 8
TheNekokuroi

Jedyny komentarz na tym forum, który ma ręce i nogi i po przeczytaniu wiadomo, o co chodzi autorowi. Pozdro !

tomash74

Autorce. ;) Dzięki. :) Też pozdrawiam. :)

ocenił(a) serial na 9
Karki

Akurat tu bym polemizowała, imho z całości najgorzej wypadają "Pamiętniki Sherlocka Holmesa", zwłaszcza druga połowa serii, ale co kto lubi.

maciek608

Im dalej w las... Mnie Watson coraz bardziej wnerwia, gdyż z każdym sezonem oddala się od literackiego pierwowzoru.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones