PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=594595}

Alphas

6,7 2 958
ocen
6,7 10 1 2958
Alphas
powrót do forum serialu Alphas

marna kopia Heroes

ocenił(a) serial na 1

Od razu rzuciło mi się to w oczy, ale dałam szansę serialowi i obejrzałam kilka odcinków.
Silenie się twórców na używanie innych określeń/terminów niż w Heroes jest godnym pożałowania widowiskiem.
Efekty specjalne i ogólna realizacja pozostawia wiele do życzenia.
Kiepskie dialogi, fatalna gra aktorska rodem z produkcji z Michaelem Dudikoffem...

Można tak wymieniać bez końca.
Szkoda, że zmarnowano pieniądze i zamiast kontynuować Heroes, ktoś postanowił zrobić kotlet sojowy o smaku kurczaka, a jak wiadomo, taki kotlet smaku nie ma, nie mówiąc o wartościach odżywczych.

Jedyna "fajna" postać, to dzieciak widzący widmo elektro-magnetyczne. Tyle.

ocenił(a) serial na 6
diana6echo

A ja jednak z chęcią zjem ten kotlet sojowy.Teraz do końca świata wszyscy będą porównywali każdy nowy serial o ludziach z supermocami do herosów ?! Nieważne,że to inna stacja nadaje (takie efekty są typowe dla Syfy),nieważne że fabuła jest inna (nie ma mordercy który zabiera innym moce) ,nikt nie lata,nie cofa się w czasie,nie robi dziury która wchłania wszystko do środka oO (tak,mowa o Stephenie Canfieldzie z herosów ale taka fanka jak Ty na pewno go kojarzy ,prawda ?) ale to też błahostka...

Alphas się rozkręca (IMO) od 4 odcinka a takie jak 1x10 czy 2x01 to perełki

btw są już 3 takie tematy,tylko czekać na 4...

ocenił(a) serial na 1
kamil665544

Widzę, że ty z Herosami zatrzymałeś się na pierwszym sezonie, bo non stop prujesz się o Sylara, podczas gdy on był jedną z wielu postaci, która rozwinęła uniwersum Heroes.
Tak, każdy kolejny serial będzie porównywany do Heroes, tak jak filmy z mutantami/o superbohaterach będą przyrównywane do X-Men czy Supermana. Warto chyba oglądać różne takie produkcje i mieć porównanie by wiedzieć co jest wartościowe a co nie. Dla mnie Alphas to nudne popłuczyny po Heroes, bez wyrazistych postaci (poza Rain-Manem ;)) z doczepianymi naukowymi teoriami. Tak bardzo usilnie starają się być naukowi, że wydają się być śmieszni. Już wolę, i polecam, obejrzeć cykl programów na Discovery Chanel o ludziach obdarzonych różnymi zdolnościami - bardziej ciekawy i lepiej zrealizowany.

PS
A ile jest wątków o kolejnych odcinkach i jaki to ten serial jest super? Ma być sam kisiel i miodek? Sorry, to forum otwarte. Nie podoba się, załóż swoje własne prywatne gdzie fani będą się kisić :]

ocenił(a) serial na 6
diana6echo

Moje pierwsze wrażenie też takie było ale dałem szanse temu serialowi i mimo dużych uprzedzeń naprawdę warto obejrzeć (choć mimo woli wszystkich bohaterów porównuje do Herosów nawet odcinki fabułę) nie da sie tego ukryć ze serial dużo czerpie z Herosów. Jest kilka odcinków które mogło by wogóle nie być bo oglądanie icch to mordęga :/ ale sa tez takie ze czekasz na następny odcinek z niecierpliwością :) no i jest cudna Rachel na której można zawiesić oko :) Ale nakręcić nowy serial o bohaterach z super mocami po Herosach bedzie bardzo trudno bo HEROSI TO ........................... :)

ocenił(a) serial na 1
Bladyq

No właśnie, zbyt szybko powstał ten serial. Tak samo jak film o SpiderManie - ludzie nie zdążyli odsapnąć, ciut zapomnieć i trach, jest kolejny produkt... tylko że odgrzewany a w pamięci mamy smak poprzedniego.

diana6echo

Oglądałem pierwszy sezon Heroes i nigdy nie spotkałem serialu o tak dużym spieprzonym potencjale. Możecie wszyscy jarać się na Heroes ale tak się składa że to bardzo mierny produkt. Alphas może nie jest arcydziełem ale nie jest (dzięki Bogu) tak mierne jak Alphas xD

ocenił(a) serial na 6
diana6echo

Alphas to mimo wszystko co innego niz heroes. wiadomo, ze czerpie z niego duzo, ale lepsze w tym serialu jest to, ze Alphy maja zdolnosci, jakby to ujac bardziej "ludzkie", np. zwiekszanie sily, kontrola elektrycznosci, rozwiniete zmysly...w herosach bylo to troche zbyt przesadzone.... nawiazalas do Spider-mana, ze za szybko odswiezony, ale powinnismy sie cieszyc, bo najnowszy jest 100 razy lepszy od calej poprzedniej tryologii z beznadziejnym Tobey Maguire... jesli chodzi o Alphas to pierwszy sezon nie powalal, ale za to drugi to rekompensuje. pozdro

ocenił(a) serial na 1
robson_pes

sama nazwa "alfy" mnie dobija.. kojarzy mi się z rozrodem dzikich zwierząt a nie homo superior..

ocenił(a) serial na 9
diana6echo

"kojarzy mi się z rozrodem dzikich zwierząt" - no to widzę, że bogate skojarzenia! ;D
Co do dyskusji.. Oglądam Alphas od samego początku i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Chociaż pierwsze 2-3 odcinki były mdłe, aktorzy widać, że w ogóle się nie zgrywali. To późniejsze były (i są) już dużo lepsze.
Co do Heroes.. Od weekendu zaczynam oglądać, aby mieć porównanie, zobaczymy co wyjdzie. ;)

ocenił(a) serial na 1
Whistle_

nie bogate, samcami alfa nazywa się chociażby samce wilków-przewodników stada.. jak ma się to do zdolności bohaterów tego serialu? to udziwnianie na siłę.

Jestem fanką Heroes, przyznaję się bez bicia, ostatnio powtórzyłam sobie wszystkie 4 sezony i na nowo polubiłam ten serial. Faktem jest, że niektóre wątki się dłużyły, ale to było tylko wrażenie, spowodowane tygodniowym czekaniem na kolejny odcinek. Przy maratonie jaki ja sobie urządziłam, serial szybko zleciał :)
Według mnie Alphas jest po prostu kiepsko zrobiony. Wygląda jak produkcja klasy Z.

ocenił(a) serial na 7
diana6echo

heroes nie ogladalem, alphas spoko dobry poziom cala pierwsza seria podobala mi sie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones