PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703003}
6,8 36 084
oceny
6,8 10 1 36084
6,3 3
oceny krytyków
American Horror Story: Freak Show
powrót do forum serialu American Horror Story: Freak Show

Jak widzicie 5 sezon ?

ocenił(a) serial na 9

Wiadomo, że dostali 5. Możemy snuć domysły i marzyć, ale niech każdy napisze jak to sobie wyobraża. Ja zacznę.
W górskim zaciszu przy narciarskim stoku znajduje się hotel, którego właścicielką jest kanibalka (Jessica). Hotel prowadzi wraz z niczego nie wiadomym mężem (Denis). Oprócz nich w hotelu mieszkają ich syn (Zachary Quinto) wraz z małżonką (Lily Rabe), ktora w przeciwieństwie do męża nie wie o kanibalizmie jego i jego matki. W rodzinie jest jeszcze młodsza córka (Emma), która też jest kanibalem. Na stałe w hotelu pracują dwie pokojówki (Francess i Kathy) oraz kucharka (Angela). Po pewnym incydencie mianowicie jedna z ofiar rodziny uciekła i opowiedziała o wszystkim do hotelu przybywa dziennikarka (Sarah) i jej kamerzysta (Finn). Próbuje ona odkryć rodzinną tajemnicę. syn (Evan) okolicznego drwala (Michael Chiklis) jest zakochany w młodej kanibale, a ona w nim jednak jej matka patrzy na chłopaka jak na obiad. Do hotelu wciąż przybywają goście (postacie takie jak np. Jamie, Giborey, Dylan itd.) i znikają w tajemniczych okolicznościach, dziennikarka nakrywa rodzinę na spożywaniu gościa i zachowuje to dla siebie, bo chce złapać ich na gorącym uczynku i zrobić im zdjęcia

ocenił(a) serial na 9
Totemus

Trochę bez składu pewne zdania, ale idzie sie polapac

ocenił(a) serial na 8
Totemus

Haha, dobre! :D Chętnie bym taki sezon obejrzał. Napisałbym coś swojego, ale aktualnie nie mam weny :(

ocenił(a) serial na 6
Totemus

hotel i góry dobry motyw, ale ja bym poszedł w wampiry

ocenił(a) serial na 3
mackowty

W ostatnich latach wampiry niemal wyskakiwały nam z lodówek, mi osobiście bardziej pasuje wątek kanibalizmu.

ocenił(a) serial na 6
mackowty

Już były wiedźmy i był wielki niewypał...

Totemus

Ja chciałabym serial o nawiedzonym sierocińcu,którego personel kryje wiele tajemnic.Niektóre dzieci mogłyby być dziwne,inne z pozoru urocze,lecz diaboliczne .

Totemus

Tematy już się wykańczają, ale myślę że najmocniejszym tematem na horror byłaby akcja w czasie 2 wojny światowej, w jakimś obozie koncentracyjnym gdzie zobaczylibyśmy sceny experymentów na ludziach przez doktora śmierć i kanibaliźmie wśród jeńców. Byłoby to zgodne z faktami histrycznymi + na potrzeby serialu podkolorowane do granic możliwości liczne inne sceny.

secundus

Swietny pomysł, taki sezon byłby z pewnością ciężki i mroczny, ale nie wpisuje się w główny tytuł, chyba że zmieniliby na European Horror Story ;). Postać Lange w tym sezonie mogłaby być ewentualną wskazówką co do tematyki kolejnego sezonu.

Katoshi

Nie koniecznie w tym sezonie, bo w sezonie Asylum pan Dr Arthur Arden okazał się byłym nazistą Hansem Gruberem który właśnie robił experymenty w czasie II wojny... :-)

secundus

Ale akcja odgrywała się w Ameryce. O to chodzi, chociaż pomysł ogromnie mi się podoba

Maniaczkafilmowa

No niby tak, ale czy zawsze musi być Ameryka? :-)

secundus

AMERICAN Horror Story... Po tytule wnioskuję, że tak :)

ocenił(a) serial na 8
Totemus

UWAGA W OPISIE SĄ WYDARZENIA Z GRANICY ZJAWISK PARANORMALNYCH ORAZ NAWIĄZANIA DO PRAWDZIWYCH EKSPERYMENTÓW KTÓRE MOGĄ SZOKOWAĆ WRAŻLIWE OSOBY.
Ja mam pomysł bardziej na Russian Horror Story ewentualnie American Horror Story: Alaska. A więc: czas akcji-okres Zimnej Wojny (1957), miejsce akcji-góry, las, śnieg. Pewna grupa naukowców z działu geologii wyrusza na Syberię/Alaskę. W skład grupy wchodzą: Jessica Lange jako koordynatorka i pani profesor, Sarah Paulson jako studiująca ambitna córka pani profesor, Emma Roberts inteligentna studentka z biedniejszej rodziny, Evan Peters jako arogancki i dwulicowy student, Finn Wittrock jako student który jednak jest członkiem wrogiej siatki szpiegowskiej, James Cromwell jako kolejny profesor geologii. W trakcie wyprawy grupa się rozdziela: JL, SP, EP idą w stronę dawnej infrastruktury przemysłowej gdzieś tam w górach, a JC, ER, FW idą w stronę bezludnej głuszy. Grupa JL trafia do plajtującego kompleksu przemysłowego gdzie spotykają: Dylana McDermotta jako inżyniera który ma poczekać w kompleksie aż nie zostanie on całkowicie zamknięty, Lily Rabe jako żonę inżyniera która zajmuje się dokumentacją zakładu, Denisa O'Hare jako pracownika fizycznego pomocniczego. Natomiast grupa JC spotka w lesie drwali: Michael Chiklis i Zachary Quinto oraz policjanta: Joseph Fiennes lecz idzie dalej i rozbija po jakimś czasie obóz. Tymczasem w zakładzie który oprócz pozyskiwania jakichś tam skał zajmował się również eksperymentalnym głębokim wierceniem (coś jak http://pl.wikipedia.org/wiki/SG-3 i wg fanów zjawisk paranormalnych nagrano dziwne dźwięki niby z piekła po których kilku pracowników oszalało/zmarło) dochodzi do tragedii. Przed wieczorem wstrząs niszczy część budynków, pracownik fizyczny (DH) zaczyna się dziwnie zachowywać i w szale terroryzuje pozostałe osoby. Zabija nocą inżyniera, rani córkę pani profesor i ostatecznie po jakimś czasie osaczania w ciemności potencjalnych ofiar zostaje zabity (w obronie własnej) przez EP. Grupa JL oraz urzędniczka z zakładu po przetrwaniu nocy musi poszukać pomocy i wraca przez lasy do najbliższych zabudowań i szpitala, niestety błądzą i kierują się do innej placówki ukrytej w lesie która wygląda na opuszczone laboratoria. Córka pani profesor(SP) ranna w rękę zaczyna czuć się coraz gorzej, grupa orientuje się że aby dziewczyna przeżyła potrzebna będzie amputacja ręki do łokcia. Natomiast grupa JC odkrywa że nie są sami w lesie, widzą między drzewami Almę/Wielką Stopę ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Alma_%28kryptozoologia%29 ). JC przypadkowo dowiaduje się że ma w zespole szpiega obcego państwa, zaczyna się szantaż, nocą profesor ginie z rąk szpiega (FW) który pozoruje atak zwierzęcia. Dwójka studentów postanawia w obliczu dramatu przerwać ekspedycję, wracając mijają stanowisko drwali gdzie zatrzymują się na jakiś czas. Nad ranem ginie jeden z drwali (ZQ) wskutek ataku Almy/Wielkiej Stopy, reszta ucieka w popłochu w stronę przełęczy, domyślają się że bestia prześladowała ich bo wkroczyli na jej teren. Na przełęczy spotykają 4 turystów w tym kobietę z Włoch (Angela Bassett). Ponownie noc nie przebiega prawidłowo, coś na wzór http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Amier%C4%87_grupy_Diat%C5%82owa . Ginie 3 turystów i drwal (MC), Włoszka i 2 studentów natomiast ucieka i dociera do małego miasteczka, tam przesłuchuje ich policjant (Joseph Fiennes) aby ustalić co się wydarzyło. Wychodzi na jaw że mogły być tam manewry wojskowe z użyciem nowej broni. Policjant odkrywa że wśród uratowanych jest szpieg, FW po konfrontacji z gliną zabija go i tuszuje zbrodnię. W szpitalu dochodzą do siebie Angela Bassett i Emma Roberts, towarzyszy im Finn Wittrock. W międzyczasie w grupie JL wykonana zostaje amputacja chorej ręki, SP jest w ciężkim stanie. Okazuje się że laboratorium nie jest puste, w budynku znajduje się pani naukowiec Frances Conroy która pochodzi z Japonii z http://pl.wikipedia.org/wiki/Jednostka_731 i wraz z asystentem kochankiem (Josh Hamilton z AHS3) nadal przeprowadza eksperymenty biologiczne, medyczne i chemiczne. Nowo przybyli odkrywają przerażające eksperymenty z Jednostki 731 oraz eksperymenty Sergeia Bruyukhonenko (autentyczna postać- próba utrzymania przy życiu odciętej psiej głowy), odkrywają również mutanty podobne jak w eksperymencie Vladimira Demikhova (autentyczna postać- stworzył psa z dwiema głowami, przyszywał do jednego ciała albo głowę, albo głowę z częścią ciała i taka mieszanka żyła lecz krótko przez o ile pamiętam konflikt tkankowy i zakażenia) tylko stabilniejsze i groźniejsze. 4 bohaterów zostaje pojmana i planowane na nich są poszczególne badania, udaje im się zorganizować bunt i plan ucieczki który realizują. Z laboratorium po wszystkim wychodzi cało JL, Lily Rabe i EP. Umiera wskutek wykrwawienia i choroby SP, natomiast Frances Conroy zostaje zagryziona przez swoje monstra a jej kochanek popełnia samobójstwo. Ocaleni trafiają do miejscowości gdzie jest Angela Bassett i Emma Roberts oraz Finn Wittrock. AHS zwykle kończy się szczęśliwym zakończeniem tak jakby więc rok po wydarzeniach: Emma i Finn są razem (on nadal szpiegiem), AB wraca do rodziny i pisze książkę o swoich przeżyciach, JL kończy w hospicjum chorując na nieuleczalną chorobę i przeżywająca nadal śmierć córki, EP wyjeżdża z kraju a LR próbuje ułożyć sobie życie na nowo ale ostatecznie nie wytrzymuje psychicznie i popełnia samobójstwo.

Sir_KriS800

Hmmm... troszkę mdłe jest jak się czyta, na filmie może byłoby fajniej :)

ocenił(a) serial na 8
filmowy_laufer

Wiem, to tylko propozycja.

ocenił(a) serial na 5
Sir_KriS800

Jestem pod wrażeniem :)

Totemus

Hotel z którego nikt nie wychodzi. Są tam psychopaci, kanibale, demony, sukkuby (dla tych co nie wiedzą co to demon która nawiedza w nocy mężczyzn, wiadomo co robi, a następnie ich zabija), kierownik jest opętany przez Szatana, może do tego wątek lochów które kryją tajemnice :)

ocenił(a) serial na 3
Totemus

Wspaniała perspektywa, może trzeba wykombinować list i podesłać to twórcom AHS :D
Chociaż jeden szczegół mnie męczy, znowu Sarah jako dziennikarka... Myślę, że przez tą rolę 5 sezon zacząłby się zlewać i mylić z drugim. Aczkolwiek ogólny pomysł - naprawdę szacun.

ocenił(a) serial na 6
Totemus

Jezu święty nagle mnie olśniło! A gdyby AHS numer pięć było na przykład AHS: Shining i coś w klimacie Lśnienia :DDDDDDDDD. Mógłby być hotel prowadzony przez JL, bizneswoman, która za wszelką cenę chce zakopać makabryczną przeszłość hotelu głęboko pod ziemię. Zimą przyjeżdżają do niego pracownicy by tu coś dokręcić, tu coś wyremontować. Gabourey Sidabe mogła by być kucharką, Denis O'Hare jakimś budwolańcem etc a jego syn Evan Peters jedzie z nim do hotelu by mu pomóc. Hotel miał opustoszeć z odwiedzających okazuję się, jednak że została w nim jedna kobieta- stara Frances Coronoy. Doświadczona przez życie eks-milionerka, która z samotności ciut zbzikowała. Jej opiekunem jest tajemniczy Zachary Quinto, który jak się potem okazuje zna mroczną przeszłość tego hotelu. Z czasem okazuje się, że na tym nie koniec niechcianych gości. W jednym z pokoi na poddaszu ukrywa się para nastolatków, którzy uciekli z domu- Finn Witrock i Taissa Farminga/ Emma Roberts.

mackowty

Lange znowu jako szef? :/

ocenił(a) serial na 6
filmowy_laufer

Z aktualnej obsady nikt się do tego nie nadaje. Lange mogłaby jeszcze ew. być tą wariatką.

mackowty

A Frances Conroy?

ocenił(a) serial na 7
Totemus

Lange nie ma w kolejnym sezonie, na czwartym kończy.

ocenił(a) serial na 4
Totemus

Ja widzę to tak : European Horror Story : BloodLust - Żądza krwii.

Wampiry, Wilkołaki i inne paskudne potwory (szczygły, duchy, banshee, zmory).

Dwa największe zgrupowania - Wampiry i Wilkołaki - walczą ze sobą od dawien dawna. Inne potwory służą im jako najemnicy w walce między sobą. Oczywiście ludzie pełnią w tym wszystkim role ofiar. Jessica Lange jako Matrona Wampirzyca oraz jej córka Emma Stone Następczyni nie dogadują się. Z przeciwnej strony Taissa Farminga jako "Loli" Master Wilkołaków, strzeże swojego stada po przekazaniu władzy przez Frances Conroy. Nareszcie miłosny konflikt między dwoma młódkami wywołany przez Evana Petersa. Obrońcami ludzkości w tym obozie są Lily Rabe (Medium), Sarah Paulson (Przywódca Pro-ludzkiej Organizacji), młody Myśliwy Evan Peters, Zachary Quinto jako również Łowca.

Taka mała fantazja ;)

ejdziesia

Hmmm... Taissę widziałbym jako wampira, ale jak wolisz :P

użytkownik usunięty
ejdziesia

Ee.. sorki ale widzę to jako drugi Zmierzch xd

ocenił(a) serial na 4

Czemu Zmierzch - może Underworld ? ;> każdy film o wampirach musi na myśl przywodzić tę kaszanę ?

użytkownik usunięty
ejdziesia

Takie było moje pierwsze skojarzenie ;p O, Underworld juz lepsze :)

ocenił(a) serial na 7
Totemus

Brzmi całkiem ciekawie ale wydaje mi sie ze trzeba by bylo troche to dopracowac bo narazie za duzo w nim Lśnienia i jeszcze pytanko czy ktos moze wie czy to juz pewne ze 4 sezon byl ostatnim z Jessica i w 5 sezonie niestety Jej zabraknie ?

ocenił(a) serial na 9
Totemus

Pomysł dobry, ale nie na ten serial. AHS jest przede wszystkim powiązane z Amerykańskimi legendami np. Dom mordu, kosmici itd.

ocenił(a) serial na 8
skiwhiske

To może coś z historią eksperymentu Filadelfia i prawdziwą historią lalki Anabelle.

skiwhiske

Ja osobiście obstawiam motyw Kosmitów albo Kanibali.

Totemus

Obejrzałabym gdyby zamienić role Zachary'ego i Evana, wywalić Emmę (te ich wątki w tym serialu naprawdę wszystko psują) i zamienić ją na kogoś innego. Czyli Zachary-syn drwala, Evan syn Jessici (bo to połączenie podoba mi się najbardziej. Myślę, że można jeszcze dodać coś nowego.


Jednak stawiam to bardziej na późniejsze sezonu, gdyż wszystko wskazuję, że piąty będzie miał coś wspólnego z kosmitami.
Zaczynając Ryan mówił, że w sezonie ukryte są wskazówki a propo kolejnych sezonów. Po pierwsze Elsa MARS. Freak show dzieje się w JUPITER. W jednym z odcinków w konwersacji między Jimmy'm i Ethel jedno z nich mówi, że chciałaby żyć na farmie z dala od miasta, niezależnie. Oczywiście LIFE ON MARS piosenka Bowie'ego w pierwszym odcinku. Więc to tyle. Stawiam na "New Mexico". Wątek kosmitów w Asylum średnio mi się podobał, ale jako cały sezon może wypadliby dobrze.

ocenił(a) serial na 3
Totemus

Chcę to obejrzeć. <3

ocenił(a) serial na 3
annagawronska

W sensie tenn pierwszy pomysł, z kanibalami. :)

ocenił(a) serial na 5
Totemus

No to autor posta zgadł tytuł V sezonu :)

ocenił(a) serial na 9
Davidsoon

Jak xD :)), masz jakiegoś linka do potwierdzenia ?

Totemus

https://www.facebook.com/video.php?v=861852270517424&amp;set=vb.200060813363243& amp;type=2&amp;theater

Totemus

Normalnie kolega mnie przeraził ;), zgadł motyw przewodni 5 sezonu :). Ciekawe, którzy aktorzy zagrają. Wiadomo, ze Jessica Lange już nie będzie w 5 sezonie :'(. A Lady Gaga, promowała czy wystąpi w sezonie ???

ocenił(a) serial na 6
cherry_566

licze na to że pierwsze skrzypce będzie grał Lily Rabe

mackowty

Brakowało mi jej w tym sezonie AHS. Mam wielka nadzieje, ze tym razem będzie grał Zachary Quinto :). Juz go widzę w roli psychicznego kamerdynera :D.

ocenił(a) serial na 5
cherry_566

Z Lange dalej sa prowadzone rozmowy, takze nie skreslajmy jej z obsady

Davidsoon

:) to trzymam kciuki za Jessica Lange :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones