PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703003}
6,8 36 047
ocen
6,8 10 1 36047
6,3 3
oceny krytyków
American Horror Story: Freak Show
powrót do forum serialu American Horror Story: Freak Show

Podobno twórcy umieścili w dwóch pierwszych odcinkach podpowiedzi co do tematyki 5 sezonu.
Czy tylko ja zwróciłem uwagę że w pierwszym odcinku gdy para leżała na trawie i dziewczyna
wyciągnęła gumki, to widnieje na nich rysunek zapałek? Albo gdy Lange w barze pokazuje
recenzje filmu kelnerce, obok także znajdują się zapałki. Wyglądają jakby były z jakiegoś klubu
nocnego bądź burdelu. Co sądzicie? Co wy zaobserwowaliście?

ocenił(a) serial na 8
tontoronto

Ciekawe.. Pamiętam zapałki. Ja sama najbardziej zwróciłam uwagę na niemieckie pochodzenie Elsy i fakt, że straciła w połowie obie nogi.

tontoronto

Moja absurdalna teoria, którą muszę jeszcze dopracować... Skłania mnie ku historii Hermana Webstera Mudgetta, jednego z najbardziej znanych seryjnych morderców, który już jako młodzian przejawiał skłonności sadystyczne, pastwiąc się nad zwierzętami ( W drugim odcinku jest mowa o obdartym ze skóry kocie, robota nikogo innego jak sadystycznego, rozpieszczonego Dandyego). Tak więc H.W. Mudgett przenosi się do Chicago i przyjmuje pseudonim Dr. Henry Howard Holmes. Buduje pokaźny hotel. W mieście trwa akurat wystawa światowa, jest rok 1893 czyli jakieś sześćdziesiąt lat przed akcją "Freak Show". Goście pojawiają się w hotelu tłumnie i część z nich już nigdy nie opuszcza jego murów, bo budynek jest jedną wielką machiną z pułapkami. Zresztą nie będę przybliżała historii mordercy... O tym można przecież na necie co nieco przeczytać. W drugim odcinku nasz Pan Siłacz przybywa właśnie z Chicago. Dandy Mott może być potomkiem słynnego seryjnego zabójcy, bo jak widać ma całkiem podobne skłonności, do tego pochodzi z majętnej rodziny, której historia nie jest póki co znana. Elsa ogląda filmy na czymś w rodzaju kinematografu, którego pierwowzór zaprezentowano na owej wystawie światowej właśnie. Mat Fraser, który gra Paula pokazywany jest kilkakrotnie w meloniku, podobnym do tego którego nosił H.W. Mudgett. A zapałki? Hmmm Hotel Śmierci Diabła z Chicago (jak go również nazywano) spłonął. Zresztą Elsa też ma diabełka na swojej torbie :D.
Tak jak mówiłam, strasznie absurdalna teoria, ale niech ktoś zapoda coś lepszego :D

ocenił(a) serial na 5
Serafina_87

Ale to by było nawet ciekawe! ;) Pewnie nie wpadną na to. xd A szkoda...

ocenił(a) serial na 6
Serafina_87

moim zdaniem super pomysł :) i w sumie... to bardzo w stylu AHS :)

Serafina_87

Mamusia psychopaty stwierdziła,że ma to w sobie po ojcu więc Twoje teorie mogą się sprawdzić

ocenił(a) serial na 7
Serafina_87

Wow niesamowita droga dedukcji !

ocenił(a) serial na 7
Serafina_87

Niesamowite ale odgadłeś kolejny sezon Mr. March (evan peters) jest odzwierciedleniem tej postaci czyli seryjnym morderca i budowniczym HOTELU cortez. Nice really nice!

Serafina_87

Brawo! Czapki z głów za tą trafną teorie co do 5 sezonu. Jesteś zajebiście spostrzegawczą osobą! Jeszcze raz Chapeau Bas za odgadnięcie jeszcze przed rozpoczęcie 5 sezonu!

ocenił(a) serial na 10
tontoronto

że co?

Mam rozumieć, że masz na myśli dwa pierwsze epizody z pierwszego sezonu AHS, w którym są zawarte wskazówki pro po fabuły 5. sezonu?

Przecież decyzja o nakręceniu 5. serii zapadła dopiero niedawno - po rewelacyjnym otwarciu obecnego sezonu, więc w jaki sposób w pierwszym sezonie mogłyby być jakiekolwiek wskazówki nt. serii, która wtedy nie była w zamyśle twórców?

ocenił(a) serial na 8
Einshaew

Tego sezonu ..!!! W dwóch pierwszych odcinkach 5 sezonu

ocenił(a) serial na 10
addforthesun

Nie rozumiem, co masz na myśli

ocenił(a) serial na 10
Einshaew

chodzi o pierwsze 2 odcinki 4 sezonu :P

ocenił(a) serial na 10
Einshaew

przecież dodałem wątek na stronie 4 sezonu i myślałem że to będzie jasne że się odnoszę własnie do freak show

ocenił(a) serial na 10
tontoronto

Ok, ok, już wszystko ogarniam :)

Szczerze mówiąc, pierwszy sezon AHS's zupełnie mi nie podszedł, i chociaż starałem się do niego przekonać, to nie udało mi się wytrzymać dłużej niż kilka pierwszych odcinków (podobnie jak w 3. serii :).

ASYLUM wciągnęło mnie na maksa a FREAK SHOW naprawdę robi dobre wrażenie - Prezydent Pieseu jest na tak! :)

USZANOWANKO!:)

tontoronto

Z początku myslałem o zdaniu z piosenki Elsy "Czy na mrsie jest życie", Teorie rozwiała się gdy w wywiadzie Murphy powiedział że nie ma kasy na tego typu rzogrywki.

ocenił(a) serial na 9
tontoronto

Jak przeczytałam o nocnym klubie albo burdelu, to od razu mi się przypomniało, że mówili o Paryżu(ta matka z synem od klauna - wybaczcie, ale nie pamiętam imion), jak dostali ślimaki. Może coś z Moulin Rouge będzie?:)

gabryskowelove

Gloria i Dandy ;)

filmowy_laufer

a gdzie niby coś takiego wyczytałeś ,że zostały umieszczone wskazówki odnośnie 5'j części hm ?

Y2Jericho

Co ty masz do mnie?

Y2Jericho

W jednym z wywiadów z twórcami była o tym mowa. Już wcześniej wiedzieli jaki temat mogliby poruszyć w 5 sezonie, gdyby dostali zielone światło. Zielone światło jest tak więc można sobie kombinować, choćby tak dla zabawy :). Ciekawie by było gdyby ktoś z użytkowników Filmweb'u odgadł, czego można się w 5-tce spodziewać.

Serafina_87

Może jakaś opuszczona fabryka np zabawek? bo zauważyłam że co pochwile ten klaun pokazuje jakiegoś robota i zabawki może coś w ten traf ?:d

ocenił(a) serial na 6
_lilka_

no jest klaunem, więc zabawki raczej są nieodłącznym elementem tego sezonu a nie następneo
to tak jakby powiedzieć że w tym sezonie jest dużo policjantów więc następny o tym będzie ;-;

ocenił(a) serial na 5
Serafina_87

Mnie się udało, tutaj na forum odgadnąć tematykę 4 sezonu...może tym razem też coś wymyślę :)

Joe_Black1

To czekamy na Twoją teorię :). Ja póki co obstaję przy swojej, bo nic innego mi do głowy nie przychodzi, a oba pierwsze odcinki oglądałam po 4 razy.

ocenił(a) serial na 5
Serafina_87

Twoja jest już na tyle przemyślana i spójna, że ciężko będzie ją przebić :)

tontoronto

http://uk.eonline.com/news/593947/yes-all-of-american-horror-story-s-seasons-are -connected?cmpid=sn-111021-facebook-na-eonline

nie rozumiem za bardzo tego zdania o wskazówce z Maggie
zauważyliscie cos?

użytkownik usunięty
chlopak7

Też się nad tym zastanawiałem...

ocenił(a) serial na 6
chlopak7

Chodzi o ten cylinder, który znajduje się na kubku kawy, który policjant podaje dla Maggie... To ma być 'huge spoiler' ale nie mam pojęcia o co może chodzić :)

ocenił(a) serial na 6
xyz_emi

Mi to skojarzyło się z iluzjonistami. Może to ;p Albo kabaret ;).

ocenił(a) serial na 6
Phoenix17

Albo Abraham Lincoln, łowca wampirów... Już nic mnie nie zdziwi :)

chlopak7

http://zapodaj.net/f5241af75ca6d.png.html
ktoś wie może to jakieś znane logo?

chlopak7

Cylinder nosi Edward Mordrake. Może następny sezon będzie z nim związany? Plus identyczną czapkę nosiła Lily Rabe w Covenie :P

ocenił(a) serial na 6
chlopak7

Ja stawiam na... Magików/Kuglarzy. Ich świat ocieka miejskimi legendami... które scenarzyści chętnie wykorzystają w sezonie 5... i mieliby pole do popisu w sprawie konkurencji miedzy takimi iluzjonistami, intrygami... może nawet by wstawili jakiegoś szalonego Władcę Marionetek :-D. Jedyne co nie do końca pasuje do magików to fakt iż byliby nieco wtórni. Czy po Wiedźmach i dziwolągach-cyrkowcach chcieli by iść w coś tak podobnego? Może też chodzić o np. Londyńskich Gentelmenów :-)... byłoby miejsce na Kubę rozpruwacza itp :-D.

ocenił(a) serial na 10
szczepan600

też właśnie biorę pod uwagę coś z Kubą rozpruwaczem :D

ocenił(a) serial na 7
tontoronto

Wg ostatniego wywiadu kolejną podpowiedzią miał być rysunek na kubku który policjant daje Emmie Roberts - Też przyszedł mi na myśl Kuba Rozpruwacz. Biorąc pod uwagę ilość kobiecych ról, może to być jakiś burdel, jednak bardziej mi się podobał pomysł o hotelu, oparty na prawdziwej historii.

ocenił(a) serial na 8
marta1945

marta1945, podoba mi się Twoj tok myślenia. Moje przypuszczenia są bardzo podobne.

ocenił(a) serial na 10
marta1945

a historia Kuby Rozpruwacza nie jest prawdziwa? patrząc na motyw zapałek z pierwszego odcinka o czym wspominałem i o kilku podpowiedziach w następnych. chyba najbardziej prawdopodobnym jest właśnie burdel tym bardziej że kuba rozpruwacz zabijał prostytutki.

ocenił(a) serial na 5
tontoronto

Tyle, że serial dotyczy amerykańskich nawiedzonych miejsc, a Kuba Rozpruwacz działał w Londynie. Z tego samego powodu odpada Paryż.

ocenił(a) serial na 7
korozjantka

Otóż to, myślałam, ze to oczywiste

ocenił(a) serial na 5
korozjantka

Fakt, że serial dzieje się w Stanach i dotyczy miejsc z USA związanych nie wyklucza obecności Kuby, chociażby gościnnej :) W Asylum pojawiła się Anne Frank, która też chyba ze Stanami nie była w ogóle związana.

ocenił(a) serial na 5
Joe_Black1

No właśnie, tu jest słowo klucz - gościnnej. Nie zbudują całego sezonu na historii o duchach z innego kontynentu, bo główne założenie serialu jest całkowicie przeciwne. A przykład z Anną Frank nietrafiony bo nie występowała z pozycji ducha, ale żywej osoby, która podawała się za cudownie ocalałą Annę-imigrantkę. Jeśli już to za przykład raczej można podawać Edwarda Mordrake'a.

ocenił(a) serial na 5
korozjantka

A co to ma do rzeczy czy jest duchem czy nie :) Tak samo jak gościnnie wystąpiła postać Anne Frank, tak samo mogą wykorzystać postać Jack'a the Riper :) Oczywiście, że całej fabuły na nim nie oprą, ale jako postać epizodyczna jak najbardziej może się znaleźć.

ocenił(a) serial na 5
Joe_Black1

Tyle, że tematem dyskusji jest zdaje się wątek przewodni 5 sezonu, do którego widzieliśmy podpowiedzi, a nie gdybanie o epizodycznych postaciach. Zakończmy więc temat Kuby Rozpruwacza bo to ślepa uliczka.

ocenił(a) serial na 5
korozjantka

W 5 odcinku postać grana przez Frances Conroy wspomina o Kubie Rozpruwaczu więc może jednak nie taki słaby ten trop :)

ocenił(a) serial na 5
Joe_Black1

Podpowiedzi były w 1 i 2 odcinku.

ocenił(a) serial na 5
korozjantka

Tak i w czwartym też, dlatego mogą być tez w 5,6,7,8,9,10,11 i 12 :)

ocenił(a) serial na 5
Joe_Black1

Masz rację. Mój błąd :)

ocenił(a) serial na 5
korozjantka

Spoko, możemy kombinować dalej :)

szczepan600

W sumie coś w tym może być. Trzymam się co prawda mojej teorii, ale nie wyklucza ona bynajmniej Kuby Rozpruwacza. Otóż H.H.Holmes o którym pisałam, zniknął z Chicago w roku 1988, czyli w czasie fali morderstw w Londynie. Jest kilka faktów sugerujących, że K. Rozpruwacz i H.H.Holmes to mogłaby być jedna i ta sama osoba.

Serafina_87

Sorki za literówkę, oczywiście chodzi o rok 1888.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones