PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37632}

Anioł ciemności

Angel
7,2 8 848
ocen
7,2 10 1 8848
Anioł ciemności
powrót do forum serialu Anioł ciemności

Do Davida Boreanaza mam mieszane uczucia. Jak godzinami mogłabym go oglądać jako Bootha w "Kościach", tak w "Buffy" jako na Angela po prostu nie mogę patrzeć! Być może winą jest to, że tak bardzo nie lubię tej postaci. W ogóle uważam, że Angel jest najgorszym wampirem jaki kiedykolwiek został napisany (pomijając Edwarda ze Zmierzchu). Oczywiście nie chcę obrazić fanów Angela jednak mnie on nie przekonuje.. Być może w tym serialu ta postać została inaczej nakreślona i poprowadzona. Nie wiem, bo przyznaję się, że nie oglądałam " Anioła Ciemności " i raczej nie jestem w stanie tego zrobić ( właśnie ze względu na Angela jako głównego bohatera). Jednak jest coś, co strasznie mnie ciągnie do tego serialu! Chodzi mi o Spike'a. Już dawno temu obejrzałam całą serię Buffy i wręcz zakochałam się w Spieke'u od pierwszego odcinka w którym się pojawił. Dlatego proszę o pomoc kogoś kto dobrze zna "Anioła Ciemności". W których odcinkach pojawia się Spike? ( słyszałam nawet, że jest chyba w całym jednym sezonie ;) tym lepiej dla mnie :)

ocenił(a) serial na 10
bloody_slayer

http://buffy.wikia.com/wiki/Spike na dole artykułu masz wymienione odcinki, w których pojawia się Spike. Polecam też komiksy :)

zwajka

Dzięki wielkie!! ;)

ocenił(a) serial na 10
bloody_slayer

Z komiksów polecam mocno "Spike: Shadow Puppets". Jest to sequel do odcinka "Smile Time", wg mnie nawet lepszy :)

bloody_slayer

No wiesz kazdy ma swoje zdanie ja za to Kości nie trawię .. :/ Angela uwielbiam choć bardziej wolałam Angelusa. Natomiast Spike był ok w Buffy jak był z Dru później jak zakochał sie i dostał dusze to stał się żenujący..:/ w samym Angelu jak się pojawia w sumie nic nowego nie wnosi, w ogole ostatni sezon Angela konczy się słabo podobnie jak Buffy... 1-3 to najlepsze sezony w tym i tamtym serialu.

ocenił(a) serial na 10
Justine_ich3

David jako Angelus wymiata :)
A co do samego Angela, jest jaki jest. Ale nie ma co się zrażać do serialu ze względu na niego, bo wg mnie serial Angel/Anieł Ciemności nie Angelem stoi, tylko całą resztą obsady. Wesley to chyba jedna z najlepszych ewolucji postaci jaką ekran widział. Lorne jest charyzmatyczny jak mało kto. Spike to wiadomo, Spike. Faith w 4-tym sezonie ma niesamowite 3 gościnne odcinki. No i Fred. Przede wszystkim FRED.

Ja mam tak, że akurat najbardziej z Angela podobały mi się sezony 3-4. Pierwszy był bardzo takim szukaniem swojej tożsamości, który trochę jechał na crossoverach z Buffy. W drugim dopiero zaczął stawać na własne nogi i wszystko się zaczęło rozkręcać. 4-ty sezon akurat podobał mi się najbardziej, raz ze względu na formę (100% serializacji, bez żadnych samodzielnych odcinków) i to, że był to taki swego rodzaju punkt kulminacyjny, bo czuć było, że to wszystko budowane było od prawie samego początku. 5 sezon wprawdzie momentami przynudzał, ale nadal cenię go za wszystkie sceny Wesley+Fred i relację Angel-Spike.

A 5-sezon Angela skończył się jak się skończył, bo nie był to planowany finał, a Joss liczył na 6-ty sezon. Na szczęście dostaliśmy kontynuację w postaci komiksów. Dodam, że godną kontynuację.

ocenił(a) serial na 8
ArucardPL

Ja to oglądałem mając jakieś 11 lat i chce sobie oglądnąć wszystkie sezony bo muszę zweryfikować nostslgiczne okulary a po 2 skończyłem na tym jak Connor wyleciał z portalu jako nastolatek. Problem w tym, że szukam miejsca w którym będą wszystkie sezony nawet po angielsku i nie mogę znaleźć, ma ktoś coś?

ocenił(a) serial na 10
Niekryt

Ja akurat zakupiłęm komplet wydania DVD z UK. I z tego co widzę, nadal nie ma problemu z dostaniem tego kompletu, w przedziale cenowym nawet 150-200zł (tak, za cały komplet, nie pojedynczy sezon :) )

Z tego co kojarzę, to serial jest własnością Foxa, więc pozostaje czekać i zobaczyć co Disney+ zrobi z serialami Foxa. Obstawiam, że taki Angel raczej na Disney+ nie trafi :(

ocenił(a) serial na 6
ArucardPL

Trafił, razem z "Buffy" ;)

ocenił(a) serial na 8
bloody_slayer

Jak Chodzi
o Anioła to
w tym serialu
jest jeszcze gorszy.


A Spike William Krwawy którego Kocham pojawią się już w pierwszym sezonie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones