PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37632}

Anioł ciemności

Angel
7,2 8 851
ocen
7,2 10 1 8851
Anioł ciemności
powrót do forum serialu Anioł ciemności

W 11 odcinku 1 sezony detektyw Kate rozdaje policjantom zdjęcia Anioła.. Jakim cudem go na nim widać? Czy może ja coś przeoczyłam w trakcie oglądania.. Czekam na odpowiedź..

LadyAnna6

Z tego co pamiętam nie tylko w tym odcinku widać Angela na jakimkolwiek zdjęciu, nawet w komiksie jest taka scena.
Nigdy się nad tym nie zastanawiałam. ale moim zdaniem chodzi o to że w lustrze jego odbicie nie pozostaje więc go nie widać natomiast na fotografii jest odwrotnie. To znaczy aparat zatrzymuje odbicie więc jest ono widoczne. Mam nadzięje że choć trochę pomogłam.
Pozdrawiam.

beksi

Jakoś niestety to wytłumaczenie mnie nie zadowala. Jak to Anioł mówi w jednym odcinku Buffy: nie możesz czytać mi w myślach. Myśli są, ale ich odbicia nie ma. Nie mają odbicia to ich nie słyszy. Nie ma odbicia to go w lustrze nie widać. Nie ma odbicia - nie ma zdjęcia.

LadyAnna6

Poszukałam na forach i znalazłam jeszcze taką odpowiedź może ona cię zadowoli.
"Robienie zdjęć wampirom chyba z niczym się nie kłóci, podobnie jak fakt, że w sztucznym świetle wampiry mają cienie - w końcu są istotami cielesnymi. Inna sprawa jest z lustrami i niewiele ma to do rzeczy z fizyką, więcej z magią. Dawniej uważano, że lustra mają magiczny potencjał - to dlatego jest kilka przesądów związanych z lustrami (np. 7 lat nieszczęść po rozbiciu lustra, zwyczaj zakrywania wszystkich luster w domu w którym ktoś umarł albo przekonanie że są to drzwi do innego wymiaru). Wampir nie odbija się w lustrze wcale nie dlatego że fizycznie go tam nie ma, ale dlatego że jest demonem."

beksi

noooo dobra.. to już jest lepsze wytłumaczenie.. chociaż moim zdaniem skoro nie ma odbicia to nie powinno dać się zrobić zdjęcia.. ale niech im już będzie.. Dzięki za fatygę:)

LadyAnna6

słuszna uwaga. a może jest to zwyczajny błąd przez niedopatrzenie twórców serialu?
jak dobrze pamiętam, w drugim sezonie poruszany jest wątek robienia zdjęć wampirom: znalezione zostaje zdjęcie Anioła w recepcji hotelu - który staje się nową siedzibą firmy Anioła - i z tego co pamiętam, dziwią się jak to możliwe, że on jest na tym zdjęciu, skoro jest wampirem. zostaje to jednak wytłumaczone tym, że jeżeli wampir emocjonalnie jest związany z jakimś miejscem, jest widoczny na zdjęciu. jednak wątpię, by Anioł był emocjonalnie związany z komisariatem policji :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones