PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608149}

Blue Exorcist

Ao no Exorcist
7,6 7 215
ocen
7,6 10 1 7215
Ao no Exorcist
powrót do forum serialu Ao no Exorcist

Takie naszło mnie pytanie... czy drugi sezon dzieje się przed końcem pierwszego? Koniec pierwszego to był moment w którym Yuki oraz Rin razem jako demony ratują świat przed wrotami Gehenny. Wszyscy są im wdzięczni, Rin troche, mniej niż więcej, ale panuje nad swym ogniem i tak dalej. Teraz w drugim sezonie wszyscy (znów) są źli na Rina za to, że jest synem szatana i tak dalej, Yuki nie ma uszu i ogona demona (a pod koniec pierwszego sezonu ma) a Rin dalej nie panuje nad ogniem... tak jakby końcówka pierwszego w ogóle się nie wydarzyła, nie wspominając o tym, że nikt, ani przyjaciele Rina ani inni egzorcyści, nie wspominali wydarzenia jakim było przybycie wrót Gehenny... sam już do końca nie wiem.

MMAciek21

Przed chwilą obejrzałem 9 odcinek 2 sezonu i tylko utwierdziłem się w tym przekonaniu - Yuki wielce zdziwiony swymi oczyma, a przecież już w 1 sezonie je miał. Nie mówiąc o tym, że było wspomniane teraz (w drugim sezonie) jak w pierwszym mówił o tym, że nie jest demonem, robi badania itd, a pod koniec 1 sezonu przecież wie o tym, że ma te moce...

MMAciek21

Druga połowa 1 sezonu to filery.

smieszek1444

No i? Jak już robią drugi sezon to niech będzie zgodny z pierwszym sezonem a nie komiksem...

MMAciek21

Ludziom się nie podobały filery dlatego przerwali emisje. Manga poszła do przodu to wznowili od momentu zgodnego z nią.

smieszek1444

Przerwali? Przecież pierwszy sezon skończył się na pokonaniu wrót gehenny więc skończył się dobrze xD Mi się wszystko podobało, poza tym, że Yuki też ma moce szatana. Rin miał wtedy jakąś tą wyjątkowość itd, a potem nic...

MMAciek21

Ale zostawili dużo wątków które mogli kontynuować(Jaki cel ma Mephisto, kim jest ten chłopak z pacynką z ich klasy). Dzięki temu że teraz wznowili serie mamy szansę się dowiedzieć.

smieszek1444

Mephisto moim zdaniem chce się dobrze bawić :D

MMAciek21

I GDZIE JEST AMAIMON?!?!?

MMAciek21

Hahaha to nie jest głupia teoria XD

MMAciek21

ten szczur czy chomik na jego ręce to jest amaimon

MMAciek21

Jak dla mnie cały sezon drugi ssie , i to tak po oporze liczyłem na rozwinięcie .. jakiś progres umiejętności Rina i jego pozycji jako egzorcysty w zakonie krzyżowym ... Tak jak było na przykład .. wiem przejechane trochę ale w SAO tam był ciągły progres ... A tu się cofamy .. anime to anime manga to manga rozróżniajmy te dwie rzeczy jak chcecie robić tasiemca to okej to jest motyw na tasiemca ale nadal inny format ... Jak chcecie robić krótkie anime powiedzmy 3 sezony to muszą mieć składnie początek i zakończenie płynne ... Bo tak to chuja warte

aleksygala92

Gdyby był tu Koichi Hatsuni skopał bym mu dupe za to co zrobił ...

ocenił(a) serial na 8
MMAciek21

A czy ktoś z was jest może w stanie dokładnie określić, które sceny jeszcze się zaliczają do tej pełnoprawnej kontynuacji? Z tego co widać z retrospekcji w 2 sezonie jak na razie (jestem około 5 odcinka), to jedną z ostatnich scen na pewno była potyczka z Amaimonem w lesie, później widać że zabrali Rina na to przesłuchanie i że nawet się ono faktycznie odbyło, tyle że bez późniejszej sceny walki jak sądzę, po prostu Watykan przyjął zakład Mephista. Wiadomo też, że odbyła się rozmowa między Yukio a innymi uczniami na temat jego brata, jednak chyba nie wspomnieli nic o naprawie miecza, wynikałoby więc że akcja 2 sezonu ma miejsce gdzieś po połowie 16 odcinka, ale np. trening ze świecami pojawił się dopiero w 17 odcinku (tu może po prostu zostało puszczone oczko do fanów, którzy widzieli cały I zezon)

To, że nie cała akcja z I sezonu się liczy łatwo zauważyć chociażby w powtarzających się lub zmienionych dialogach. Zarówno w 17 odcinku jak i 1 nowego sezonu Rin nazywa Kamiki brwiastą na co reaguje z oburzeniem, natomiast ona sama w obu odcinkach wspomina mu, że pokrewieństwo z demonami nie jest wcale tak rzadkim przypadkiem (przecież nie musieli by tego poruszać dwa razy). Za to zmieniła się chyba kwestia Suguro, który najpierw mówił, że umarł jego ojciec, a w nowym sezonie wspomina o dziadku, bo ojciec jest cały i zdrowy.

Czyli jak rozumiem po walce z Amaimonem wszyscy są w szoku po poznaniu prawdziwego oblicza Rina, przesłuchanie wciąż miało miejsce, jednak bez bijatyki, a Shura wciąż musi pilnować Rina, a on zdać egzamin na egzorcystę, a później wraz z bratem po powrocie z Watykanu w nowym sezonie zostają uwikłani w tą całą akcję z okiem nieczystego króla, tylko co teraz się dzieje z mieczem?

Na koniec dodam, że seria bardzo mi się podoba, aczkolwiek w dziwny sposób sprawa została rozwiązana...nie mogli po prostu nie wypuszczać tych filerów i poczekać na mangę, albo faktycznie podążyć już za zmienioną serią? Na początku dziwnie się oglądało jak wszyscy są znów obrażeni na Rina i jak znowu się muszą z nim pogodzić, ale pomimo tego wciąż jest bardzo ciekawie :D

ocenił(a) serial na 8
Konrad200_1998

Po obejrzeniu całego sezonu wiem że Shura schowała miecz (w fillerach chyba też był taki moment), tylko tyle że Rin go nie mógł tak od razu wyciągnąć, ale w końcu ten miecz chyba nie pękł wcale? W komentarzach pod jakimś filmem o tym pisali zdaje się

ocenił(a) serial na 10
MMAciek21

No właśnie też mnie to bardzo zastanawia i jest nieco dziwne. Chyba faktycznie drugi sezon dzieje się przed końcem pierwszego

Wrzosowy_Ogon

koniec 1 sezonu nigdy się nie wydarzył

patryk_pawelas1

Ale pod koniec 1 sezonu Yukio został zdegradowany do młodszego egzorcysty klasy A z starszego egzorcysty klasy B, a na początku 2 sezonu Yukio przedstawia się jako posredni egzorcysta klasy B, z tego mozna wywnioskować, że końcuwka 1 sezonu jednak sie wydarzyła

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones