PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=844463}
6,1 4 040
ocen
6,1 10 1 4040
Archiwista
powrót do forum serialu Archiwista

Spodziewałem się czegoś znacznie lepszego.Liczyłem na klimat rodem ze Skandynawii ,tajemnicze morderstwa a otrzymałem kopie ojca Mateusza czy Alexa ,tyle że główny bohater to ekscentryczny starzec ,który pod koniec kariery w Policji stwierdza że chcę rozwiązać pare spraw...Szkoda bo potencjał aktorski był Mohr Zbrojewicz i Talar.

ocenił(a) serial na 4
M4t30

Dokładnie tak jak piszesz. Ojciec Mateusz bez księdza.

M4t30

Też mi się ten Ojciec Mateusz skojarzył podczas oglądania.
Jeszcze te irytujące nałożone literki (niby wizualizujące proces myślowy głównego bohatera)

Straszna szkoda, bo niektóre elementy się udały - aktorstwo,  scenografia, zdjęcia.
Tylko scenariuszowo to nie było intrygujące, gdzieś w klimacie niedzielnego snuja, opartego na proceduralu

barranek

'Ojciec Mateusz' to przy 'Archiwiście' kandydat do Złotego Globu. Scenografii to w 'Archiwiście' za bardzo nie ma, zdjęcia raczej nie mają czego pokazywać bo i miejsce akcji serialu dość specyficzne i mało ciekawe(Jestem za tym żeby seriale i filmy polskie pokazywały inne miasta niż Warszawa, ale Żyrardów? C'mon. Ile można pokazywać ten sam budynek z czerwonej cegły i panoramę z kościołem?). Aktorstwo w najlepszym przypadku ok. Talar pasuje raczej do grania postaci negatywnych, tajemniczych w groźny sposób niż do sympatycznego dziwaka z policyjnego archiwum, a Gałązka jest ładną i utalentowaną aktorką, ale jej postać jest fatalnie rozpisana i zwyczajnie irytuje.

ocenił(a) serial na 3
M4t30

choinka, tyle skojarzeń z Ojcem Mateuszem, a ja nie widziałem ani jednego odcinka :P (o. Mateo oczywiście ;) )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones