Arrow (2012-2020)
Arrow: Sezon 2 Arrow Sezon 2, Odcinek 15
Odcinek Arrow (2012-2020)

Obietnica

The Promise 45m
8,5 2 028
ocen
8,5 10 1 2028
Arrow
powrót do forum s2e15

S02E15

ocenił(a) serial na 4

JEZU CHRYSTE SLADE JEST GENIALNY!!!!!!
Akcje w domu Queenów zmiażdżyły wszystkie systemy ( z naciskiem na scenę, gdzie Slade "poznaje" Sarę i Roya - to było arcydzieło), te wszystkie wstawki Mr Wilsona co do wydarzeń na wyspie i jego porozumiewawcze spojrzenia w stronę Olivera - no zajebiste! Napięcie rośnie z każdą sekundą odcinka, oglądałem z otwartą gębą i prawie w ogóle się nie ruszałem. Nie powiem złego słowa, bo nawet nie ma się do czego przyczepić.
Oczywiście jeśli chodzi o teraźniejsze wydarzenia, bo to co na wyspie było trochę... za szybkie? Te podbicie statku z tyłka wzięte - ot pozabijamy, wypuścimy wszystkich i zobaczymy, co się będzie działo. Co sekunda jakiś wybuch, wygląda jakby cały statek miał eksplodować, a następnego dnia wszystko wydaje się funkcjonować normalnie. Do tego Slade tłumczy, ile ludzi ma na statku Ivo, potem widać, że ginie chyba ze 40 osób, a nadal pół załogi można zobaczyć :P Że już nie wspomnę o tym, jak Sara i Slade dostali się na statek... Scenarzyści zapowiadali to jako jakieś niesamowite akcje, które przebiją w każdym aspekcie finał pierwszego sezonu, więc może miałem zbyt wysokie oczekiwania i stąd zawód.
I jak myślicie, kto strzelił Diggle'a w łeb?

ocenił(a) serial na 6
HankMoody

Manu Bennett gra DS po prostu genialnie ,nareszcie serial pokazuje co ma najlepsze.

ocenił(a) serial na 6
piekielny84

Deadshot.

ocenił(a) serial na 7
czesiol

chyba Deathstroke :)

użytkownik usunięty
Thorongil83

Deathstroke to Slade...

ocenił(a) serial na 7

Co ty nie powiesz :) Wiem, że Deathstroke to Slade... ale kolega wyżej napisał Deadshot, to go poprawiłem...

ocenił(a) serial na 7

[cholerny enter] dopiero potem spojrzałem, że chodziło nie o Manu Benetta a o gościa, który strzelił do Diggle'a ... no ale kolega odpowiedział na innego posta więc miałem prawo się pomylić :P

użytkownik usunięty
Thorongil83

Czyli zostałem zmylony :)

ocenił(a) serial na 7
HankMoody

Jak kolega wyżej SLADE - to będzie bohater jak w Spartakusie Crixus :*** kocham go !!

ocenił(a) serial na 6
HankMoody

https:/ /www.faceb ook.com /photo.php?v=369385616532810&set=vb.104137579724283&type=2&theater Genialny Trailer 2 połowy sezonu!

ocenił(a) serial na 6
czesiol

Harley Queen w kolejnym odcinku :-D

ocenił(a) serial na 6
Kruchy_serious

DLACZEGO ZA 2 TYGODNIE DOPIERO?!

ocenił(a) serial na 6
Kruchy_serious

Tzn. Quinn :-D

ocenił(a) serial na 10
Kruchy_serious

Gdzieś ty ją tam dojrzał? xD

ocenił(a) serial na 6
pl_szajba

W zapowiedzi 16 odcinka masz więźnia w kubraczku A.R.G.U.S.
Jest ona pokazana tyłem ale jak nic jest to Harley, co pasuje do niedawnej wypowiedzi Amell'a na fb.

Tutaj masz zdjęcie http://media.comicbook.com/wp-content/uploads/2014/03/suicide-squad-harley-maybe .png

ocenił(a) serial na 10
Kruchy_serious

Ach, bo są dwie wersje zwiastuna - dłuższa i krótsza. Ja widziałem tą dłuższą, a tam to ujęcie nie występuje. Zatem masz rację, są spore szanse na to, że jest to Harley Quinn. Tak więc będziemy mieli (w końcu!) Slade'a w "uniformie służbowym", wrócił Deadshot, a do tego dojdzie jeszcze Harley? Moje życie stanie się kurna kompletne! :P

Kruchy_serious


Wiem, że sporo osób tak obstawia, ale to kolejna postać bardziej od Batmana.


Odcinek trzymał w napięciu, najlepszy po przerwie świątecznej. Nareszcie, bo już była tendencja spadkowa. O pojedynkach na spojrzenia można byłoby pisać godzinami. Ciekawie przechodzono od scen z Wyspy do teraźniejszości. Nie mam nic do zarzucenia klimatowi.

Slade chce zniszczyć bliskich Olivera z powodu Shado i kropka. On ma miraculum we krwi, kilka błędnych decyzji Olivera przypieczętowało tą nienawiść. Min. słuchanie Lady Makbet Arrow, czyli Sary. Oliver ma "martwe punkty" w przypadku każdej kobiety, z którą jest w jakiś sposób emocjonalnie związany. W 1 sezonie to była Moira, w pierwszej połowie 2 Laurel, na Wyspie Sara.

Jestem zaintrygowana przez jak długi czas rodzina Quinn nie odkryje, że ich dom jest nafaszerowany kamerkami.

ocenił(a) serial na 10
bambi_8

Właśnie, co do kamerek - one się moim zdaniem rzucają w oczy, do tego na każdym kroku jest jakaś. Oliver ze swoją spostrzegawczością powinien je zauważyć od razu. Właściwie powinien był przyłapać Slade'a na gorącym uczynku - obserwował uważnie każdy jego ruch, a nie zauważył jak podkłada kamery? Litości. Za to minus.
Podobnie - to tak trochę z innej beczki - jak za to, że scena śmierci Shado została nam pokazana ZUPEŁNIE inaczej, niż "uważa" scenariusz.

pl_szajba

Ivo celował w stronę Sary, Oliver rzucił się, aby ją ochronić. Wtedy Ivo strzelił Shado w głowę. Sytuacja była taka, że trudno jednoznacznie powiedzieć, że to był wybór. Nie w takich okolicznościach, gdy to co się działo zmieniało w ułamku sekund. Jednak Oliver dzięki scenariuszowi jest przekonany, że wybrał i ma poczucie winy. Tkwi w tym przekonaniu od lat, a mógł po prostu zareagować na broń skierowaną w stronę Sary.

ocenił(a) serial na 10
bambi_8

Otóż to, podczas tej sceny - w takiej postaci jak nam to przedstawiono - Oliver nie podjął decyzji. Z kolei - że tak powiem - scenariusz zachowuje się tak, jakby Ollie wprost powiedział "Ok, tą zabij, a tą zostaw".

pl_szajba

podejrzewam, że to dlatego Moira dosłownie wywaliła Olivera z domu, w sensie, że scenarzyści tak to sobie zaplanowali, żeby nie odkrył za szybko tych kamer;) ale co do tego, że nie zauważył jak Slade je zakłada to pojechali...

ocenił(a) serial na 9
czesiol

Czemu ze spacjami wkleiłeś link
Jak ja tego nie lubię...

https://www.facebook.com/photo.php?v=369385616532810&set=vb.104137579724283&type =2&theater

ocenił(a) serial na 6
baca130

Wybacz, czasem linki nie wchodziły i były moderowane, przy czym usuwane ;)

baca130

ta i pod koniec traileru slade dostaje strzałę? :D wtf?

ocenił(a) serial na 4
jareeecki

Dostaje, ale on ma w sobie miracuru i ta jedna strzałą nic mu nie zrobi ;)

Garyore

no tak bo przecież na statku też dostał i nic ;p

ocenił(a) serial na 4
jareeecki

Dokładnie :D

Garyore

to ciekawe jak go pokonają ;p a mam pytanie o co chodzi z tą ekipą zabójców co jest deathshot harley quinn i diggle? oni mają pokonać deathstroke'a?

ocenił(a) serial na 4
jareeecki

Też jestem ciekawy co wymyślą scenarzyści. A z tą ekipą to na to właśnie wygląda, pewnie Oliver zaoferuje im wolność, albo coś innego w zamian za pomoc.

ocenił(a) serial na 10
Garyore

Btw. komiksów nie czytałem, ale zrobiłem mały wywiad odnośnie postaci Deathstroke'a i jeśli w serialu jest równie potężny co w komiksach, to oni wszyscy razem nie mają z nim żadnych szans xD. Flash musiałby dołączyć do walki a i tak byłoby ciężko. Deathstroke w komiksach w pojedynkę pokonał kiedyś niemal całą Ligę Sprawiedliwych, uszkodził Supermana, a z Batmanem walczył nieraz i nigdy nie przegrał. To jest największy badass w całym uniwersum DC. Jeśli Oliver da radę go pokonać mając do pomocy tylko Roya i Sarę, to to będzie naprawdę nieudany i żałosny żart ze strony scenarzystów.

pl_szajba

Wprawdzie to już mój fanboyism i w ogóle offtop, ale:
"a z Batmanem walczył nieraz i nigdy nie przegrał."
to tylko pokazuje, jakim badassem jest też Bacek, w teorii zwykły człowiek - DS jednak jedzie na 'sterydach' więc zwykłym człowiekiem go nazwać już nie można xD

"Jeśli Oliver da radę go pokonać mając do pomocy tylko Roya i Sarę, to to będzie naprawdę nieudany i żałosny żart ze strony scenarzystów."
Biorąc pod uwagę, jak Bronze Tiger <i chyba jeszcze ktoś się znajdzie> jest kreowany do tej pory to wcale mnie to nie zdziwi, heh

ocenił(a) serial na 10
matiiii

Bronze Tiger... Hmm, chyba kojarzę... Aaa, to ten typek, który dał się pobić rzezimieszkowi w czerwonym kapturku, który w walce nie potrafi się pochwalić absolutnie niczym poza dość silnym ciosem, tak? :P

pl_szajba

Dokładnie tak xP Ale w sumie jest nadzieja, że np. DS kogoś zabije bliskiego Oliverowi i na tym poprzestanie, lepsze rozwiązanie aniżeli pokonanie w walce przez.. leszczy, haha

ocenił(a) serial na 4
pl_szajba

Ja mało wiem na temat oryginalnego uniwersum, ale to, ze Oliver pokona Deathstroke'a jest pewne, tylko nie wiemy jeszcze jak :D I zauważ, że serial, jak na razie, nie pokazał jego siły, o której napisałeś, dlatego wcale bym się nie zdziwił, gdyby na potrzeby serialu trochę go osłabili, a ulepszyli pozostałych.

ocenił(a) serial na 10
HankMoody

Przyznam, że też oglądałem z zapartym tchem - JARAM SIĘ JAK NORWESKIE KOŚCIOŁY!!! I także spodobała mi się scena z resztą ekipy Arrowa xD. "Co teraz chciałby Pan zrobić, panie Wilson?" i te spojrzenia Slade'a na Olivera, na Sarę, na Roya, wszyscy świdrujący wzrokiem Slade'a, naprawdę epicka na pewnym poziomie scena xD.
Ja cały czas nie rozumiem, dlaczego Slade jest aż tak bardzo cięty na Olivera. Tak ciężko pojąć, że Ollie został postawiony w sytuacji bez wyjścia, a osobą naprawdę odpowiedzialną za śmierć Shado był Ivo? Ok, za nie powiedzenie mi prawdy też dałbym mu po ryju, ale nie podejmuje się na podstawie takiej wiadomości natychmiastowej decyzji o zabiciu człowieka, którego chwilę wcześniej nazwało się bratem.
No ale tłumaczymy to tym, że mirakuru zrobiło Sladowi mętlik w głowie.
Tak czy inaczej, czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki, przeklinając plugawie fakt, że następny dopiero za dwa tygodnie xD.

HankMoody

Epickość, nic innego mi nie przychodzi do głowy - co za MOCNY odcinek, klimat był tak miażdżący ze scenami Oliver - Slade w pałacu Queenów że ledwo byłem w stanie złapać oddech, uff xD No i chyba mogę śmiało powiedzieć, że to najlepiej zagrany odcinek przez Amella <to, jak srał w gacie na widok Slade'a = bezcenne, za wszystko inne sobie płaćcie xP>, a zdecydowanie przez Manu B. - koleś wymiata. W sumie było tego wszystkiego dobrego tak dużo, taka dawka emocji, że nawet nie wiem od czego tu zaczynać <więc pokuszę się o czytanie opinii innych i ew. dołączanie do dyskusji>.
Aha, zapomniałbym: w przeciwieństwie do reszty mi sceny na wyspie BARDZO się podobały - taka akcja to ja rozumiem, rozpierducha na cacy <kolesie od aspektów technicznych przeszli samych siebie, ładnie to wszystko wyglądało jak na serial, byłem cholewnie zaskoczony>. A najbardziej kozacka scena? Jak Slade 'zostaje' kapitanem statku, miazga! <"nie będziesz mi rozkazywał"> <3

btw. co do Diggle'a - podejrzewam, że zgarnęli go już do SSquad właśnie w tym odcinku - w następnym już będzie powitany przez ekipe : )

ocenił(a) serial na 7
matiiii

Ostatnio jak go zawinęli do Amandy w sprawie wycieczki do Rosji to też w takich samych okolicznościach, jakaś akcja i Dig przy snajperce (bodajże) ;p
Biedny zawsze go muszą zawinąć kiedy coś w końcu robi ;D

necio

"Biedny zawsze go muszą zawinąć kiedy coś w końcu robi ;D"
I jak tu ma traktować ich poważnie jak on sam nie jest przez nich traktowany poważnie, haha xD

ocenił(a) serial na 7
matiiii

Haha, no dokładnie :D

ocenił(a) serial na 9
HankMoody

Co można powiedzieć o odcinku 2x15 The Promise? Mocny jest, naprawdę mocny i pełen napięcia.

Powtórzono myk z 1 sezonu w postaci odcinka głównie o wyspie, ale IMHO zrobiono to jeszcze lepiej. Wreszcie skończyło się czekanie i przeprowadzono atak na frachtowiec. Mimo pewnych uproszczeń akcja mi się podobała. Najbardziej chyba gdy pod koniec Slade chwycił Oliego za nogę i robiąc pełne 180' rzucił nim na pokład.

Ale wobec zrozumiałego braku humoru w tym odcinku, to właśnie akcja w Luthor Mansion najbardziej mi się podobała. Nerwową atmosferę można było kroić nożem, a gdy Oli chciał dźgnąć Slade'a to się aż wzdrygnąłem. Niestety kolejny raz widać jaki Arrow słaby jest wobec Deathstroke'a na Mirrculu. Dobrze, że na pomoc przyszedł mu Team Arrow. :) Już nie mogę się doczekać gdy cała czwórka będzie walczyć ze Sladem. Niestety on też ma kolegów w postaci Kościoła Krwi :) i Diggle znowu dostaje po tyłku. Fajnym akcentem było też czarne Lambo na koniec :).

To że aż 2 tygodnie trzeba czekać na ciąg dalszy jest dla mnie skandalem. :) Zgadzam się też z HankiemMoodym - JC mocny odcinek :)

ocenił(a) serial na 7
8azyl1szek

Oni to robią specjalnie, puszczają zaj***sty odcinek, a potem robią przerwę 2-3 tyg. I weź tu człowieku wytrzymaj do następnego odcinka

ocenił(a) serial na 9
8azyl1szek

ajajaj, oglądałam z zapartym tchem i bólem brzucha!

ocenił(a) serial na 10
HankMoody

Nie było Laurel ;C Odcinek do kitu :P

Torgu

Dziwne, bo miały być jakieś retrospekcje, już podobno w 14 odcinku, min. z Tommym. Odcinek 15 miał mieć jakieś odniesienia do relacji Olivera i Laurel i nic. Czyżby coś wycięte tak jak Roya z odcinka 13 ? Braku Laurel mi nie szkoda, ale Tommy w retrospekcjach czemu nie.

ocenił(a) serial na 6
bambi_8

Nic nie wycięte nie było ,tak to jest jak daje się wiarę spoilerom.

ocenił(a) serial na 8
Torgu

I dobrze, że nie było.

HankMoody

prawde powiedziawszy dawno sie nie wynudzilam na zadnym odcinku jak na tym. zawiodlam sie

mania19

Widownia w USA chyba też, bo odcinek zanotował najgorszą oglądalność serialu od początku swojego istnienia. Tyle pieniędzy w scenografię, wielkie przygotowania scen walk i widzowie nie chcieli zrobić dobrej oglądalności. Przerwa z powodu Olimpiady nie jest wytłumaczeniem, bo tydzień temu była sporo więcej widowni. Poza tym inne seriale The CW utrzymały się na podobnym pułapie oglądalności co tydzień wcześniej. Widocznie widzów przeraziło to 80 % akcji w retrospekcjach, wolą gorszą, ale w teraźniejszości.

ocenił(a) serial na 7
bambi_8

Czyli, jeśli dobrze rozumiem, widzowie nie oglądali tego odcinka, bo nudzili się podczas oglądania go? ;]

Mesmeri

Może wyłączyli w trakcie oglądania. Oglądalność liczy się jako średnia z całego odcinka. Może zapowiedzi ich zniechęciły. Spadek był całkiem duży, prawie pół mln.

ocenił(a) serial na 7
bambi_8

Więc dużo bardziej prawdopodobne, że to raczej poprzednie odcinki im się nie podobały i stąd spadek :P
Bo sam odcinek był naprawdę dobry i ciekawy, wbrew temu, co niektórzy tu mówią. Moim zdaniem oczywiście ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones