Arrow
powrót do forum 2 sezonu

Temat oznaczony jako spoiler ponieważ mogą znaleźć się tutaj szczegółowe informacje z całości 2-ego sezonu, a więc jeśli ktoś go nie oglądał – lepiej nie przeglądać tematu : )

Sezon 2 „Arrow” to kamień milowy jeśli chodzi o przyrównanie do poprzedniego sezonu tegoż serialu, to jak niebo a ziemia. Dobra, przesadzam, nie mniej jakość serialu po prostu tak bardzo wzrosła, że to widać od początku sezonu 2-iego. Przednio mi się go oglądało i pomimo, że miał te może 3/4 słabsze odcinki <o ile pamiętam przy tematach z dyskusją o danym odcinku to w całym sezonie właśnie te 3/4 razy napisałem, że odcinek słaby> to reszta była – po prostu – CO NAJMNIEJ bardzo dobra.

Ulubione cytaty? Dużo tego, oj dużo – z tych bardziej poważnych <tzw. ‘epickich’> to oczywiście Oliver ma najwięcej, ale to gagi z Felicity wymiatają, np.
- Sara Lance: Don't be nervous.
- Felicity Smoak: I'm a lot nervous. This is a big move, even for us, and we've cornered the market on big moves.
- Oliver Queen: Slade didn't give us any choice.
- Felicity Smoak: Yeah, but as far as plans go, this is not a good one.
- Oliver Queen: Felicity, this was your plan.
- Felicity Smoak: I didn't think you'd actually say yes.
xD
albo:
- Felicity Smoak: Oliver, where are you? Are you okay?
- Oliver Queen: I'm with Lance as Oliver, and he just called the Arrow.
- Felicity Smoak: Oh. Oh! It's getting really hard to keep track of who knows whose secret identity.
Oliver też może być śmieszny, jeśli zechce:
- Sara Lance: I thought you hated swimming.
- Oliver Queen: I detest swimming. So does Thea. My mother sometimes enjoys a casual relationship with the truth.
albo:
- Oliver Queen: Hey.
- Laurel Lance: Please do not ask me if I'm okay, because I'm sick to death of everyone asking me that.
- Oliver Queen: I would never do that.
- Laurel Lance: Good.
- Oliver Queen: You okay?
Diggle też potrafi wymiatać <ta krótka scena i zawsze przy niej śmieje>:
- Felicity Smoak: Did you know I went to M.I.T.? Guess what I majored in? Hint - Not the secretarial arts.
- Oliver Queen: Felicity! We all need to have secret identities now. If I'm going to be Oliver Queen CEO, then I can't very well travel down 18 floors every time you and I need to discuss how we spend our nights.
- Felicity Smoak: And I love spending the night with you. 3, 2, 1. I worked very hard to get where I am, and it wasn't so I can fetch you coffee.
- John Diggle: Well, it could be worse. My secret identity is his black driver.
albo:
- Felicity Smoak: This is Knyazev's man inside the prison. A guard.
- Oliver Queen: He'll know where in the Gulag Lyla is being held.
- Felicity Smoak: When all hell breaks loose, you need to meet us at the rendevous point with Lyla, or...
- John Diggle: Or I'm a permanent Russian.
Vertigo też miał fajny:
- Oliver Queen: What do you want?
- Count Vertigo: World peace and personal satisfaction.
- Count Vertigo: Though not necessarily in that order.
Slade miał fajny tekst choćby tutaj:
- Oliver Queen: Cyrus Gold, the man in the skull mask, all this was you. They worked for you.
- Slade Wilson: Well, I have my allies, just as you have yours. John Diggle, for example. I suppose you're wondering why he hasn't taken his head shot. Don't worry. He's still alive - for now.
albo Oliver z finału do Slade’a:
- Oliver Queen: Yes, I have. You helped turned me into a killer when I needed to be one. And I'm alive today because of you. I made it home because of you. And I got to see my family again. But over the past year, I needed to be more... but I faltered. But then I stopped you. Without killing. You helped me become a hero, Slade. Thank you.
Jak widać większość to te śmieszne, nic nie poradzę xD
Na cytaty można choćby rzucić okiem tutaj:
http://www.imdb.com/character/ch0028557/quotes
<jeśli ktoś nie wie, wystarczy wejść na profil serialu, i kliknąć nie na aktora a na ‘postać’-na dole strony, która się otworzy będzie wybór na cytaty/fun/coś tego typu – tutaj np. „Oliver Queen” i są cytaty tej postaci z rożnych produkcji telewizyjnych>

Zaskoczyła mnie postać <choć to bardziej nie zaskoczenie, a lubienie> Slade’a – w ‘teraźniejszości’ sceny z jego udziałem po prostu wymiatały <i nie tylko w teraźniejszości, bo w pewnym momencie na wyspie również.. znaczy, zawsze było fajnie oglądać Slade'a ale dopiero zrobienie z niego 'tego złego' sprawiło, że wątek nabrał rumieńców>. Chodzi mi o to, że Slade ‘jako ten zły’ pozytywnie mnie zaskoczył. ‘Chemia’ pomiędzy postaciami w Team Arrow była jeszcze bardziej wyeksponowana niż w s1 i po prostu fenomenalnie się ich oglądało. Sara Lance również pozytywnie mnie zaskoczyła i chyba miała ‘najlepsze’ wejście w serialu na dzień dzisiejszy. To samo mogę powiedzieć o Moirze Queen, która była chyba najbardziej dynamiczną postacią od początku do jej końca w s2: najpierw więzienie, później proces, później spokój i kolejne tajemnice, a następnie start na burmistrza i jej śmierć. Sebastian Blood też zasługuje na wyróżnienie i wielka szkoda, że postanowiono go 'zlikwidować' w tym sezonie.
Zawiodła mnie Laurel Lance, od samego początku kiedy człowiek ją zobaczył no i.. no aktorka tak drastycznie schudła, że było to po prostu gołym okiem widać : / I o ile można powiedzieć, że postać była rozpisana całkiem sensownie, np. popadanie w nałóg, upadek na sam dół, a następnie ‘powstanie’, o tyle ciężko mi się oglądało z nią sceny przez większość sezonu <nadzieja jednak jest, że wraz ze znajomością sekretnej tożsamości Olivera coś się zmieni w tej kwestii w s3, w moim przypadku rzecz jasna>.

Najlepsza scena: za dużo, zdecydowanie za dużo ; ) Na pewno większość <o ile nie wszystkie> z GA, ponieważ świetnie rozpisali mu sceny, choreografia walk była świetna, no po prostu świetnie się to oglądało. To samo mogę powiedzieć o scenach ze Sladem, rzecz jasna. A takie smaczki jak pojawienie się Malcolma gdzieś w środku sezonu spowodował u mnie opad szczeny ; )
Zawiodła mnie scena.. w zasadzie zawiódł mnie <ale tylko TROCHĘ> finał sezonu: jako odcinek sam w sobie był fenomenalny, bez dwóch zdań, ale na finał jednak czegoś zabrakło.. no i nie chodzi mi o śmierć bohaterów, wystarczyła mi Moira wcześniej, po prostu takie uczucie mi towarzyszyło : )
Sezon 2 oceniam na solidne 9/10.

Pozwoliłem sobie jeszcze na wklejenie paru pytań, jeśli ktoś nie chce pisać ogólnikowo <wszystko dotyczy 2-ego sezonu, całości>:
- najlepszy/ulubiony cytat?
- która postać zaskoczyła Cię pozytywnie?
- która postać Cię zawiodła?
- najlepszy/ulubiony moment/scena?
- moment/scena, która Cię zawiodła?
- ocena sezonu w skali od 1 do 10

ocenił(a) serial na 10
matiiii

Najlepszy/ulubiony cytat: Bitch with wi-fi i To do this, I must become someone else; I must become something else. :P
Która postać zaskoczyła Cię pozytywnie?: Deathstroke/Slade Wilson
Która postać Cię zawiodła?: Thea i Lauriel (chociaż później się w moich oczach trochę zrehabilitowała).
Najlepszy/ulubiony moment/scena: Wszystkie sceny na końcu odcinka i kwestie Arrowa, ostatnia walka Oliviera z Deathstrokiem (interesuje się montażem i super zrobili przejścia) i cholernie mi się podobała scena, kiedy Olli rozmawiał na końcu ze Sladem zamkniętym w celi a później wyszedł na powierzchnie - zapadło w pamięć (równie dobrze sezon i odcinek mógł się na tym momencie skończyć).
Moment/scena, która Cię zawiodła?: Kurcze finał świetny i lepszy od finału 1 sezonu, ale jednak czegoś zabrakło i jest nie dosyt. Po drugie miałem wrażenie, że odcinek się za szybko skończył.
Ocena sezonu w skali od 1 do 10: 9 (na początku serial dowalił ogromnego kopa w zad, ale gdzieś od połowy pogubił i na końcowe odcinki serial odżył. Tak czy inaczej w porównaniu do poprzedniego sezonu, ten o pół klasy lepszy.

ocenił(a) serial na 7
matiiii

- najlepszy/ulubiony cytat --> Su.ka z WiFi zdecydowanie genialne to było:)
- która postać zaskoczyła Cię pozytywnie --> Chyba Deathshot, choć żałuję że nie wykorzystali go w finałowym odcinku do czegoś więcej niż tylko trzymania pistoletu w kierunku Amandy (po co w ogóle go uwalniali? do czego im się przydał?)
- która postać Cię zawiodła -->Thea i jej miotanie. Aż nie chciało się oglądać scen, w których grała. Chyba najbardziej irytująca postac w tym sezobie (choć większość, uważa że Laurel jest gorsza)
- najlepszy/ulubiony moment/scena --> Porwanie rodziny Queen i zabicie Moiry przez Slade. To było duże zaskoczenie bo w trakcie trwania odcinka w ogóle tego się nie spodziewałem, duże zaskoczenie.
- moment/scena, która Cię zawiodła --> Fanałowa walka Olivera z Slade. Słabe to było, mimo iż Wilson nie miał "pomocy" Mirakuru to i tak nie powinien tak słabo walczyć (w końcu to on uczył Arrow'a walczyć). W ogóle cały odcinek finałowy to spore rozczarowanie jak dla mnie. Chcieli zrobić mocny zwrot akcji jak w pierwszym sezonie z tą drugą maszyna ale tym razem im to nie wyszło.
- ocena sezonu w skali od 1 do 10 --> Takie 8/10 dla drugiego sezonu choć bywały odcinki, które oceniłem na 9/10. Ten sezon jest o poziom wyżej niż pierwszy, jestem ciekaw czy trzeci będzie miał podobny wzrost:))

fabian103

"Porwanie rodziny Queen i zabicie Moiry przez Slade. To było duże zaskoczenie bo w trakcie trwania odcinka w ogóle tego się nie spodziewałem, duże zaskoczenie."
O tak, zwłaszcza, że o ile dobrze pamiętam, to odcinek sam w sobie był dosyć słaby, a tu taka końcówka.. normalnie szok : )))

ocenił(a) serial na 7
matiiii

Tym bardziej, że w kolejnych odcinkach nie udało im się już nic bardziej dramatycznego dodać.

ocenił(a) serial na 8
matiiii

Ja oglądając sezon drugi zastanawiałam się czy aby na pewno ta sama aktorka gra Laurel - bardzo schudła i bardzo się zmieniła. Chyba ta postać zawiodła mnie najbardziej.
Finał sezonu niezły, podobała mi się finałowa walka, fajnie zrobione z Felicity - dzięki niej udało się pokonać Slade'a, miłosne wyznanie, które okazało się przynętą.
Trudno ocenić ten sezon chyb dam mu 7,5 ;)

matiiii

Ten sezon pozytywnie mnie zaskoczył. Był dużo lepszy od 1 sezonu, Dużo więcej akcji, przemyślanej fabuły i niespodziewanych zwrotów akcji. Zakończenie wgniotło mnie w fotel. Sądziłem, że Slade zostanie uśmiercony, ale tak się nie stało co daje nam nadzieję, że jeszcze kiedyś go zobaczymy, bo na pewno Amanda Waller będzie przy tym maczała palce.
Nie spodziewałem się, że Oliver wyląduje w Honk Kongu. Po części zostało wytłumaczone w jaki sposób poznał język chiński, ale ile dokładnie był tym miejscu i dlaczego znowu tam wylądował. Twórcy naprawdę mają bardzo szerokie spektrum, żeby to wyjaśnić. Myslę ,że Waller będzie miała bardzo duży udział w 3 sezonie. Niestety trzeba czekać do października :(, ale wcześniej będzie SDCC 2014 więc na pewno dowiemy się co nie co. Jeżeli chodzi o wątek Theii to cieszę si ,że na pewien czas zniknie z Arrow, być może powróci jako przeciwniczka Olivera, co było by bardzo ciekawy rozwiązaniem.
Serial rozwija się w naprawdę dobrym kierunku i oby tak dalej. Mam tylko nadzieję, że twórcy będę wiedzieli kiedy mają zakończyć historię Green Arrow i nie będę go tak długo przeciągać jak miało to miejsce w przypadku Smallville
Eh, czemu ten październik musi być tak daleko !?

ocenił(a) serial na 10
matiiii

Wiem czego brakowało w finale sezonu - może to mało istotne dla sporej części widzów przy tego typu serialu - ale tak naprawdę zawiesili w powietrzu uczucia Olivera :P Bo niby było, że Felicity była tylko "planem" na Slade'a, ale między nimi od jakiegoś czasu już coś jest, no a z drugiej strony jest jeszcze Laurel, której wątek - po tym jak się dowiedziała, że Olly to Arrow - się uciął. I finał zdecydowanie za szybko mi przeleciał.

- najlepszy/ulubiony cytat? - (jak wyżej - Felicity wymiata) "Bitch with wi-fi"
- która postać zaskoczyła Cię pozytywnie? - Roy
- która postać Cię zawiodła? - Laurel
- najlepszy/ulubiony moment/scena? - śmierć Moiry - pełen zaskok
- moment/scena, która Cię zawiodła? - Cały pierwszy sezon rozdmuchiwane to że Laurel nie może wiedzieć prawdy o Oliverze, a jak już się dowiaduje to jest ten wątek urwany. (na zasadzie - " Idź, idź ratuj świat")
- ocena sezonu w skali od 1 do 10 - dla mnie to aktualnie jedna z najciekawszych propozycji serialowych, a że 2 sezon jest lepszy od poprzedniego dlatego mocne 9/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones