PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=176358}

Błękitna planeta

The Blue Planet
7,9 1 510
ocen
7,9 10 1 1510
Błękitna planeta
powrót do forum serialu Błękitna planeta

Rewelacja.

ocenił(a) serial na 9

Świetny serial dokumentalny skupiający się tylko i wyłącznie na morzach i oceanach. Piękne zdjęcia, fajna muzyka i rybki, które działają uspokajająco. Zwłaszcza dwa odcinki są zdecydowanie godne polecenia: "The Deep" - według mnie najlepszy odcinek całej serii i "Coral Seas" - rewelacyjne zdjęcia. One wybijają się na ocenę 9,99/10.

Niestety natura bywa brutalna, ale generalnie ten serial nadaje się dla młodszych widzów ponieważ nie ma w nim krwawych scen. Mimo, że ostatni odcinek z orkami i fokami jest dość pesymistyczny. No i po serialu przestałem lubić orki.

Zdecydowanie polecam każdemu.

Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 9
_illusion_

a propo orek to polecam film z serii BBC wildlife specials, o orkach właśnie. http://en.wikipedia.org/wiki/BBC_Wildlife_Specials
Z niego dowiedziałem się, że są dwie najważniejsze populacje orek na świecie: te które żyją wzdłuż Kolumbii Brytyjskiej i zach. wybrzeża USA, które są wyjątkowo mięsożerne (polują na delfiny, wieloryby, foki - http://www.youtube.com/watch?v=p3xmqbNsRSk). No i jest jeszcze populacja z oceanu atlantyckiego (norweska), która woli polowanie grupowe na ławice mniejszych ryb i specjalizuje się praktycznie wyłącznie w takim sposobie zdobywania pozywnienia.

ocenił(a) serial na 9
Kazikowy

No cóż, jak wspomniałem, natura bywa brutalna.

Jak tylko będę miał okazję to sięgnę po film o którym wspomniałeś.

Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10
_illusion_

Hah to również moje ulubione odcinki. "The Deep" i te wszystkie dziwaczne zwierzęta, całe ekosystemy niepotrzebujące światła słonecznego, coś pięknego. "Coral Seas" i wspaniałe rafy koralowe, bogactwo barw i kształtów. Szkoda tylko, że nie ma wersji HD.
Co do orek, to nie byłbym aż tak surowy. Młode muszą się wyszkolic w "fachu":) Zdjęcia jak tuż za morsem wyrastała znikąd żywa góra - niesamowite. Swoją drogą to ciekawe na ile metrów wyrzucały je w powietrze?

Mr_Pink____

Filmy ukazaly sie w HD na Blu Ray... Nie wiem czy w polskiej wersji jezykowej..

_illusion_

"skupiający się tylko i wyłącznie na morzach i oceanach" jest to kłamstwo ten serial skupia się na wszystkich aspektach przyrody ziemi stąd Planeta. Chyba nie widziałeś o sawannie lub świetnego odcinka o jaskiniach.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
_illusion_

no tak nie ten film. Tak czy siak odcinków jest 8 nie 9 ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
_illusion_

tłumaczyć ci nie trzeba, można ci dopisać nawet jak być prostakiem tą wiedzą możesz się podzielić.
Jak jest być prostakiem ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
markin

Jeszcze są:
1. Ekskluzywne wywiady z ekipą produkcyjną
2. Galeria fotosów

Znawco

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
_illusion_

Wczoraj na BBC One premierę miał pierwszy odcinek "Blue Planet II"

ocenił(a) serial na 9
Kazikowy

Dzięki za info, ale mam problem z tym kanałem. Nie ma za bardzo gdzie obejrzeć.

_illusion_

Można już obejrzeć na BBC Earth.

Soplik

Pytanie tylko czy zostanie to dodane jako nowy serial, czy drugi sezon? :) Na imdb jest dodano jako to pierwsze.

ocenił(a) serial na 9
LukeInside

Nazywa się "Blue Planet II". I potwierdzam napisane powyżej - można go obejrzeć na BBC Earth. Polecam. Rewelacyjne zdjęcia.

_illusion_

W drugiej części również The Deep jest najlepsze. Niesamowite co się tam dzieje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones