PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=843768}

Bałagan, jaki zostawisz

El desorden que dejas
6,6 9 278
ocen
6,6 10 1 9278
Bałagan, jaki zostawisz
powrót do forum serialu Bałagan, jaki zostawisz

Bo zaczną walić do nauczycieli na Ty, traktować ich jak śmieci bez ponoszenia żadnych konsekwencji. Generalnie serial średni

syylwiczka1985

Bezstresowe wychowanie...chyba już to powoli mamy w szkołach... niestety

ocenił(a) serial na 8
krzys81

Plus władza, jaką daje internet, a już zwłaszcza jeśli wśród uczniów są zdolni hakerzy.

syylwiczka1985

Niestety, tylko w Polsce do nauczycieli zwraca się z szacunkiem na taką skalę. W Hiszpanii czy Włoszech wszyscy mówią sobie na Ty

ocenił(a) serial na 8
FanaticHuman

Z ciekawości zapytałam się mojego najlepszego przyjaciela, który studiuje i mieszka we Włoszech czy to prawda. Sam ze swojego doświadczenia powiedział, że nie. Po czym zaczął pytać swoich znajomych włochów, którzy zgodnie odpowiedzieli że gdyby uczeń\student powiedział do nauczyciela na Ty\ po imieniu, zostałby oblany. Co do Hiszpanii nie wiem, zapytałabym się mojego chrzestnego hiszpana, ale wierze serialowi że tak jest.

Dusio

A no to w zależności gdzie bo mam rodzinę we Włoszech i potwierdzili, że nauczyciele sa bardziej postępowi niż u nas. Widocznie zależy od podejścia nauczyciela. A co do Hiszpanii to jest prawdą, że u nich każdy mówi sobie na Ty nawet na wyższych uczelniach - wiem z doświadczenia :)

ocenił(a) serial na 4
FanaticHuman

To nie jest brak szacunku, to jest różnica kulturowa. Oczywiście, tutaj mamy przykład okropnej młodzieży, ale w samym mówieniu na ty nie ma nic złego, a skoro sam zauważyłeś, że w Hiszpanii wszyscy mówią sobie na ty, to tym bardziej nie powinieneś tego kojarzyć z ujmowaniem komuś. Plus z tego, co wiem, to w szkole generalnie nie mówi się na ty, tylko na uczelni tak jest, ale może to też zależy, w każdym razie moi znajomi zawsze używali Usted.

ocenił(a) serial na 9
syylwiczka1985

Lepiej tak niż stresowo

syylwiczka1985

Nie ma nic złego w mówieniu na ty. Rozdzielmy szacunek i kurtuazję. Kurtuazja to nie cnota, tylko zakłamanie, i powinna odejść na śmietnik historii.

819216384

....Nie ma nic złego w mówieniu na "ty" do nauczyciela? Bo nauczyciel to twój kolega? Jestem ciekawa do jakiej szkoły ty chodziłeś, że nauczyciel pozwalał gówniarzom zwracać sobie na "ty"

ocenił(a) serial na 5
honeyhun

No jesli w kulturze nie jest nakazane mowic Pani/Pan to mowienie na ty nie jest złe. W Polsce to by bylo nie na miejscu, ale moze w Hiszpanii jest. Poza tym w angielskim tez sie zwracaja na ty bo tak jest poprawnie gramatycznie. Poza tym po co sie tak unosic

ocenił(a) serial na 6
819216384

Całkowicie się zgadzam! Nic mnie bardziej nie irytuje jak polskie przesadne mówienie do wszystkich na Pan i Pani. Szczególnie, że zwykle to obłuda, a nie wyraz szacunku. Do nauczycieli powinno się mieć szacunek jeśli na niego zasługują, a mówienie na Ty w niczym go nie umniejsza. Najlepszych nauczycieli jakich dane mi było spotkać traktowałam niemal jak przyjaciół, nie wiem co w tym złego.

serotonina

Studiowałam w Hiszpanii i mogę potwierdzić, że zwracanie się do profesora używając tzw. 'tuteo', czyli mówienia w drugiej osobie liczby pojedynczej, jest na porządku dziennym. I w żadnym wypadku nie jest to kwestia braku wychowania - wręcz przeciwnie, nauczyciele cieszą się szacunkiem i autorytetem za swoją wiedzę i pasję, a nie usilne i sztuczne podkreślanie swojej wyższości nad studentami. Pragnę dodać, dla osób nieobeznanych z kulturą Hiszpanii, iż poza formalnymi sytuacjami wszyscy mówią tam do siebie "na ty" i nie jest to niczym szokującym.

ocenił(a) serial na 4
mjuliia

to mówienie na usted bywa wręcz tą niegrzeczną formą, ostatnio mój kolega powiedział mi, że jego matka śmiertelnie się obraziła, że jakiś dwudziestolatek uznał ją za staruchę, bo nie powiedział do niej na ty ;)

ocenił(a) serial na 7
819216384

Dokładnie

ocenił(a) serial na 7
syylwiczka1985

To Hiszpania, dlugo u nas tego nie bedzie. Zwazywszy na to co sie u nas dzieje ostatnio, tym bardziej... ALE.. mowienie komus na Pan/Pani nie jest wyznacznikiem szacunku

użytkownik usunięty
syylwiczka1985

Zastanawiałem się z żoną, co to za głupia szkoła, czy to poprawczak jakiś czy coś w tym stylu.

w poprawczaku lepiej się młodzież zachowuje niż w tej szkole

syylwiczka1985

W Hiszpanii do nauczyciela mówi się po imieniu.

aniatys

Ale czy mówienie do nauczyciela po imieniu = mówienie "suko", szturchanie, grożenie na lekcji? Patologiczna młodzież została tu pokazana

kanken12

To jest straszne. Niestety w naszych szkołach dzieje się podobnie i to już w klasach podstawowych.

ocenił(a) serial na 10
syylwiczka1985

To normalne w Hiszpanii, do nauczycieli mówi się na Ty

syylwiczka1985

Zaczną? Oni już zaczęli. W szkole średniej jest zero szacunku do nauczyciela... Ale co się dziwić przykład idzie z domu, roszczeniowi rodzice wyobrażają sobie że nauczyciel to ich sługa i tak go traktują, to dzieci kopiują

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones