PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800871}
8,2 1 401
ocen
8,2 10 1 1401
Banana Fish
powrót do forum serialu Banana Fish

Chcę pocieszyć ludzi z depresją po tym zakończeniu - Banana Fish ma oficjalnie zakończenie otwarte, twórcy nie chcieli jak większość fanów by Ash zmarł. W mandze zaś jego śmierć jest potwierdzona, autorka uznała, że zasłużył na śmierć, to okrutne...ale to tylko w starej mandze. Seria jest nowoczesna jak i świat w niej. Obejrzyjcie sobie teorie na youtube "ash is alive, change my mind" bo wszystko ma sens. (przetłumaczyłam filmik, napisy muszą być tylko ocenione by były dodane, więc oceniajcie, mam nadzieję że w miarę dobrze przetłumaczone D:) Ash jest bardziej żywy niż nieżywy. Mimo wszystko zakończenie jest otwarte i jeśli ktoś bardzo chce jego śmierci to dla niego może Ash nie żyć. Niech dalej działa nasza wyobraźnia po tym zakończeniu. Dla mnie Ash poleciał do Japonii, do Eijiego, wierze, że z nim Ash się może zmienić, narodzić na nowo, być szczęśliwym i bezpiecznym. Ich relacja jest bardzo głęboka i romantyczna, nie w seksualny sposób. Nie potrzeba bezpośrednich słów typu "kocham cię" czy pocałunków by okazać komuś miłość i ją dostrzec. Gdybym nie obejrzała tej teorii i nie dowiedziała się z wywiadu o tym, że Ash niekoniecznie zmarł to bym się w życiu nie zabrała za tą serię mimo że strasznie mnie do niej ciągnęło. Jestem okropna w radzeniu sobie ze śmiercią postaci do których się na pewno przywiążę. To anime to najlepsze co mnie w życiu spotkało, jeszcze nigdy nie towarzyszyło mi tyle emocji. Bardzo bym chciała jakieś odcinki specjalne, które już nie są na podstawie mangi, ponieważ extra rozdziały mangi tylko potwierdzają śmierć Asha, a tego nikt nie chce mieć na ekranie kiedy się fani pocieszyli tym, że Ash w większym stopniu przeżył. Boli mnie serduszko jak bardzo wielu ludzi wciąż jest pewna jego śmierci i jest smutna, kiedy niekoniecznie tak jest, ale nie każdy czyta oficjalne wywiady itp. Liczę na więcej tak dobrych anime, bo większość niestety wywołują u mnie mocny cringe.

Kirpo

Trochę już od twojego komentarza minęło, więc nie oczekuje odpowiedzi :)

Ogólnie seria bardzo fajna. Trochę za dużo wątków (wracanie do nich ciągle) pedofilskich. BL tutaj nie widziałem. Może naciągany, ale ewidentny przykład pięknej przyjaźni.

Historia zaczynała się wypalać, więc dobrze, że tylko tyle tego jest. Brakowało mi dobrego plot twista. Może twórcy anime zrobili nieoczywiste zakończenie, ale nie będzie kontynuacji.

Ash zginął. Możemy sobie tworzyć alternatywne zakończenia praktycznie w każdej historii, ale oryginał jest tylko jeden i tam ginie. Twórcy anime nie przedstawiają już oryginału, a jedynie kopie/alternatywę. Trochę dziwne, bo Ash został postrzelony i wyszedł bez szwanku, a nóż go zabił. Ale taka była decyzja autora. Może i sam Ash chciał umrzeć, bo nie ratował się za wszelką cenę. I tworzenie przez MAPPA artów i openingów z podtekstem, to tylko wypady w stronę fanów i próba zadowolenia każdego. I tak, w anime mógł przeżyć, ale... to co powyżej :)

films100

Jak dla mnie ash nie chciał aby gó ratowano bo wiedział że Eiji jest już bezpieczny, a nie miał jak pozbyć się świadomości co mu się działo za dzieciństwa co zostawia traumę. Myślę że chciał już zakończyć życie i być szczęśliwym. Poza tym możliwe że nóż trafił w jakiś bardzo ważny organ, lub po prostu się wykrwawił, a kula mogła trafić w nie ważne miejsca.

ocenił(a) serial na 9
RavennFW

Czemu filmu z YT nie da się odtworzyć :)?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones