PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644764}

Banshee

8,0 21 492
oceny
8,0 10 1 21492
7,8 5
ocen krytyków
Banshee
powrót do forum serialu Banshee

Witam,

znajomy polecił mi ten serial. Warto go obejrzeć?.

ocenił(a) serial na 6
walker666

Zależy co lubisz.
D;a mnie, pierwsza część to mega kicz. Druga nadrabia za obie części.

ocenił(a) serial na 9
rad_75

wg mnie 1 cześć lepsza 2 minimalnie gorsza:) serial robi się trochę fantasy ciągłe morderstwa nadużycia i nikt się tym nie interesuje ^^ pomijając to serial spox

rad_75

Warto! Pierwszy sezon do 6 odcinka zniechęca, ale warto brnąć dalej, później aż do ostatniego odcinka naprawdę super serial! Każdy odcinek trzyma w napięciu! Szkoda że to już koniec! Polecam!

ocenił(a) serial na 10
robert457

a ja miałem odwrotnie do 6 odcinka mega mi się podobało potem było słabo dopiero drugi sezon nadrobił ale i tak 3 sezon chyba najlepszy może po za tym że w 2 osoby weszli do bazy wojskowej i zabili z 30 żołnierzy ale po za tym kozak

MrMcMateusz

Znasz może jakieś podobne seriale, od mniej więcej 2013 roku, które równie mocno trzymają w napięciu? Lubię takie których odcinki są mocno powiązane, jak tutaj, a nie których wątki w każdym odcinku są inne.

ocenił(a) serial na 7
walker666

Zdecydowanie TAK

Baal

Już kończę trzeci sezon i jedno słowo rewelacja !.

użytkownik usunięty
walker666

Twój znajomy musiał uznać, że lubisz seks i przemoc ;) a serial jest rzeczywiście niezły, warto spróbować

ocenił(a) serial na 6

Wszystko co najlepsze opisałeś pod tematem :P

walker666

Zdecydowanie warto, świetny serial, czasem nawet ociera się o geniusz

ocenił(a) serial na 6
paw_2

Serial na odmóżdżenie-fatwy szybki i przyjemny a do tego polecam wygodny fotel i po lewej przenośna lodówka z browarem a po prawej dobre żarcie :)

zioda

A z tyłu nocniczek.

użytkownik usunięty
walker666

Jaj nie urywa, ale może być.

użytkownik usunięty

bo trzeba je mieć =D

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 2
walker666

Serial ma potencjał.
Na tym koniec.
Brak aktorów, zdjęć, muzyki, dialogi jak z Mody na Sukces.

ocenił(a) serial na 8
Mayne

Brak aktorów i muzyki? Dobra prowokacja

ocenił(a) serial na 2
mk1993

No chyba żartujesz kolego.
Widziałeś tam aktora, naprawdę?

ocenił(a) serial na 8
Mayne

Do aktorstwa nie mam większych zastrzeżeń, jedni lepiej, drudzy gorzej, jakiś tam poziom jest; nie mniej, same rozpisanie postaci, ich charyzma i różnorodność to naprawdę niezły poziom.

ocenił(a) serial na 2
mk1993

Co do tego się nie kłócę, ponieważ obejrzałem tylko pierwszy sezon i nie stać mnie na poświęcanie Banshee więcej czasu.
Natomiast aktorów tam po prostu nie ma. I nie zgodzę się, że jedni lepiej, drudzy gorzej. Tam nie gra nikt. Jest las, a drzewom podkłada się kwestie.
Aktorzy są w rodzinie Soprano, w The Wire, nawet w takiej szmacie jak The Walking Dead jest jeden aktor.
Ale to moje zdanie i nikt nie musi się ze mną zgadzać.

ocenił(a) serial na 8
Mayne

Proctor gra, jego przydupas gra, główny bohater i jego kolega transwestyta też, główny oponent Rabbit również, faktycznie jałowa dyskusja

ocenił(a) serial na 2
mk1993

Muszę się przyznać, że widziałem tylko pierwszą serię, więc nie mogę powiedzieć, że znam cały serial.
Gra proctora przypomina mi Vince'a Vougha z Detektywa #2 - jeśli chodzi o drewno. Ale w tym pojedynku proctor wygrywa.

ocenił(a) serial na 9
Mayne

Masz rację, nikt się z tobą nie zgadza.

ocenił(a) serial na 3
raull7

Ja się zgadzam z Mayne. pierwszy sezon to dno - przewidywalny do bólu, nawalanka i tyle :(

Mayne

z ciekawości o kim piszesz, ze dobrze gra w walking dead?

ocenił(a) serial na 2
marcinmmw

Oj, oj. Nie powiedziałem, że ktoś dobrze gra w TWD, tylko że jest jeden aktor. W zasadzie to nawet dwóch: Seth Gilliam i Lawrence Gilliard. Podobali mi się w The Wire, tutaj niestety sięgnęli dna. Wpadli między przysłowiowe wrony. Z The Wire jest również Chad Coleman, ale o nim nie warto pisać.

ocenił(a) serial na 8
Mayne

Skończyłem oglądać cały serial, jak mówisz że nie ma tu gry aktorskiej to grubo pieprzysz, oglądnij do końca a potem się wypowiadaj, pod względem akcji film fantasy ale innymi rzeczami nadrabia. Czasem filmy akcji tak mają że ogląda się je dla samego napięcia jak adrenalina itp ten serial taki właśnie miał być.

ocenił(a) serial na 2
tweetykrk

Jeśli obejrzałeś do końca, to znaczy, że masz za dużo czasu po prostu.
Aktorstwa w pierwszej serii nie ma, a jest tyle dobrych seriali, że naprawdę. Nie ma szans, żebym oglądam to do końca.

Mayne

A ja juz wymiekam przy pierwszym odcinku,dla mnie pachnie tania papka.Detektyw(nawet drugi sezon,Fargo,Breaking Bad itd,to sa seriale dobre.

ocenił(a) serial na 7
mk1993

Ja także uważam, że gra aktorska jest dość średnia, ale na pewno nie jest bardzo kiepska. Wydaje mi się, że to "drewno" wynika też często z konwencji filmu. To ma takie być i już. Czasami muszą grać tak bardzo jednokierunkowo, ale czasami to trochę drażni.
Główny bohater moim zdaniem trochę słabo gra albo po prostu postać jest taka trochę.. mdła. Coś mi nie pasuje. No, ale nie marudzę, jest ok.

użytkownik usunięty
walker666

Warto? Nie warto. Trzeba!

ocenił(a) serial na 9

Rewelacyjnie dobry wizualnie, niektóre odcinki musiałem powtarzać żeby wszystko zakumać,czasami są wydarzenia które wydają sie tandetne czy naciągane ale to tylko złudzenie.w całości wypada bardzo dobrze, polecam!

ocenił(a) serial na 10
walker666

Czy warto ? Powiem tylko tyle: Breaking Bad to dla mnie najlepszy gangsterski dramat ever jedyne co może stanąc z nim w szranki a nawet w pewnych aspektach go przerasta to wlasnie Banshee. Jestem po ostatnim odcinku czwartego sezonu aktualnie - ładunek emocjonalny jaki ten serial ze sobą niesie jest nie do opisania. Od czasów spartacusa chyba takiej adrenaliny nie czułem przed kompem ;) Banshee nie tyle warto obejżeć co TRZEBA :) : ) Gdyby nie słabszy 4 sezon serial miałby u mnie maxa 10/10 tak jedno oczko spada w dół i mamy mocne 9/10 pozdrawiam fanów serialu.

ocenił(a) serial na 8
walker666

Jeżeli jeszcze nie oglądałeś to zobacz. Wiele tu napisano i wiele to prawda. Tak ten serial to przemoc, seks, przemoc, seks i jeszcze raz przemoc. Prawda jednak jest głębsza. Ten serial ma warstwy. Pierwsza jest oczywista. Ot kolejny serial z epoki po Grze o Tron gdzie trup i cyc ściele się gęsto. Tym razem jednak nie jest to fantastyczna kraina Westeros a senna mieścina w USA. Niemniej tak tam i jak i tu realizacja serialu stoi na wysokim poziomie.

Kolejną warstwę trudniej dostrzec. To niejako pastisz. O ile pamiętasz te dawne seriale jak Drużyna A albo Renegat to masz zrozumieć o co mi chodzi. Ten rzekomo zły jest tym rzekomo dobrym, kule się go nie imają, cel uświęca środki a sprawiedliwość jest po jego stronie. Naiwne i charakterystyczne dla tamtych czasów i seriali wątki fabularne są jednak łamane czymś co w tamtych serialach było nie do pomyślenia. Otóż bohater faktycznie jest zły i dobry na raz. Kiedy trzeba zabić zabija a nie tylko ogłusza i robi to bez zająknięcia a nie tylko w ostateczności. Dodatkowo to co robi nie zawsze da się usprawiedliwić celem, często jest po prostu egoistyczne i złe. Jak to zauważyć już jest więcej do przemyślenia niż tylko seks i przemoc.

Kolejna rzecz, którą zauważysz to realizacja. Montaż w tym serialu bardzo mi się podoba, niektóre odcinki z pozoru zapchajdziury są tak zrealizowane jakby były kręcone na festiwale sztuki filmowej a nie do serialu o tak wydawać by się mogło banalnym zarysie fabularnym. Tak więc zdjęcia i muzyka stoją na wysokim poziomie i budują klimat. Po tym jak dodasz do tego postaci, które się faktycznie rozwijają i nie są płaskie okaże się, że dostaniesz coś czego w ogóle na początku się nie spodziewałeś.

To razem, montaż, zdjęcia, muzyka, wydarzenia w filmie, to jak są ukazane reakcje bohaterów. Cóż... to razem buduje duży ładunek emocjonalny. Może nie największy widywany we współczesnych serialach i jak zechcesz możesz go zignorować skupiając się na akcji i cyckach, ale po co? Nie lepiej otworzyć się na serial w pełni?

walker666

miałam 2 podejścia do serialu....za 1 razem po 1 odcinku odpuściłam...wydawał mi się kiczowaty...2 raz tydzień temu zaczęłam jeszcze raz i od razu załapałam....a wczoraj zobaczyłam 8 odcinek sezonu 1 i scena między Lucasem i Anną...piękna!!!!!!!!!!!!

amakulska

I juz nie jest kiczowaty?Bo ja tez po pierwszym odcinku odpuscilem.

ocenił(a) serial na 9
walker666

jeden z najlepszych seriali, jakie miałem przyjemność oglądać.
spektakularne walki, dużo scen erotycznych, wartka akcja, rewelacyjna fabuła, wątki miłosne, niekiedy bardzo mroczne czy bardzo śmieszne - wszystko co powinien mieć serial, żeby wciągnąć i pozostawić spore wrażenie
każda postać jest wyrazista i ciekawa, dawno tak nie było żebym 90% obsady wręcz uwielbiał

ocenił(a) serial na 10
walker666

To Serial - dlaczego wszystko musi byc 'realistyczne'. Wszyscy ogladaja Game of Thrones i nikt nie mowi ze to nie realistyczne :P Banshee to jeden z najlepszych serialow jakie ogladalam ! Super fabula ktora zostala znakomicie przeniesiona na ekran telewizyjny. Znakomita obsada ( lubie odkrywac nowych nieznanych aktorow). Kazda postac jest inna a Sheriff Lucas Hood jest poprostu definicja slowa 'anti-hero'.
Muzyka takze znakomita !
Polecam

ocenił(a) serial na 5
walker666

niekoniecznie....

walker666

Skoro znajomy polecil to Po co sie jeszcze tu pytasz? Wolisz opinie przypadkowych ludzi niz rekomendacje znajomego?

walker666

Nie warto

walker666

Tak, warto

walker666

Nie wiem

walker666

Zapytaj znajomego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones