PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=861838}

Barbarzyńcy

Barbaren
6,6 9 364
oceny
6,6 10 1 9364
Barbarzyńcy
powrót do forum serialu Barbarzyńcy

Oglądając ten niemiecki serial niejednokrotnie zastanawiałem się czemu my nie możemy zrobić takiego filmu o Słowianach? Widząc dzikich Germanów oczyma wyobraźni widziałem Słowian połabskich. Widząc Arminiusza widziałem Niklota. Widząc bitwę w Lesie Teutoburskim widziałem bitwy Połabian z niemieckim rycerstwem. Można przecież zrobić taki serial o powstaniu połabskim z 983 roku, o krucjacie połabskiej 1147 roku, o zdobyciu Arkony w 1168 roku, a nawet jeśli miałoby to dotyczyć samej Polski - mamy bitwę pod Cedynią, mamy wojny Bolesława Chrobrego, mamy walki Prus z Krzyżakami. Tyle momentów z historii może zostać tak świetnie zekranizowane! Czemu musimy wciąż topić pieniądze w tych dennych "komediach" romantycznych i tandetnych filmach pod międzynarodowe nagrody?

doliwaq

Jeśli dobrze wszystko pójdzie to taki serial w przeciągu 5 lat dostaniesz a może nawet i dwie tego typu produkcje.

ocenił(a) serial na 5
doliwaq

Żart? Przecież ten serial ma scenografię i grę aktorską na poziomie Korony Królów. O czym my mówimy? Jest drętwo i niewiarygodnie. Gdzie ci barbarzyńcy i poganie? Serio - nie ma to nawet startu do Wikingów. Tam może były nieścisłości historyczne, ale wszystko było lepsze. Przede wszystkim był klimat, którego tu nie ma. Jest to średni serial. nic więcej

ocenił(a) serial na 6
doliwaq

Nie tylko takich nie kręcimy. Nie ma na to pieniędzy i umiejętności, a na dodatek pokutują przekonania jeszcze z czasów komuny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones