Barbarzyńcy
powrót do forum 1 sezonu

Całkiem fajnie poskladane

ocenił(a) serial na 7

Z jednej strony cieszę się, że powstał serial na temat tak istotnego momentu. I do tego nie mówią po „amerykańsku”. Scenografia i kostiumy biedne ale bardziej pasujące do epoki, niż zwykłe hollywoodzkie wypasy. Fajne zderzenie łaciny z niemieckim. Dobre aktorstwo, przekonujące dylematy.
Fabuła też wciągająca. Rozczarowuje trochę bitwa. Liczyłem, że 6 odcinków wystarczy na pokazanie całych zmagań. Tymczasem zostało skompresowane do jednej bitwy (zamiast 3 dni i 2 nocy) i okraszone pompatycznym monologiem ze slow motion w tle. Nie ma co narzekać, fajny serial i rzadka sceneria pokazana przekonująco.

ocenił(a) serial na 7
Woooo

Mam podobnie, bitwa mnie trochę zawiodła, tym bardziej, że w rzeczywistości miała naprawdę ciekawy przebieg. W sumie nie wiem też, czemu twórcy serialu tak uparli się na pomniejszenie sił germańskich, które w rzeczywistości miały przewagę liczebną, ich zjednoczenie przeciw Rzymianom było wystarczająco spektakularne (nawet w serialu było nieźle pokazane, że trudno im było się dogadać), moim zdaniem zabieg "ojej, było ich tak mało a mimo to dali radę" był zupełnie niepotrzebny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones