PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119226}

Batman

Batman: The Animated Series
8,1 12 332
oceny
8,1 10 1 12332
9,1 8
ocen krytyków
Batman
powrót do forum serialu Batman

To coś, co można nazwać serialem animowanym. W Polsce przez takie dubbingi Batmana, jaki jest na Zig Zap, na siłę stara się ten serial "ubajkowić". Po prostu nie bierze się go na poważnie. A szkoda. Radek Pazura może i pasuje do Batmana, ale już nie do Bruce'a Wayn'a (dla mnie pasowałby Andrzej Ferenc, ale to tylko takie moje zdanie), a w oryginale Kevin Conroy świetnie modulował głos: Bruce Wayne - głos zwyczajny, a za to Batman - już specjalnie pogrubiony. W Batman TAS zawsze podobało mi się, że czarny charakter miał motyw postępowania, np. taki Mr. Freeze mścił się przez ogromną miłość do żony, albo Catwoman ratowała zagrożone gatunki albo Riddler po prostu chciał udowodnić, że jest nie zwykle inteligentny. Był też jeden odcinek, w którym ojciec popełnił zbrodnię, by spotykać sie z córeczką, bo jego była żona mu nie pozwalała. Mówię tu o odcinkach w reżyserii Kevina Altieri, Boyd'a Kirklanda albo Erica Radomski'ego. Bo kiedy za reżyserię wziął się Dan Riba, to czarny charakter popełniał zbrodnię tylko dlatego, że był zły... co to ma być za motyw?! Batman TAS to serial animowany z ciekawą reżyserią. Niestety. Niewielu już to zauważa. Szkoda. Trochę się rozpisałem, ale musiałem to z siebie wyrzucić;)

ocenił(a) serial na 8
Mefisto

Co do polskiego dubbingu to się zgadzam - nie ma lepszego "Batmana" nad Cornoya. Szkoda, że młotki z Zig Zapa tego nie docenili...

Pamiętam ten serial (bo nie wypada o tym mówić "bajka") dawno temu, w angielskiej wersji właśnie. Dzisiaj obejrzałem sobie jeden odcinek i... przeżyłem szok. Pominę już ten marny dubbing, ale zupełnie nie tak zapamiętałem te animacje...

Malakhai

Radek Pazura nie pasuje ani do Batmana, ani do Bruce'a Wayne'a. Nowy dubbing jest tragiczny, to nie podlega dyskusji. Niewielu z was pewnie wie, ze kiedyś istniał stary dubbing do B:TAS wydany na paru kasetach VHS. Batmanem w tych odcinkach był wspomniany Andrzej Ferenc który według mnie jest tak samo dobry jak oryginał, ta sama chrypka w głosie. Pan Andrzej jest znany właśnie z tego, ze był pierwszym polskim głosem animowanego Batmana. Do teraz nie rozumiem dlaczego WB zwolnił prawie całą polską obsadę ze starego dubbingu i zatrudnił nową. Zresztą sami oceńcie. Oto odcinek 3x10 ze starym dubbingiem z Andrzejem Ferencem(mam jeszcze kilka):
http://www.megaupload.com/pl/?d=ZYQPTFJA

ocenił(a) serial na 10
Replo

witam masz linki na megaupload z batmanem tas pl nowym dubbingiem pozdrawiam dzieki

dusza3

jak masz jeszcze jakies odcinki z tym starym dubbingiem to wrzuc linki

ocenił(a) serial na 10
Lord_Sith

Przyłączam się do tej prośby, jestem miłośnikiem tej serii a wersji z dubbingiem bądź solidnymi napisami już przestałem szukać...

użytkownik usunięty
jacq2103

Myślałem że jeśli chodzi o animowane seriale to nikt nie pobije
Japończyków.A tu taka niespodzianka,naprawde seria z kreski jest
doskonała.Szkoda tylko że Amerykanie tylko przy tym się postarali

Zapytam sie osoby której przesłałem wszystkie odcinki ze starym dubbingiem czy by ich nie umieściła na serwerze. Sam tego niestety nie moge zrobić(kłopoty z ruterem). Nic nie obiecuję, ale może się zgodzi(kilka odcinków ma ponad 500MB). Co myslicie o tym starym dubbingu z Andrzejem Ferencem w roli Batmana?

Replo

Hej,

Daj znać jak coś się z tego wykluje chętnie obejrzę "ze starym dubbingiem".

cholewcia

Ja również :P Każdy dubbing mile widziany :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Malakhai

może dlatego że nie wszystkie odcinki robił ten sam zespół. Obejżyj parę innych odcinków a zobaczysz różnicę

Klavius

Najlepsza według mnie jest wersja z lektorem.

użytkownik usunięty
Ash1234

Ferenc faktycznie lepszy od Pazury, może nie jest tak dobry jak Conroy to jednak można powiedzieć, że jest Batmanem.

ocenił(a) serial na 7
Mefisto

Pytanie z innej beczki . Czy występują dwa odcinki specjalne Mask of the Phantasm tak jak to jest w spisie czy to jest błąd na filmweb-ie i odcinków specjalnych jest tylko dwa a nie trzy Subzero i Mask of the Phantasm

ocenił(a) serial na 10
Mikel82

Mask of the Phantasm to jeden "odcinek"
są trzy jak to nazwałeś odcinki specjalne
-Mask of the Phantasm
-Sub-zero
-Mystery of the Batwoman
dwa pierwsze były w Polsce dostępne na VHS
trzeci chyba nigdy nie był w u nas w kraju wydany

ocenił(a) serial na 7
Hideki_zuo

serdeczne dzięki za odpowiedź, długo było czekać ;) pozdro

ocenił(a) serial na 10
Mefisto

DO-KŁA-DNIE. Ten serial jest niesamowity, naprawdę wciągający.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones