PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769749}

Berserk

6,3 1 036
ocen
6,3 10 1 1036
Berserk
powrót do forum serialu Berserk

To coś nijak się ma do starej serii. Największy ból to animacja. Jest tak żenująco słaba i nieklimatyczna że brak słów. Nie sposób się do niej przyzwyczaić. Kto zatwierdził takie coś...? Fabuła może ma sens jeśli ktoś czytał mangę. Rwana akcja. Wszystko za szybko, bez składu, ładu, nie mówiąc już o jakimś uroku. Beznadziejna animacja powoduje, że sceny walk są upośledzone. Nie ma płynności. Widać tylko jakieś błyski a potem porozrywane ciała przeciwników. No i na deser mamy patetyczny bełkot wypływający ze słabo zanimowanych twarzy chyba wszystkich bohaterów. Przychodzi mi na myśl Hellsing, gdzie w Ultimate zrobili coś podobnego. Z klimatycznej serii (kiczowatej co prawda, ale to był dobry kicz), zrobili jakąś badziewiastą sieczkę dla ludzi pozbawionych gustu. I tam też były te idiotyczne kwazi filozoficzne monologi... No, ale tam akurat kreska była dopracowana poza granice mistrzostwa.

Nostalgia i wspomnienia po starej serii nie pozwalają mi dać temu czemuś najniższej oceny więc niech będzie 2/10.

Aiden_Vaine

Akurat Hellsing ultimate to kubek w kubek manga. A co Berserka to się zgadzam w sto procentach.

ocenił(a) serial na 6
Aiden_Vaine

Tu się zgodzę mogli już dać tylko animację rysunkową bo ta komputerowa tak wali po ryju że aż boli no jeśli już to podczas walk jakiś ostrzępek ale nie w 98,7% (pamiętam że przez chwilę była rysowana i wyglądała o wiele lepiej) jedyne co mnie trzymało to fabuła bo po obejrzeniu starszej serii miałam ochotę na więcej a tu klops no może nie jest tragicznie ale mogło być lepiej liczę że jak będą kontynuować to nie popełnią tego błędu.

Aiden_Vaine

Jako człowiek, który nie jest ekspertem od anime powiem tak, nie sposób nie zauważyć, iż wraz ze wzrostem popularności japońskiej popkultury zaniża się jej jakość, przesuwając ten kierunek w stronę szybkiej akcji i wpychanych na siłę wodotrysków. Takie samo odczucie odniosłem przy serii Rebuild of Evangelion, która wygląda jedynie jak hollywoodzkie popłuczyny po oryginalnym serialu i kinowym finale z 1997 roku.
Ale faktem też jest, iż tak znane marki jak Berserk i Evangelion będą wyciskane niczym cytryna przez ludzi, którzy chcą po prostu na nich zarobić.
Zaznaczam też, że z obiema seriami zapoznałem się raptem kilka lat temu, w drugiej dekadzie XXI wieku, nie zaś w pobliżu premiery.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones