PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=665898}

Biała królowa

The White Queen
7,3 8 653
oceny
7,3 10 1 8653
Biała królowa
powrót do forum serialu Biała królowa

Serial ogromnie mi się podobał. Niestety historia bywa przewrotna i na tronie zasiadł Tudor, któremu w ogóle nie kibicowałam pomimo iż wiedziałam, że tak będzie. Głównie ze względu na jego okropną matkę. Nie dość, że nie mogę patrzeć na tę aktorkę( ma okropną szczękę i dziwnie się porusza), to jeszcze miała tak irytującą postać, że jak tylko się pojawiała z tym swoim bełkotem, to miałam ochotę przewinąć serial. Moją ulubioną postacią od samego początku była Anna, która niestety pod koniec też zaczynała dziwaczeć z tymi swoimi pomówieniami o klątwy, czary itd. Szkoda, że nie była bardziej racjonalna, że nie była silniejszym wsparciem dla Richarda. No i skoro już przy nim jesteśmy- boski aktor! :) Nie znałam go wcześniej, ale ogromnie mi się podoba. Tak samo jego postać. Jednakże też ubolewałam nad tym, że przy końcu zaczynał się robić coraz bardziej żądny władzy. Wydawał się zawsze najnormalniejszy i najfajniejszy z braci York, a jego miłość do Anny była rozczulająca. Przykro mi było również, kiedy pod koniec zwrócił się ku tej mdłej dziewczynie, której głupota i naiwność, aż biły po oczach.
Ogólnie, to losami wszystkich bohaterów kieruje chciwość tylko i wyłącznie. Za wsadzenie sobie tego żelastwa na głowę są gotowi pozabijać swoich wrogów, rodziny, przyjaciół, każdego po kolei, kto stanie im na drodze. Najgorsze były matki, które poza posadzeniem swojego dziecka na tronie nie miały w życiu żadnego innego celu.
Ale ogólnie bardzo lubię takie seriale, także oglądałam z zapartym tchem i jakoś mi się zrobiło smutno, kiedy obejrzałam ostatni odcinek. Głównie pewnie ze względu na Richarda, który zapewne byłby lepszym królem niż Tudor, ale cóż..taka historia :)

perelka

Dzięki za spoiler

wisemma

to historia ;)
aktorka grająca M.Beaufort idealnie wykonała swoją rolę - była na maksa irytująca, ciągłe gadanie o woli boskiej i o swoim uczuciu do Jaspera...ble. Zapomniano w serialu dodać, być może będzie w 2 części, że siostra Elżbiety poślubiła odwiecznego oblubieńca Małgorzaty ;) kolejny powód, by panie mogły się nienawidzić ;)
Z dwojga złego...no to faktycznie wolałam Ryszarda na tronie, aczkolwiek położył łapy na niesw oim dziedzictwie - wykradł je synom swego brata i skończyli jak skończyli (w zasadzie niewiadomo jak).
Chyba będę musiała się zmusić, by obejrzeć "Białą ksiezniczkę", trudno będzie mi znieść porażki obu Elżbiet i górowanie Małgorzaty...

ocenił(a) serial na 8
Qdom

I co z tego? O ile takie wyjaśnienie ma sens w kontekście produkcji o historii Polski, to akurat większośc Polaków nie zna tak dokładnie historii Anglii. I mi to też zepsuło przyjemność, o wiedziałem, że to Tudor wygra, mimo iż tego nie wiedziałem wcześniej.

ocenił(a) serial na 6
MistrzSeller

Idiotyczne tłumaczenie, historię się albo zna, albo nie zna. Jeśli ktoś zabiera się za oglądanie serialu historycznego bez nawet podstawowej wiedzy a potem ma wyrzuty, że ktoś "zdradza" szczegóły, to chyba bardzo słabe i dość idiotyczne.

ocenił(a) serial na 7
wisemma

Dokladnie

agi2812

Na którym kanale w cyfrowym polsacie leci ten serial?

wisemma

Jak w filmach historycznych można mówić o spoilerach?:D

perelka

Boże... filmweb powinien skasować ten temat, nie uczyli Cię że nie spoileruje się komuś fabuły? jeszcze zaspoilerować sam koniec...
Na przyszłość pamiętaj o tym zanim popsujesz komuś serial zanim na dobre go zaczął.

ocenił(a) serial na 5
Clint_Eastwood_23

Jak można nie wiedzieć, że Henryk Tudor będzie pierwszym władcą z dynastii Tudorów, ojcem Henryka VIII. TO był spoiler? (facepalm)

perelka

Ja również nie przepadałam za Małgorzatą, ale kupiła mnie jedną decyzją:
Mąż Małgorzaty idzie na wojnę wspomóc Yorków. Ona odgraża się, że nie będzie modliła się o jego szczęśliwy powrót i w ogóle koniec z nimi. Co zrobiła, gdy dowiedziała się, że go raniono? I w sumie szkoda trochę, że umarł, bo była to jedyna sytuacja, kiedy Małgorzata okazała mu trochę serca.

Natomiast słabo trawię jej syna. Henryk jest jakiś taki... No ludzie, czy to dziecko jest z drewna? Jestem na piątym odcinku i on nie zdobył się na ani jeden bardziej emocjonalny gest...

M: Bardzo ciężko mi żegnać się z tobą.
H: Ja również ubolewam...

No czy tak się zachowuje dziecko? :D

Najlepiej to wyglądało, jak Małgorzata go żegnała, chyba przed wyjazdem na bitwę... Ona go ściska i całuje, a on stoi z uniesionymi rękami i patrzy jakby chciał zapytać "o co chodzi tej wariatce"?

singri

zachowywał się tak bo jej praktycznie nie znał. Była obcą osobą dla niego.

ocenił(a) serial na 7
singri

Moim zdaniem obraz Małgorzaty Beaufort w serialach "Biała Królowa" i "Biała Księżniczka" jest nieprawdziwy i krzywdzący dla tej postaci. Nie ma historycznych dowodów na to, że była odpowiedzialna za śmierć synów Elżbiety Woodville - to raczej Ryszard IV stał za ich zabójstwem. Podobno również relacje Małgorzaty i Elżbieta matki były całkiem dobre - po śmierci swoich synów Elżbieta wspierała starania Małgorzaty o tron dla Henryka Tudora i małżeństwo swojej córki z Henrykiem. Nieprawdą jest też to, że Małgorzata była jakąś nawiedzoną fanatyczką religijną (choć uchodziła za pobożną) - za to na pewno była kobietą bardzo dobrze wykształconą jak na swoje czasy, przedsiębiorczą, samodzielną i umiejącą zadbać o swoje interesy. Być może to nie spodobało się niektórym późniejszym hisyorykom i dlatego próbowano zrobić z niej jędzę, jaką raczej nie była...

Mcink

Nie ma dowodów na czyjąkolwiek winę w związku ze śmiercią (o ile nastąpiła wtedy w Tower) króla Edwarda V i jego brata. Osobiście skłaniam się ku temu, że to Ryszard III ich zabił (lub co najmniej tylko Edwarda, bo moim zdaniem Perkin Warbeck nie był uzurpatorem, tylko powinien być królem Ryszardem IV), bo skoro położył łapy na nie swoim tronie to czemu miałby nie zabijać bratanków? Dwa - Małgorzata faktycznie panoszyła się na dworze królewskim jakby była królową, a była jedynie matką króla - Elżbieta York jako córka, siostra, bratanica, żona króla i matka następcy tronu miała wyższą pozycję niż teściowa a mimo to nie miała żadnej władzy, więc pewnie była jędzą ;)

Qdom

Kto jest ojcem syna Małgorzaty ( szczęki ) król Henrykw długich włosach ?

marszisz

Brat Jaspera, Edmund. Nie dożył narodzin syna.

singri

Te sceny dobrze pokazały, że był wychowywany na króla, bez emocji, a matki nie znał, widywał ją może raz na rok, a dla dziecka to baaaardzo mało.

perelka

Aktorka grająca Małgorzatę Beaufort zrobiła świetną robotę: zagrała kobietę nie do wytrzymania - nawiedzoną dewotkę, neurotyczkę z kolekcją tików i narcystyczną jędzę, bez śladu skrupułów dążącą do celu - zostania Margaret Reginą - manipulantkę, traktującą ludzi jak rzeczy. Tej postaci nie da się lubić. Czapki z głów!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones