PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=665898}

Biała królowa

The White Queen
7,3 8 653
oceny
7,3 10 1 8653
Biała królowa
powrót do forum serialu Biała królowa

Bardzo wartościowy

ocenił(a) serial na 7

Jestem na świeżo po obejrzeniu wszystkich odcinków i jestem bardzo zadowolona, że potknęłam się gdzieś w odmętach internetu o ten serial. "Gra o tron" może co najwyżej całować stopy takim serialom pod względem budowania intryg politycznych. Oczywiście "Biała królowa" nie dysponuje wielomilionowym budżetem, co niestety widać - przeciętne kostiumy, niezadowalająca charakteryzacja (bohaterowie się nie starzeją), raczej nudna, monotonna scenografia, ubogie sceny batalistyczne, nie zawsze dobrze prowadzeni aktorzy (z odcinka na odcinek postać potrafiła zmienić sposób zachowania o 180 stopni - chodzi mi tutaj głównie o siostry Neville), a jednak ten serial miał w sobie coś magnetycznego i chciało się go oglądać dalej. Największą wartość tego serialu upatruję w pomyśle na opowiedzenie historii - z perspektywy kobiet. To pierwsza produkcja jaką widziałam, która tak zdecydowanie podkreśla rolę matek, żon i córek w politycznych intrygach. Tutaj ciąża i poród to prawdziwe pole bitwy, a nowo narodzony syn ma wartość większą niż niejedna wygrana wojna. Tak jak król musiał mieć wysokie umiejętności wojskowe, tak królowa musiała być płodna - i chyba po raz pierwszy ten drugi aspekt został tak dobitnie podkreślony i dowartościowany. Element magiczny uważam za miły dodatek, który pomaga wczuć się w klimat drugiej połowy XV wieku. Generalnie ten serial był bardzo pozytywną odmianą po wszechpanującej konwencji serialowej hbo, gdzie infantylny brutalizm, erotyzm i efekciarstwo są ważniejsze od przemyślanej intrygi i rozwoju postaci. Naprawdę warto rzucić okiem na ten serial.

nynavee

Gra o Tron? chyba nigdy nie zrozumiem fenomenu tego serialu. Próbowałam oglądać kilka razy, ale niestety nie wciągnął mnie ani trochę.
A Biała królowa ma świetny klimat, serial wcale nie potrzebował wielkiego budżetu, wszystko jest ok wg mnie, a mroczny klimat angielskiego dworu jest idealny. Oglądając ten serial aż trudno uwierzyć, że ta historia wydarzyła się naprawdę. Fabuła to w sumie ciągła walka o władzę i zmiany na tronie. Swoja drogą Tudorowie nie powinni zasiąść na tronie, jest to wynikiem tylko chorej ambicji matki Henryka, no ale było jak było ...

ocenił(a) serial na 10
starlight_11

Ja mam dokładnie takie same odczucia jak ty co do "Gry o tron". Także próbowałam ten serial oglądać kilka razy, ale mi nie podszedł. A "Białą królową" uwielbiam.

ocenił(a) serial na 3
starlight_11

Ja wytrzymałem przy "Białej królowej" cztery i pół odcinka. Nudziarstwo cholerne. W dodatku strasznie rasistowski tytuł.

Piotrek4

Rasistowski tytuł? OMG! Słowo "biała" nawiązuje do koloru róży, która była symbolem Yorków. Czy teraz już nie można używać słowa biały, bo to zaraz ma rasistowski wydźwięk? Ludzie, dajcie spokój.

ocenił(a) serial na 3
starlight_11

To nie ja wymyśliłem, to lewica.

Piotrek4

Wymyśliła historia :) A sam serial jest na podstawie książki Panny Philippy Gregory - Nie wiem jak sobie radzi na tym polu, natomiast po 1 odcinku serial nie zapowiada poziomu Dynastii Tudorów bardziej klimat harlekinów. Tylko jedna scena warta zapamiętania ostra wymiana zdań między matką Elizabeth a matką Edwarda, resztę odcinka zmarnowane scenami seksu głównych bohaterów. Jeżeli w dalszych odcinkach serial nie pogłębi relacji dworu, to niestety zapowiada się słabiutki serial.

ocenił(a) serial na 5
nynavee

Pomiędzy bzykaniami a rzeziami trgifarsa - salony próżności, urojenia, czarna magia i wszechpotężna żądza władzy. No i jeszcze ta twarz, podobna do twarzy stopy mojego siatkarskiego kumpla o numerze 48 - 5/10 !!!

ocenił(a) serial na 1
Szpila_1308

Ostro, ale dobrze napisane. I tak 5 uwazam za wysoka note. Takiej kompromitacji BBC dawno nie widzialam.

ocenił(a) serial na 10
Szpila_1308

Niektóre z twoich uwag odnośnie serialu są bezsensowne. Jeśli choć trochę znasz prawdziwą
historię wojny Dwóch Róż to z pewnością wiesz, że władcy Anglii ciągle się zmieniali i byli to ludzie przepełnieni żądzą władzy, a "rzezie" były na porządku dziennym. Dziwne byłoby zatem gdyby w serialu ich zabrakło. Zresztą nie są one tak drastycznie pokazane, o wiele brutalniejsze pod tym względem jest choćby polskie "Ogniem i mieczem".
A jeśli aktorka ci się nie podoba, to nie musisz tego wyrażać w tak mało kulturalny sposób.

ocenił(a) serial na 5
lolia_2

Właśnie o tym napisałem. Odnośnie ostatniego zdania - masz rację - no, trochę mnie poniosło i jeżeli uraziłem to przepraszam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones