PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=304751}
7,8 4 597
ocen
7,8 10 1 4597
Black Lagoon
powrót do forum serialu Black Lagoon

Inspiracje?

ocenił(a) serial na 9

Nie odnosicie wrażenia, że inspiracją dla twórców był serial "Cowboy Bebop"? Czterej członkowie załogi, z czego każdemu można przyporządkować odpowiednika, wędrują statkiem, tyle że zamiast w kosmosie to po pomorzach. A swoją drogą to Levi bardzo kojarzy mi się z Alucardem z "Hellsinga" :)

ocenił(a) serial na 9
Wad3r

czy ja wiem? może i tak, lecz te seriale są straszliwie różne, nadto, dla mnie tutaj fabuła jest prowadzona w inny sposób.
jeśli tak, to bardzo luźna ta inspiracja, w BL jest pełno, pełno, pełno postaci drugoplanowych, które są równie kolorowe jak głowne, tam jest bardziej tradycyjnie.

ja tego wcześniej nie dostrzegłem ;]

a Levi i Alucard w zasadzie też, jak i sporo innych postaci, to ten template dark-past-positive-badass, więc dobrze się kojarzy ;D

ocenił(a) serial na 8
Wad3r

black lagoon to zbieranina różnych dziwnych motywów, które pojawiają się w kulturze, tu i ówdzie. skarb na zatopionym okręcie i naziści? brakuje tylko Indiany etc.
a motyw z łodzią i załogą był wałkowany wielokrotnie, np. Battleship Yamato czy Super Dimension Fortress Macross etc etc etc

użytkownik usunięty
iron_marcin

zgadzam się, że Black Lagoon to mieszanka różnych motywów z różnych elementów popkultury. niektóre są wyśmiane inne potraktowane poważnie ale jest tu wiele elementów typowych dla samego anime jak i dla holywoodzkich produkcji przygodowych, sensacyjnych czy kina akcji.
nie uważam natomiast, żeby to była kopia albo przeróbka czegokolwiek konkretnego. to jest zlepek setek pomysłów z różnych dzieł, nie wiem ile w tym oryginalności, ale nawet jeśli 0 (co zwykle uważam za wadę) to okazuje się, że można z utartych setki razy przez innych schematów stworzyć arcydzieło! są szczegóły które mi się nie podobają (nie lubię scen gdzie 2 osoby potrafiące zestrzelić muchę z nosa kogoś 50 metrów od siebie stojącego biegną na siebie w linii prostej tłukąc z pukawek ile wlezie i nie trafiają - no ale takie prawidła kina akcji^^ odcinek marnie by się skończył gdyby w jego połowie główna bohaterka i jej przeciwniczka padły na ziemię i wykrwawiły się wyglądając jak sita...) ale takie duperele nie przesłaniają całokształtu tego niemal idealnego dzieła.


PS: Wam to przypomina Cowboy Bebop czy inne takie? mi chyba od samego początku serial a przynajmniej postać Revi przypominała bardzo Nikitę. tylko Nikita nigdy nie była aż tak autentyczna ja Revi chyba - Nikita to taka upośledzona mniej charyzmatyczna siostra głównej bohaterki Laguny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones