PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=786982}

Black Lightning

5,6 2 603
oceny
5,6 10 1 2603
Black Lightning
powrót do forum serialu Black Lightning

Ja np dopóki nie wejdzie to do arroverse to nie mam zamiaru ani chęci tego oglądać. Po prostu oglądam / lub widziałem juz tyle superbohaterskich produkcji że po woli mam dość i oglądam jedynie te uniwersa co znam ( arroverse / MCU / DCU ) w przyadku jak pojawi sie w nich coś nowego to wciągam od razu. Także pan błyskawica jako sojusznik Barrego i Olivera - kupuje to. Pan błyskawica solo w nowym świecie - dowidzenia nawet powodzenia nie życzę bo to pewnie bidżet tym od arroverse będzie zabierać ....

mordarg

I bardzo dobrze że nie łączą , co za dużo to nie zdrowo .

Dzięki temu w tym serialu jest większa szansa na nowych bohaterów .

mordarg

Zawsze mogą to zrobić na tej samej zasadzie co Supergirl. Inna ziemia, ale będą Crosewery.

mordarg

już za 4 dni premiera serialu :)

ocenił(a) serial na 8
grzegorz_dasko123456

to dajesz wypowiedz się jak już zobaczysz jestem ciekaw czy to będzie 'typowy serial o superbohaterach od CW"

mordarg

Pierwsze opinie krytyków zachęcające - Osobiście dam serialowi szanse .

buterfly

Myślę, że ocena pójdzie w dół w miarę pojawienia się większej ilości recenzji, skoro wśród zalet wymieniany jest powiew świeżości, podczas gdy serial miksuje wszystko to co było, co od razu rzuca się w oczy, jeśli "siedzi się" w tematyce superbohaterów. Nie mówię o samych komiksach, wystarczą serialowe ekranizacje. Obecna nota na metacritic absurdalnie wysoka. Flash, Arrow czy nawet LoT zaczynały z wyższego pułapu i do tej poprzeczki BL moim zdaniem na starcie nie doskoczył.

Mini SPOILER odnośnie potencjalnych crossoverów:

W wiadomościach pojawia się wzmianka o bohaterach z innych miast (mniej więcej: "dlaczego w innych miejscach takich ludzi nazywa się bohaterami, a BL jest określany samozwańczym mścicielem"), więc zostawiają furtkę do crossoverów, nawet niekoniecznie poprzez multiwersum. Po tym co zobaczyłem, choć jestem zwolennikiem łączenia światów i przeplatania wątków, nie wyczekuję dołączenia BL do Arrowverse. Nie ten kaliber postaci, tyle ich teraz jest, że raczej wtapia się w tłum podrzędnych z Legend jutra, zamiast dołączyć do pierwszej ligi.

Lukop

Zapewne ocena spadnie, bo też pierwsze recenzje są przeważnie zawyżone . - Co do łączenia to nie jestem jego zwolennikiem, bo uważam też że co za dużo to nie zdrowo ;)

Co do porzeczki Flash jako bohater i jego świat mnie nie zainteresował, inaczej jest z Black Lightning ale to już oczywiście kwestia indywidualnego gustu .

ocenił(a) serial na 4
Lukop

i tak każdy wie skąd ta zawyżona ocena, poprawność polityczna, a owy powiew świeżości to kolor skóry głównego bohatera, nic więcej, oczywiście jeszcze nie widziałem, ale trailer jest fatalny, o stroju głównego bohatera nie wspominając, istna tragedia.

Herushingu

Jak to? To głównej postaci nie gra gej Azjata skrzyżowany z wielbłądem? :P

mordarg

Mam nadzieje że nie będzie w arroverse bo to strzał w kolano. 5 i 6 sezon to napakowane multum frajerów w maskach.

24h_noliffe

porzuciłem trzeci sezon arrow, bo zrobił się tam bal przebierańców. Aż się boję pomyśleć co jest w szóstym :D

mordarg

Polecam obejżeć pierwszy odcinek. Łączenie z Arrow zupełnie nie na miejscu. Arrowverse to lekkie i kolorowe serie, a BL zdaje się aspirować nieco wyżej. Mroczny gangsterski klimat z czarnym głównym bochaterem. To taki lepszy Luke Cage się zapowiada.

mordarg

przecież Arrow jako serial po 2 sezonie umarł. Stał się gniotem, Flash po fajnym końcu 2 sezonu również obniżył loty.

ocenił(a) serial na 8
mordarg

ok teraz przyznaje że mogłem się mylić. Serial ma specyficzny klimat i o dziwo daje sobie radę bez ferajny CW.

mordarg

Myślę, że serialowi dużo nie zaszkodzi, że ogląda go jeden polaczek mniej :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones