PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=786982}

Black Lightning

5,6 2 603
oceny
5,6 10 1 2603
Black Lightning
powrót do forum serialu Black Lightning

moim zdaniem nieźle,ale chyba wolałbym by okazało się ,że jego córka zostanie czarną błyskawicą.A to dlatego że Cress jak BL jakoś tak nienaturalnie się rusza ,strój też jakiś taki jakby go dla dzieci zrobili na bal kostiumowy do szkoły.
No nic zobaczymy co będzie dalej, ale i tak mniej mnie drażnił strój ,niż jego nienaturalne ruchy

ocenił(a) serial na 3
romek_krakow

Generalnie strasznie kiczowaty bohater.

ocenił(a) serial na 3
romek_krakow

Wytrzymałem jakies 10min, gesty mimika (będę tu poprawny politycznie) afroamerykanow doprowadza mnie w tym serialu do nerwicy (zwłaszcza córek),dodatkowo przez 10min żadnego "białego " oprócz oczywiście złego policjanta omg tragedia

ocenił(a) serial na 5
abe1

Tylko że jak czarni przez długi czas byli przedstawiani jako ci najgorsi, zawsze źli, mordercy, kryminaliści i "ginący zawsze pierwsi" to jest wszystko ok? To jest serial głównie skierowany do społeczności afroamerykanów, ponieważ The CW chciało mieć swojego Luka Cage'a, w sporej ilości seriali i filmów i niektórych seriali naśmiewają się z czarnych a w niektórych serialach nie ma żadnego czarnego, jakoś nikt problemu nie robi, już nie mówiąc że skupili się na dzielnicy właśnie gdzie jest więcej czarnych (tak jak Harlem w Luku Cage'u.

Rrouge

Nie kojarzę żadnego filmu/serialu gdzie są sami biali a tylko jeden czarny i to jako zły.

Luke Cage był spoko, fajnie się oglądało, bo był naturalny. Tu jest plastik i beton.

ps. Statystycznie murzyni w stanach są źli. Poczytaj statystyki przestępstw plus kwestia kultury. Tylko murzyni mogli wpaść na "gangsta rap" gdzie chwalą ruchanie dziwek i ćpanie. Jest w tym pewna wina białych obywateli USA ale to nie jest żadne wyjaśnienie

ocenił(a) serial na 5
Lailonn

No widzisz dla mnie to co piszesz to kolejne stereotypy i rasizm :) czarni są źli a biali są wielce święci, tyle że jeszcze w nie tak dawnych czasach w ameryce nękano czarnych i też zależało tylko na tym żeby im dopieprzyć.

Rrouge

Nie ma co prowadzić rozmowy z takimi osobami co mają logikę że "jak coś złego to na pewno czarny, nie biały", bo akurat statystyki w necie ci prawdę powiedzą, tak to każdy może sobie powiedzieć, rasa nie opisuje człowieka, jeśli tak sądzisz to po prostu jesteś dupkiem, ja za to kojarzę wiele takich filmów szczególnie z okresu kiedy w stanach wiecznie szukali tylko czarnych jako tych złych, przekonanie że czarni są najgorsi a biali to nic złego jest chore......i jeszcze raz co do tych statystyk - równie dobrze mogę powiedzieć że większość polaków to najwięksi rasiści i homofobii - wystarczy spojrzeć na "statystyki". Niewolnikami i służącymi też byli biali którzy pracowali dla czarnych, a nie na odwrót, nieprawdaż?.......
Takie statystyki to można sobie wsadzić głęboko. Skoro można przedstawiać czarnych z masą stereotypów w serialach i filmach to równie dobrze można białych.

KennyDeath

Pisz sobie te swoje ideologiczne bzdury, a i tak nie zmienisz faktu, że statystyki udowadniają, że czarni popełniają więcej przestępstw.

Drake01

Skąd wziąłeś te statystyki? z netu? za to ja uznaję twoje bzdury za rasistyczne :D znowu większość seryjnych morderców jest biała.Równie dobrze mogę powiedzieć że największa homofobia panuje właśnie u białych (i w polsce) i będzie to tak samo warto, przynajmniej to nie czarni przez wiele lat traktowali białych jak śmieci i niewolników.

Morsmano

FBI publicznie podaje takie dane i są podziały na płeć, rasę itd.

Zgadzam się, że większość seryjnych to biali. Widać są inteligentni na tyle by nie dać się złapać po 1akcji. Co nijak nie zmienia, że i jedni i drudzy bandyci powinni zostać wyłapani.

Lailonn

No okej, niech będzie, zastanowiłem się i doszedłem do wniosku że nie chcę żeby ta dyskusja przerodziła się w niepotrzebny spam (zaśmiecający wątek i przepełniony jadem) jak ten poniżej, dlatego niech już będzie przy tym, choć nadal się nie zgadzam co do tego że czarni są jakoś źli od białych bardziej (choć może chodziło jedynie o fakt że więcej ich tam siedzi niż że są bardziej źli) i nie widziałem tych danych ani dowodu całkowitego no ale już nie potrzebuje, uznam że niech już będzie, zgodzę się co do tego że jednii drudzy powinni być wyłapani, zarówno czarni jak i biali, mam swoje zdanie ale jak napisałem, już nie chcę żeby to się przerodziło w niepotrzebną większą agresję, dlatego niech będzie kompromis :)

Dodam jedynie że w sumie i tak najwięcej zależy od charakteru człowieka niż od rasy a ludzie....to ludzie, wielokrotnie zachowują się jak zwierzęta niezależnie od płci, rasy itp. więc faktycznie niepotrzebna jest może ta dyskusja, tak czy siak - już tutaj przestaję, niech będzie tak jak napisałeś.

Morsmano

Tak jak kolega obok powiedział, FBI prowadzi takie statystyki i czarni w nich przodują, tak samo jak w więzieniach USA.
Dodatkowo z tego co pamiętam (choć tu do nie jestem pewien) FBI do białych też zalicza latynosów. (dzielą tylko na czarnych, białych, azjatów)

Drake01

Miej też na uwadze że białych jest dużo więcej niż czarnych, gdyby czarnych było tyle ile białych to też by były inne wyniki, biali znowu popełniają więcej przestępstw na tle rasowym. Jak sobie przejrzysz też dokładnie informacje o seryjnych mordercach to większość z nich to ludzie biali i to nie czarni wymyślali takie chore organizacje jak Ku Klux Klan, więc powiem podobnie, "tylko biali mogli wpaść na taką rasistyczną organizację". Ja nie mówię że czarni są święci ale biali nie są też ani trochę bardziej święci i się przez lata dopuszczali jeszcze gorszych rzeczy, wszyscy są równi. W krajach gdzie jest niewiele czarnych też dochodzi do brutalnych morderstw i przestępstw i to "bez pomocy czarnych", to już po prostu kwestia tego że ludzie są jacy są a nie kwestia rasy.

KennyDeath

Białych jest dużo więcej (rozumem, że piszesz o USA a nie o świecie) a mimo to to czarni popełniają w stanach większość przestępstw. Daje do myślenia, co?

Zdajesz sobie sprawę, że niewolnictwo było powszechne wszędzie a do dzisiaj jeszcze występuje i to u czarnych? Anglicy nie łapali z siatką murzynów w Afryce. To jedno plemię sprzedawało członków drugiego - podbitego - plemienia. Jakoś wygodnie się o tym zapomina...

Spróbuj swoich "białych wywodów" w jakimkolwiek arabskim kraju albo w azjatyckim. Każda rasa jest w pewnym stopniu rasistowska. Tylko biali próbują to zwalczać. Moim zdaniem słusznie ale robią to po najmniejszej linii oporu zamiast u podstaw budować "jedność" obywateli kraju. Wszyscy powinni się czuć np. Francuzami a nie murzynem czy białym.

Lailonn

No właśnie - daje do myślenia, białych jest dużo więcej więc to logiczne że będzie większy podział na normalnych i morderców, gdyby białych było tyle ile czarnych - statystyki były by zupełnie inne, co do niewolnictwa - cały czas piszesz wszystko tak żeby wychodziło tylko na twoje, faktem jest że to biali zaczynali z niewolnictwem i to biali najbardziej je pogłębiali, każda rasa jest w pewnym stopniu rasistowska tu się zgodzę ale i tak biali wykazują największą nienawiść, to nie czarni tworzą chore organizacje wytępiające czarnych, wolę mieć swoje "białe wywody" niż twoje "czarne wywody" i przekonanie jacy to biali są lepsi od czarnych i od innych ras, to jest dopiero wygodne. Każdy jest równy a nie tylko przedstawienie - biały hetero mężczyzna to jedyne co musi być a wszystko inne jest gorsze, po czarnych to można jechać, wymyślać stereotypy, sprowadzać wszystkich do morderców i wyśmiewać na ekranie ale biali to są świeci i jak tylko się źle coś przedstawi to zaraz wielkie oburzenie - kolejny dowód jaka ideologia panuje. Jakoś wygodnie również się zapomina o wybijaniu takich plemion przez właśnie białych.

Rrouge

W nosie mam rasizm i seksizm. Stawiam na fakty. Każdy niezależnie od płci, religii, rasy powinien być traktowany fair i mieć równe SZANSE. Jakakolwiek argumentacja przeciwko stoi w sprzeczności z logiką.

Społeczeństwo/kultura są istotne. Przybywając do danego miejsca należy dopasować się do panujących zasad.

Masa organizacji żeruje na szerzeniu nienawiści i wybijaniu się na ofiarę. W mediach nie promuje się pięknego Jazzu czy Bluesa za to chętnie promuje się gangsterski rap gdzie zachwala się wszystko co antyspołeczne. Młody murzyn w stanach nasiąka tym i widzi jako jedyną opcję.

Dlaczego organizacje "anty rasistowskie" nie walczą z tym ale za to chętnie organizują marsze gdzie zachęca się do zabijania policjantów? Użyj rozumu :)

Problem dotyczy wielu krajów. Nas uczy się nienawidzić islamu, islamistów chrześcijan itd.

Najnowsze dzieło społecznej walki to feminizm. Chcesz pogadać na takie tematy to załóż gdzieś nowy temat z chęcią podyskutuję. Black Lighting jednak jest po prostu fatalny (zobacz jaką ocenę dałem Luke Cage'owi) i nie ma tu nic rasistkowskiego.

ocenił(a) serial na 5
Lailonn

No widzisz, ja rasizmu i seksizmu nie mam w nosie i gardzę tym, więc jak widać niestety nie mamy o czym rozmawiać, tej równości też jakoś nie widać - w samej polsce jak się zobaczy araba czy czarnego to już zaraz jest jakieś rzucanie tekstów, biali wielokrotnie tak samo jak kiedyś tak samo teraz uważają się za lepszych niż czarni, możesz uważać ten serial za feminizm, propagandę, ja mam jakiś dystans i nie boli mnie jak przedstawią jednego białasa jako tego złego, należy czasem też zajrzeć w przeszłość i to jak traktowani byli ludzie innej rasy niż biała (tak oni też nie byli święci ale mimo to to właśnie czarni byli w większej ilości dyskryminowani niż biali i to właśnie w ameryce), ich zachowania też nie biorą się z niczego a sam rasizm nie jest małym zjawiskiem, bo organizacji rasistowskich jest w cholerę więcej niż tych czarnych "anty rasistowskich", dostrzegasz tylko wygodne dla białych fakty a pomijasz resztę, jest część społeczności czarnej która jak piszesz - jest nasycona nienawiścią do białych i tymi rapowymi bzdurami, sęk w tym że często się z samej takiej części bierze rasizm i od razu biorą całą społeczność do jednego wora na czym cierpią normalne osoby.

Co do ocen - zobaczyłem i zauważyłem że istnieje dla ciebie tylko ocena 10 i 1 (strzelam że wszystko co ma 1 ma 1 bo jest według ciebie feministyczne/przekłamane i tylko dla tego ma 1, a wszystko inne już ma po 10), więc tym bardziej wydaje mi się że dalsza dyskusja nie ma sensu, tym bardziej że jestem w 100% pewny że nikt nikogo nie przekona do swoich racji, więc wydłużanie tutaj jeszcze tej dyskusji chyba nie ma sensu (no chyba że masz ochotę żeby dalej ją prowadzić).

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 5
Lailonn

Więc piszemy dalej.

Nastolatkiem już nie jestem, sam zacząłeś mnie atakować, na twoim profilu masz napisane że jesteś na filmwebie od 2005 - mam obecnie 21 lat i mam pracę, dyskusja nie ma sensu gdyż sam naskakujesz na drugą osobę, dostrzegasz tylko te rzeczy które tobie idą na rękę i ignorujesz inne i masz się za wielkiego znawcę który wie wszystko i każdy musi się z nim zgadzać i popierać jego ideologie.

Jak już musisz je głosić to idź je głosić komuś innemu a nie wciskaj ich na siłę mnie, swoim "safe space" i "gender equality enviroment" możesz się wypchać i wierz mi lewakiem nie jestem :)

Równie dobrze ja po twoich komentarzach mogę stwierdzić że czepiasz się każdego kto ma inne zdanie i myślenie niż ty i na siłę próbujesz zmienić jego zdanie żeby miał takie jak ty bo tylko ty masz poprawne, nie znasz mnie w realu, więc nie oceniaj, ale oczywiście osoby pokroju ciebie potrafią tylko naskakiwać na drugą osobę która ma inne zdanie niż ty i rzucać sobie żałosnymi gimbusowskimi tekstami typu "dziecko" czy "robiłeś w pieluchę" nawet nie znając dokładnego wieku.

Lailonn

"Stworzę Ci więc safe space i gender equality enviroment i się wymelduję :)" i kto tu bardziej zachowuje się jak dziecko? Z tego co widzę twoje teksty są bardziej żałosne i ani trochę nie zabawne, plus jak trzeba być zapatrzonym w siebie żeby każdego kto ma inne zdanie poniżać i zaraz sprowadzać do wizerunku lewaka, co do pokazywania białych jako złych - pokazali jednego białego jako złego, ale ah kocham takie typy osób, wyolbrzymiają wszystko, ale drugą osobę będą jechać od dzieciaków i od wieku (mimo że nawet go nie znają) i się mają za jakichś geniuszy od wszystkiego, tak trudno zrozumieć że ktoś ma po prostu inne zdanie i opinie bo po prostu ma inny charakter, osobowość i ideologie? To nie wynika z wieku, ja mam 25 a twierdzę to samo. W wielu serialach naśmiewają się z czarnych że tylko rap itp. i biorą wszystkich do jednego wora ale jak już jeden żart jest typowo o białych to wielka afera, a twoje statystyki? Mówisz tylko "statystyki" "statystyki" ale właściwie nie podajesz nic wiarygodnego na ten temat tylko że FBI, masz się za wielce dorosłego i genialnego, a sam cały czas prowadzisz niby "dziecinną" dyskusję i spór na siłę próbując przekonać do swojego zdania wszystkich innych, zgodzę się z powyższym komentarzem, dyskusja nie ma sensu gdyż wyciągasz tylko te rzeczy które będą ci szły za rękę, ja osobiście nie jestem ani za prawicą ani za lewicą mam własne zdanie i własną opinię i chyba raczej każda osoba powinna być na tyle ogarnięta i dojrzała żeby to zrozumieć, ale widać że masz jakąś potrzebę żeby ludzie się z tobą zgadzali i jesteś nadwrażliwy na punkcie przedstawiania takich rzeczy w serialach (które zresztą są tylko serialem), więc proszę bardzo, pisz dalej i kontynuuj dyskusję która będzie się tylko ciągnęła zamieniając się w coraz większy bezsensowny spór pod wątkiem w którym dyskusja właściwie nie ma nic wspólnego z tematem wątku.

ocenił(a) serial na 5
KennyDeath

z tym "nie jestem ani za prawicą ani za lewicą" i właśnie z tym się święcie zgadzam :)

Rrouge

1. Miałem rację odnośnie Twojego wieku.
2. Proszę pokaż mi gdzie kogokolwiek zacząłem atakować. Pierwszą osobą, która stosowała argumenty ad persona byłeś Ty.
3. Cały czas odnosisz się krytycznie do mojej "ideologii" gdzie wyraźnie napisałem "Stawiam na fakty. Każdy niezależnie od płci, religii, rasy powinien być traktowany fair i mieć równe SZANSE. Jakakolwiek argumentacja przeciwko stoi w sprzeczności z logiką." Przykro mi, że jesteś rasistowskim dupkiem, który nie szanuje kobiet i obcych kultur :/
4. Zaproszenie kolegi z klasy albo też użycie drugiego konta do dyskusji jest bardziej niż śmieszne ;D
5. Mógłbym być Twoim ojcem a coś czuję, że do niego tak hardo się nie stawiasz. Ale w Internecie każdy 13 latek może nawtykać Gatesowi na temat biznesu, prawda? ;D A realia są takie, że dyskusja nie ma sensu, bo ja zawodowo negocjuję niemalże tak samo długo jak Ty żyjesz. Dzieciaki w sieci nie przyswoiłyby nawet informacji od Einsteina, bo tu szacunku do nikogo nie macie. A jak pokazałeś kolejny raz, czytać nie potraficie...
6. Nie można nie być za lewicą albo prawicą. Nie istnieją poglądy neutralne. Obaliliście dzieciaki właśnie podstawy istnienia świata :o

ocenił(a) serial na 5
Lailonn

1.Nie miałeś gdyś w czasie kiedy byłeś na filmwebie w pieluchy już jak stwierdziłeś nie robiłem :D

2.Zacząłeś nazywać mnie lewakiem

3.Pokaż mi moment gdzie obrażam kobiety, właśnie że nienawidzę rasizmu i szowinizmu, oraz obrażania kobiet i nigdy żadnej kobiety nie obraziłem ani żadnej kultury ;) to właśnie ty uważasz że czarna społeczność jest gorsza od białej, cały czas pisałem że nienawidzę rasizmu, dzielenia na orientacją czy rasę gdyż każdego trzeba traktować równo ale czego oczekiwać od takiego kogoś jak ty kto ma logikę że jedynie biały facet jest normalny, nieważne czy kobieta czy facet każdy ma różne prawa a kobiety mogą tyle samo ile mężczyźni a nawet więcej ;)

4.Z jakiej klasy? To po pierwsze, szkołę już skończyłem, a nawet tej osoby nie znam ani nie jest moim znajomkiem, po prostu zgadzam się z jej opinią dla mnie śmieszne jest twoje uważanie że tylko ty jako jedyny masz rację i niesamowicie żałosne

5.Ty nie masz również szacunku do osób innych niż twoja rasa i masz się za osobą która wie wszystko i każdy musi się z nią zgadzać.

ocenił(a) serial na 5
Rrouge

3.Kolejny raz pokazałeś że nie znasz mnie i sam nie czytasz ze zrozumieniem komentarzy a nawet dokładasz od siebie do czyichś komentarzy jakichś chorych wymysłów, napisałem że szanuję kobiety i cenię o wiele bardziej niż mężczyzn :) i takiego czegoś nie będziesz mi zarzucał gdyż jest to całkowicie odbiegające od realizmu i dodatkowo potwierdza to co już pisałem że nie znasz kogoś a z góry wymyślasz sobie jakieś fantazje na temat drugiej osoby, żadnej kobiety nigdy nie obraziłem i traktowałem ich z pełnym szacunkiem, gdyż na niego zasługują, a z czym się nie zgadzam z twoją ideologią? Nie z tym co napisałeś jak stwierdziłeś o płci (gdyż nie ma znaczenia płeć czy rasa, nawet napisałem wyżej że akurat że co do tego to się zgadzam gdyż każdy bez względu na orientacją, rasę czy płeć jest traktowany jak równy, ale z tym że piszesz że według ciebie każdy powinien być równy a jednak równocześnie twierdzisz że czarni są gorsi i bardziej źli od białych i gdzie tu logika? Jeszcze będziesz zarzucać mi rasizm i obrażanie kobiet (co jak napisałem jest kompletnie niezgodne z realizmem gdyż nigdy bym żadnej kobiety nie obraził ani nie uraził gdyż szanuję je nawet bardziej)
Napisałem wyraźnie że nienawidzę rasizmu i seksizmu.

4.Z jakiej klasy? To po pierwsze, szkołę już ukończyłem a nawet tej osoby nie znam ani nie jest moim znajomkiem, po prostu zgadzam się z jej opinią dla mnie śmieszne jest twoje uważanie że tylko ty jako jedyny masz rację i niesamowicie żałosne

5.Ty nie masz również szacunku do osób innych niż twoja rasa i masz się za osobą która wie wszystko i każdy musi się z nią zgadzać. Jeszcze raz mam 21 nie 13 (i to ja mam problem z czytaniem ze zrozumieniem?), dzieciakiem też już nie jestem i "nawtykać gatesowi na temat biznesu" piszesz tak jakbyś był jakimś ekspertem w tych sprawach, co potwierdza kolejną rzecz - masz się za najmądrzejszego od wszystkich i jedynego który ma rację, a każdy kto się z tobą nie zgadza co go atakujesz i wymyślasz jakieś nierealne rzeczy na jego temat.

Rrouge

Zabawne jest to że zawsze takie dyskusje na filmwebie sprowadzają się do obrażania nawzajem i takiego wylewania jadu, ale takiego rozlewania jadu to już dawno nie widziałem.....sam tu przyznaję trochę przesadziłem, ale niech już po prostu będzie że mam swoją opinię i z nią zostaję, ale naprawdę warto jest żebyście się dalej szkalowali i wytykali sobie wymyślone czy tam nie wymyślone błędy/cechy?

Już niech będzie że czarni są bardziej źli od białych i już - jak dla mnie najśmieszniejsze jest że taka "dyskusja" z powodu tego czy czarny jest gorszy czy biały (na filmwebie już chyba nie można prowadzić żadnej dyskusji, a jeśli tak to chyba lepiej stworzyć osobny wątek, bo później osoba która chce poczytać opinie o odcinku widzi spam o tym kto jest gorszy itp.

"Rrouge" - już skończ, ciebie to tu niepotrzebnie poniosło aż za bardzo, nie bądź taki nerwowy, stwierdziłeś że "Lailoon" wymyśla na twój temat co do nieszanowania kobiet (tutaj przyznam że nie widziałem u ciebie jakiegokolwiek komentarza urażającego płeć żeńską) no ale cóż...może po prostu tak to zrozumiał gdy napisałeś że nie zgadzasz się z jego ideologią (nie uzasadniłeś dokładnie o co ci chodzi więc pomyłka jest tutaj normalna), ale z tą rasę czarną też trochę przesadziłeś i choć nie zgadzam się do końca z tym że czarni są bardziej źli od białych i bardziej "morderczy" to jednak trochę za bardzo zareagowałeś agresywnie (jesteś troszku za nerwowy)
No i jakby nie było ktoś czytający komentarz może odnieść wrażenie że ty z kolei jesteś negatywnie nastawiony do rasy białej - która jest naszą rasą poresztą.
Szkoda że na filmwebie filtry dopuszczania komentarzy nie są trochę bardziej surowe, przydałoby się czasem (i tak mówię tutaj również o moich komentarzach, jak i o wszystkich prawie pod tym wątkiem, bo sporo tu niepotrzebnych takich a przyznaję że sam przesadziłem w moich 3 (albowiem nadal uważam że serial jest lepszy od takiego Arrowa którego nie da się oglądać bo jest tak głupi, absurdalny a główny charakter jest tak stereotypowy, schematyczny i źle zagrany że to aż szok "aktor jednej miny" - tego zdania nie zmienię, wszystko z arrrowverse jest dla mnie lepsze od Arrowa który już dawno powinien zostać zakończony, no ale to już i tak odchodząc od tej dyskusji (chociaż w sumie bardziej jest to w temacie wątku niż ta dyskusja.

Popełniłeś jeszcze jeden błąd Rrouge - napisałaś że się nie zgadzasz z ideologią Lailoona ale w z tego co piszesz to masz taką samą ideologię - skoro piszesz że każdy jest równy - więc czym się twoja różni? Co prawda napisałeś że Lailoon ma taką ideologię a uważa czarnych za gorszych a mimo to pisze że każdy jest równy ale skoro tak to napisanie że nie zgadzasz się z jego ideologią jest błędne bo nawet jeśli tak uważa to w tamtym momencie to co napisał było w sumie tym o czym ty sam jak napisałeś uważasz, a jeszcze co do tego uważania czarnych za złych - to już inna sprawa, ale mimo wszystko napisał początkowo o równości więc twoje stwierdzenie że nie zgadzasz się z jego ideologią było błędne, jak już to uważasz że jest hipokrytą bo pisze o równości a sam uważa czarnych za bardziej złych i to ci się nie podoba (chociaż teraz jak się zastanawiam też myślę że tu za bardzo zareagowałeś, może chodziło mu bardziej jedynie o sam fakt że więcej czarnych siedzi według FBI w więzieniach a nie że są bardziej źli. Myślę że doszło w tej dyskusji do wielu nieporozumień i źle odebranych słów i to było tutaj największym problemem.

Jeszcze raz sorry za moje komentarze, może przesadziłem, ale po rozmyślaniu niepotrzebnie jest brnąć w niepotrzebną przepełnioną jadem dyskusję która przechodzi bardziej w spam aniżeli normalną dyskusję, już dodając że nikt nie zmienia swoich poglądów.

Ja bym zalecał wam dojście do porozumienia, albo odpuszczenie - jawnie widać że macie podobną ideologię a mimo to jedna osoba twierdzi (może nawet tak myśli) że ma inną podczas gdy jak się będzie czytać i wyłapywać to co trzeba to się zauważy że się za wiele od siebie nie różnią.

Jeszcze raz wybaczcie za to jeśli kogoś wcześniej zdenerwowałem :D

Morsmano

Podziwiam. Zauważyłeś wiele błędów jakie popełnił Rrouge, który pomimo kilku postów i nawet wypunktowanej mojej odpowiedzi nie zauważa ^_^

Brawo! Szczere brawo!

Nawet pomimo tego, że wszystko jest tu zapisane nie widzi, że ja nazwałem go lewakiem dopiero w odpowiedzi na wyzwanie mnie od rasistów itd :D

Napisałem dwukrotnie, że wierzę w równość oraz, że Luke Cage oceniłem na 10/10 a muzykę Jazz/ Blues nazwałem pięknymi za to zjechałem gangsta rap.

To jest problem, bo ilekroć zatrudniam takich młodych ludzi to w 70-80% nie nadają się do niczego, bo nie rozumieją co się do nich mówi/pisze :/ Tu mamy kolejny piękny przykład

-------------------------------------------------------------------------------

Serial jest kupiasty tak samo jak Super Girl czy nowsze sezony Arrowa. Ani rasa aktorów ani bohaterów tu nic nie zmienia.

ocenił(a) serial na 5
Lailonn

No to ciężko masz z tymi ludźmi, ale widzisz, w dalszym ciągu mnie wyśmiewasz, do twojej informacji - akurat czytać ze zrozumieniem to potrafię i już od najmłodszych lat i radzę sobie dobrze, problemem i tu sam przyznam jest to że jak Morsmano stwierdził - w zdenerwowaniu mogę nie zwrócić czasem uwagi na pewne rzeczy albo jeszcze bardziej poprawnie - odpowiedzieć tak samo, zresztą napisałem powyżej moją ostatnią wypowiedź, jak widzisz wystarczył jeden bezstronny, spokojny komentarz i tyle, przyznaję że przesadziłem i może coś wyolbrzymiłem, a im dalej szło w spór to tym bardziej zdenerwowanie większe - czasami mogę zbyt szybko się unosić tu się zgodzę, aczkolwiek też pewne moje słowa przeinaczyłeś (jak właśnie z tymi kobietami) czy teraz oceniając mnie pod względem innych osób których zatrudniasz, nie znając mnie w rzeczywistości, zgadzam się całkowicie z tym co napisał Morsmano i z tym że głównym problemem była tutaj sieć nieporozumień i źle odebranych słów.
To chyba idealny moment by zakończyć więc życzę wszystkim miłego dnia/nocy w zależności o której jest czytana wypowiedź :)

Co do serialu - nadal nie uważam go za gówno całkowite ale to już kwestia gustu - każdy lubi co innego, po prostu nie rażą mnie aż takie rzeczy ale zgodzę się - Arrow jest dla mnie też kupiasty, podobnie Flash w ostatnich sezonach (tu dla odmiany, jak widziałem Flash ci się podobał mi za to Supergirl bardziej podeszła klimatem), co do Legendsów tu zależy od temu czy konwencja nie biorąca wszystkiego na poważnie komuś podejdzie, ale ogólnie podsumowując to seriale The CW i tak nie są serialami wysokich lotów bo sama stacja jest stacją przeciętną, z niektórymi przyjemnymi serialami ale żadnymi wybitnymi i z takimi które z coraz większą ilością sezonów przeważnie coraz bardziej upadają - z tych wszystkich i tak najbardziej preferuję Gotham od Foxa, który jest moim ulubionym serialem z DC.

ocenił(a) serial na 5
Morsmano

i to jest właśnie adekwatny komentarz z którym sam się zgadzam, wreszcie normalny, bezstronny i nie obrażający :)
Trzeba umieć tak napisać a nie wymyślać na drugą osobę jakichś samemu sobie wyobrażonych informacji, dziękuję za twój komentarz bo dzięki niemu przyznaję że mnie poniosło i że nie zauważyłem lub źle odebrałem pewne słowa (zresztą tak jak Lailonn który wymyślił sobie że nie szanuję kobiet, choć nigdzie czegoś takiego nie napisałem (choć przyznaję że mogłem właśnie uzasadnić o co mi chodzi), jego wypunktowana odpowiedź może by była zrozumiała gdyby połowa z tych punktów nie była zwykłymi wrzutami w moją stroną i wyśmiewaniem, czytać potrafię - od zawsze czytam sporo książek i przeczytałem wszystkie wypowiedzi, a fakt że mimo to pisałem swoje, cóż - jak napisałem, jeśli napisał by odpowiedź taką jak twoja, bezstronną i nie obrażającą zaraz, czy nie wyśmiewającą to również bym pisał normalnie, ja również nawet parokrotnie napisałem że każdy jest dla mnie równy a jedynie mam minimalne różnice w kwestii zdań jak i każdy - sam proponowałem zakończenie dyskusji na spokojnie przedtem, także tym bardziej dziękuję za twój komentarz i zgadzam się z nim - przesadziłem, poniosło mnie a przez zdenerwowanie mogłem zignorować pewne rzeczy lub wyolbrzymić (tak jak i Lailonn z niektórymi wypowiedzianymi przeze mnie). Także zgadzam się z twoim komentarzem i szczególnie z zakończeniem dyskusji - dodatkowo punkt za spokojność, wyluzowanie i jeszcze raz - bezstronność, taką wypowiedź to ja rozumiem :)

Rrouge

No i fajnie, cieszę się że mój komentarz coś zdziałał, przynajmniej jakoś się zrekompensowałem za moją przesadę w innym.

abe1

Śmieszy mnie to że z czarnych to można się naśmiewać, wymyślać żarty i stereotypy, ale jak białego przedstawiają jako karykaturalnego i się naśmiewają to wielkie oburzenie i agresja (mimo że kiedyś to biali mieli czarnych za niewolników i nękali przez długi czas i nie jestem jakimś fanatykiem na punkcie tego, sam czasami się pośmieję z takich żarcików, ale niech to działa w obie strony, jedno można pokazywać ale jak już biały jest negatywny w stosunku do czarnego czy jest obiektem żartów to wielka afera.....), nie ważna jest rasa bo wszyscy są równi, rasa nie ma nic wspólnego z charakterem człowieka czy tym jaki kto jest. Jestem po 2 odcinku i jakoś nie widzę żeby wszyscy biali byli tam źli......, co do serialu, jest średni ale na pewno lepszy od żałosnego i śmiesznego Arrowa, gdzie główny bohater jest tak koszmarny że aż trudno się patrzeć a grę aktorską ma ocenioną tak wysoko tylko dlatego że jest "TAKI PRZYSTOJNY <3". Tu przynajmniej się spierają z jakimiś bardziej realnymi i znanymi problemami niż z tym czy ten mnie kocha czy nie i miłosne pierdoły jak w Arrow czy Flashu, których już nie da się oglądać.

ocenił(a) serial na 5
romek_krakow

Mi się za to podoba, wreszcie bohater który nie jest jakimś młodym zbuntowanym playboyem, jest trochę bardziej poważny no i serial o superbohaterze którym jest ojciec i są głównie pokazywane relacje rodzinne - 100 razy wolę to niż miłosne pierdoły w reszcie Arrowverse i to z tak tragicznymi shipami i postaciami (Iris) że gorszych się stworzyć nie da, do tego totalnie absurdalnymi wątkami i mnóstwem dram do porzygu, wolę takiego bohatera niż Olivera Queena, który ma wiecznie ryj jakby miał zatwardzenie, bo Arrow to obecnie trzyma już od sezonu 4 najniższy poziom z Arrowverse, to to przynajmniej jakiś powiew świeżości.

ocenił(a) serial na 5
Rrouge

Oczywiście nie jest bez wad, ma te głupoty niektóre (jak beznadziejny wątek z młodszą córką i ten schemat "zbuntowana nastolatka z kompleksami" ciągle wałkowany a tutaj strasznie sztuczny), ale jest ich mniej niż obecnie w innych serialach Arrowverse i nie rażą aż tak po oczach.

ocenił(a) serial na 3
Rrouge

Luke Cage też jest dla społeczności afroamerylanskiej a jakoś nie ma tam tyle podtekstow że biali są źli więc o czym ty piszesz, serial słaby aż bije po oczach, aktorzy z pierwszej łapanki chyba, ja bym lepiej zagrał ktoś kto broni ten serial jest chyba ślepy

ocenił(a) serial na 3
abe1

Black L. < Luke Cage

ocenił(a) serial na 5
abe1

Czy ja pisałem że BL jest lepszy od LC? Nigdzie tak nie napisałem (ślepy nie jestem, mam słaby wzrok ale noszę okulary i w przeciwieństwie do ciebie najwyraźniej, wszystko wyraźnie czytam :) ),wręcz przeciwnie, Luke Cage jest lepszy i dużo bardziej go lubię (ogólnie wolę seriale marvela jak i filmy niż te od DC z których tak strasznie to uwielbiam tylko Gotham ale ono jest od Foxa), ale 7 to nie jest dla mnie jakaś też wielka ocena, tylko - Dobry, nie bardzo dobry, nie najgorszy, jest dla mnie dobry, oglądam seriale z wszystkich gatunków ale teen dramy też lubią pooglądać i jeśli chodzi o seriale hero od The CW to Black Lightning jest dużo lepszy niż obecny Arrow czy Flash, które mają w cholerę absurdów, głupot, shipów którymi można rzygać i tragicznych postaci i nie ma tu żadnego przedstawiania że wszyscy biali są źli ;) w reszcie seriali Arrowverse od The CW jest sporo i czarnych postaci i białych i wszystko jest ok nie ma że ta rasa jakaś szczególnie zła, tak samo tutaj, to był jedynie jeden gliniarz (co nie jest całkowicie nie realne bo są jeszcze tacy, już nie mówiąc że tu chodzi też o same pokazanie mentalności), równie dobrze można to uznać za taką karykature (skoro z czarnych nadal się często naśmiewają i dają im kiepskie stereotypy w co niektórych serialach cz filmach, to biały policjant nie lubiący czarnych nawet mi nie przeszkadza...), jest przynajmniej bardziej poważniejszy klimat niż w reszcie seriali Arrowverse i bardziej "przyziemny", na plus że bohaterem jest ojciec rodziny a nie znowu jakiś młody playboy z kompleksami który spędza parę lat na wyspie i nagle z dupy staje się niezniszczalnym rambo który strzela strzałami lepszymi od karabinów maszynowych co samo w sobie jest strasznie głupie, co do aktorska, Cress Williams który wciela się w głównego bohatera jest znany też z paru filmach i seriali (Doktor Hart, Skazany na Śmierć) i wcale nie jest złym aktorem, gra dobrze, dużo lepiej niż połowa aktorów w Arrowverse (jak Stephen Amell który jest aktorem jednej miny ale wszystkie laski się jarają bo jest przystojny i to wystarcza żeby mu ocenić grę aktorską na 10)....nie porównuję poziomu tego serialu do Black Lightning bo Netflix a The CW to dwa zupełnie inne światy, Netflix to ogromna platforma która ma wielkie fundusze i jakość i jest jednym z najlepszych tworzycieli seriali, to jest oczywiste że ma lepsze seriale, The CW to przeciętna stacja dla fanów młodzieżówek i kierowane głównie pod młodzież ze swoimi młodzieżowymi głupotami, to są zupełnie inne poziomy, dlatego też oceniam je inną miarą, a BL w porównaniu do innych seriali superbohaterskich od The CW wypada dobrze.

abe1

Wtrącę się ale...aktorstwo głównego bohatera jest tutaj lepsze niż połowy osób w Arrow :D , poza tym ślepy to możesz być ty koleś, jakoś nie widzę żeby napisał wysoką ocene, dał serialowi 7 - i jak dla mnie jest dobry, 100 razy lepszy od tego arrowego gówna w którym większość postaci jest niesamowicie irytująca i tak ty byś zagrał lepiej...szczekać to każdy potrafi :D "ja bym zagrał lepiej" tak to każdy może se powiedzieć, skoro sporo seriali ukazuje czarnych jako złych, to już na odwrót nie można? Poza tym pokazali tu tylko jednego gliniarza, co akurat się nadal zdarza :)

ocenił(a) serial na 8
romek_krakow

drugi odcinek to czysta zajebioza, nie mogę się doczekać co będzie dalej!

romek_krakow

Radzę obejrzeć 2 odcinek - do osób które uważają że tylko biały jako zły - są biali którzy nie są źli....tylko jedna osoba przedstawiona jako zła biała i od razu mnóstwo białych wielce urażona, oh, ah jak oni mogli.......o statystykach to wogóle szkoda mówić bo każdy sobie może powiedzieć o "statystykach" co chce, większość seryjnych morderców w stanach jest biała - takie stwierdzenie jest tak samo wiarygodne jak to że większość czarnych w stanach jest zła, albo "większość białych to rasiści i homofobi", serial przynajmniej ma lepszą fabułę i głównego bohatera niż tragiczny Arrow gdzie można się porzygać od tych wszystkich shipów (również tragicznych i tragicznie przedstawionych), fabuły i wątków, po prostu.....tragedia i ból.........ten ma przynajmniej jakiś klimat, jest bardziej "przyziemny" i da się w przeciwieństwie do przygód Olivercia (aka - jedna mina) oglądać (plus nie ma przynajmniej aż tak tragicznych postaci jak w przypadku Iris w Flashu która jest tak źle i słabo wykreowaną postacią że nie da się drugiej tak straszecznie słabej postaci w Arrowverse znaleźć), plus że nie łączą tego z resztą tego śmietniska a tworzą coś innego. Miejcie trochę więcej dystansu.

romek_krakow

A ja jestem zaskoczony po Pilocie, wyszedł naprawdę dobrze, cos w stylu Luka Caga z bohaterami DareDevila. zobaczymy jak będzie dalej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones