PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=786982}

Black Lightning

5,6 2 603
oceny
5,6 10 1 2603
Black Lightning
powrót do forum serialu Black Lightning

Niestety, ale trzeba przyznać z góry, że dla przeciętnego białego ten serial będzie się oglądać bardzo dziwnie. Obejrzałem kilka odcinków, i niestety nie spodobał mi się ten serial. Za duże natężenie czarnych i oglądało się to bardzo dziwnie. Nie jestem rasistą, ale po prostu odbiór tego filmu nie był dla mnie zbyt dobry.

Bardzo słaba główna postać, nie miałem w ogóle ochoty aby pokazywał swoje moce bo wtedy serial stawał się bardzo tandetny. Bardziej mnie ciekawiły momenty "normalne" niż momenty kiedy główny bohater biega w tym badziewnym stroju i ratuje świat. Niestety ale wyszło to bardzo bardzo słabo.

wojtalafci

I teraz pomyśl że większość produkcji ma natężenie białych, więc musi być raz na jakiś czas produkcja z czarnymi, biorąc pod uwagę, że są dzielnie gdzie większość to czarni, a nawet są takie stany. Niektórym przeszkadza, że w serialu o więzieniu dla kobiet, większość to kobiety i to czarne.

użytkownik usunięty
wojtalafci

Wydaje mi się, że nie chodzi o natężenie czarnych, tylko jakąś taką infantylność i otoczkę małego iq.
Serial Power ma prawie samych czarnych bohaterów, a są czymś więcej niż ciemnoskórymi osobami. To po prostu charyzmatyczne osobowości.

wojtalafci

Dużo tu jest na temat czarnych, ale jak inaczej pokazać czarnego bohatera w czarnej dzielnicy. Antagonistą za to jest albinos biały jak ściana w kiblu. Efekty są lepsze z czasem. Same postaci się zmieniają i rozwijają. Luke Cage też był serialem o czarnych dla czarnych, ale patrząc z szerszej perspektywy to ile seriali czy filmów gloryfikuje białych? Nie tylko my mamy z tym problem,że bohater może być czarny. Ja się cieszę,że w końcu pokazuję się tego typu seriale. Prawda,że czarni wciąż pamiętają, i że wciąż ich kultura jest dla nas białych inna i nie zrozumiała. Wszystkie seriale o superhero to badziewne stroje, ratowanie miasta(świata) itp. Dlaczego akurat gdy czarny zakłada taki strój i ma ratować cokolwiek to jest dziwne? Gdyby Iron Man był czarny to byłoby źle? Jakby Thor był czarny a Superman azjatą to nagle by to zmieniło fakty że są bohaterami?

wojtalafci

uwielbiam jak rasiści piszą coś rasistowskiego a potem wyskakują z "nie jestem rasistą, ale..."

najpierw piszesz że o tym że "Za duże natężenie czarnych i oglądało się to bardzo dziwnie" a potem właśnie "Nie jestem rasistą, ale..." xD

jeżeli główny powód dla którego serial ci nie podszedł i w skali od 1 do 10 oceniłeś na 3 dlatego że główni bohaterowi są czarni i - cytując cię - "oglądało się to bardzo dziwnie" no to jesteś sztampowym przykładem rasisty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones