PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014255}
5,8 581
ocen
5,8 10 1 581
Blackout
powrót do forum serialu Blackout

Słabo to wyszło

ocenił(a) serial na 4

Rozumiem, że ciężko przelać książkę na ekran. Serial daje dużo więcej możliwości, niż film. Jednakże uważam, że tutaj bardzo dobrą książkę strasznie uprościli, brak tego dramatyzmu, nie trzyma napięcia, które dawała książka. Wyszło dość nudnie i gdybym nie przeczytał wcześniej książki, wyłączyłbym po dwóch odcinkach.

ocenił(a) serial na 3
sebastian210

Najbardziej przeszkadzało mi, że serial opowiadał o wydarzeniach na świecie, zamiast je pokazać. Wolałabym zobaczyć, jak ludzie walczą o jedzenie czy wodę, niż przejętych polityków, którzy sobie o tym opowiadają. Przez to w ogóle (dla mnie) nie wybrzmiała powaga sytuacji ani ta groźba zagłady, jaka wisiała nad ludzkością.

ocenił(a) serial na 5
sebastian210

Zgadzam się. Na tle książki emocje jak na grzybach

ocenił(a) serial na 5
andre_2000

Ale książka też nie jest niczym wybitnym. Dla osób, które już od dawna siedzą w temacie postapo nie jest to żadna niezwykła przerażająca historia, a i język, którym została napisana jest zwyczajnie tylko poprawny i w żaden sposób nie zachwycający. Serial jest tyle samo warty co i literacki pierwowzór.

Eskarin

Dokładnie.

ocenił(a) serial na 5
Eskarin

Książka wybitna nie jest, ale i tak lepsza od serialu. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie, a to też jakieś emocje. W serialu ich mi zabrakło.

Eskarin

A dla osoby niesiedzącej w jednym gatunku literackim serial zachęcił mnie do wypożyczenia książki i zapoznania się z innymi autora. Ponadto uważam, że serial jest O.K., rozrywka na wieczór, zostawia pytania i zastanowienie u widza. Momentami jest naiwnie i za łatwo u głównego bohatera. Racja, że za mało pokazano ludzi a za dużo polityków, ale i tak dobrze, że od strony koordynatorki widzącej dramat a nie tylko pustych polityków-emerytów.

Eskarin

:-) więc serial warto obejrzeć i wielki plus, że zaznaczają w każdym odcinku, że to na podstawie książki. 

ocenił(a) serial na 7
sebastian210

Ja książki nie czytałem, jak dla mnie serial całkiem spoko, fajnie się ogląda, nie ma wybuchów jak w typowym amerykańskim serialu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones