PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=745570}

Bodo

6,8 7 904
oceny
6,8 10 1 7904
Bodo
powrót do forum serialu Bodo

Psuje cały odbiór serialu, który i tak jest raczej dość średni. Dlaczego w kółko każe nam się oglądać jak nie Musiała, to Królikowskiego. Stwórco, dlaczego nie można sklonować Mikulskiego, Kopiczyńskiego, Wilhelmiego czy Pokory...

ocenił(a) serial na 3
Michu_torpeda

Też nie jestem fanką Królikowskiego, nawet w zwiastunach mnie odrzucał. Ale za namową znajomych obejrzeliśmy dwa pierwsze odcinki i tak, masz rację, Królikowski charyzmy nie ma, nie porywa i nie zachwyca. Ale... na tle tej całej Pijanowskiej czy Fidusiewicza, że o Herbuś nie wspomnę, nie wypada aż tak tragicznie. Osobiście myślałam, że będzie jeszcze gorzej, tylko kurde niech nie śpiewa! ;)

Sitka89

Tylko Królikowski miał wcielić ie w takiego smarkatego Bodo który chodził swoimi ścieżkami i to mu wyszło niezłe, i mam absolutnie odmienne zdanie na temat serialu ale widać oglądaliśmy chyba co innego .

ocenił(a) serial na 3
Sitka89

Masz rację... Kiepura to z niego nie będzie na pewno:)

Michu_torpeda

Wuj, znaczy Rafał?

Co do opinii, to zgoda. Jeszcze nie widziałem roli, w której by mnie nie denerwował. Chyba taka jego natura. Jest po prostu irytującą osobą.
Uważam, że robi karierę dzięki znanym rodzicom. Ja bym go nawet na statystę nie wziął.

ocenił(a) serial na 3
Mowiacy_do_reki

Czyli zdanie na jego temat mamy identyczne! Pzdr!

Michu_torpeda

No ale miałeś na myśli wuja Rafała?

ocenił(a) serial na 3
Mowiacy_do_reki

Nie nie, Antoniego. Rafała lubię, Pawła mniej, Antka nie trawię:)

Michu_torpeda

Widzę, że nie kumasz.

Pisałeś, że jego wuj ma charyzmę - znaczy Rafał Królikowski?

Michu_torpeda

Tak. W dodatku nie ma poczucia rytmu i nie umie stepować - a podobno Junod był cudownym dzieckiem. Po Królikowskim jakoś tego nie widać.

Trojden

Tak bo Bodo stepowania się nie musiał uczy Bodo na pewno od dziecka nie był geniuszem, i tego wszystkiego jak taniec, śpiew, musiał podpatrywać i ciężko ćwiczyć i to właśnie chciał pokazać Królikowski i moim zdaniem to dobrze zrobił .

ocenił(a) serial na 3
Trojden

Oj, delikatnie to ująłeś:) Pełna racja...NIE WIDAĆ!!!

Michu_torpeda

jeśliEugeniusz Bodo wykazywał się takim talentem, jaki pokazuje w serialu Królikowski, to jakim cudem został gwiazdą...?
czy naprawdę nie był lepszego aktora do tej roli? czy jest juz tak kiepsko z wyborem aktorów? No nic tylko się cieszyć,że nie zaangażowali Musiała... echhh strach otworzyć lodówkę, bo któryś z nich wyskoczy....

spa2007

Może i są - ale widzieliśmy dopiero 1 odcinek no bez przesady

Nie wiem co sądzicie ale dla mnie dobrym młody, Bodo byłby Jakub Gierszał - wydaje mi się że ma coś z twarzy podobnego do młodego Bogdana ;) - choć może mam jakieś przewidzenia ;)
Mimo że teraz 27 lat to buzię moim zdaniem wciąż ma takiego nastolatka .

foto : http://kimkim.pl/data/portal_article/bottom_photo/1142/1252a.jpg
kolejne : http://kimkim.pl/data/portal_article/bottom_photo/1142/1252a.jpg

ocenił(a) serial na 2
buterfly

Pewnie, bez przesady. Poczekajmy z ocenami na resztę potęgi aktorstwa polskiego: Herbuś, Kazadi. Cichopek i Mroczków chyba nie będzie, a szkoda.

cezarro

No tak bo w tym serialu, nie ma dobrych aktorów - Schuchardt, Bonaszewski, Wosińska - wyparowali prawda ?

ocenił(a) serial na 3
buterfly

Sory, że się wtrącę. Alę skoro mamy tak znakomitych aktorów to po jaką cholerę angażują do nich takie beztalencia, które najprostsze sceny potrafią sknocić? Naprawdę nie ma zdolnych, młodych, nieogranych twarzy dla których występ w Bodo, przy boku znakomitych aktorów, byłby idealnym startem zawodowym? Ano są, ale łatwiej zatrudnić kiepskiego celebrytę, który w rozumieniu producenta załatwi serialowi oglądalność. Tak jest niestety. A pamiętajmy, że nawet epizodyczne role, sknocone tak, że bardziej się nie da (już jeden odcinek z Panią Herbuś widziałam, porażka i sztucznizna) może zaważyć na całym odbiorze serialu. W moim przekonaniu jak ktoś decyduje się na produkcję takiej historii, ma naprawdę duży budżet to powinien również poszukać samych dobrych aktorów, a momentami jak patrzę na obsadę to mam wrażenie, że casting do niektórych ról odbywał się na zasadzie "łapanki". Taka prawda. I jak widać nie tylko mnie to razi. Poza tym przy dobrych aktorach, jak Bonaszewski czy Schuchardt te wszystkie "celebrytowe gwiazdeczki" wypadną jeszcze gorzej, bo tamci zdominują je swoim niewątpliwym talentem...
Także buterfly spoko, że bronisz Bodo, jak widać w każdym wątku, no ale niezaprzeczalnie nad obsadą mogli dużo dłużej popracować.

Sitka89


Każdy ma inny zdanie i ja oczywiście szanuje .

ocenił(a) serial na 2
buterfly

A co za różnica czy do beczki miodu wrzucisz wiadro dziegciu czy odwrotnie? W obu wypadkach staje się niezjadliwe. To tak odrobinę ironicznie. Całkiem na poważnie, w zupełności zgadzam się z wypowiedzią Sitki89. Nic dodać, nic ująć.

ocenił(a) serial na 8
cezarro

Najlepsza rola Królikowskiego to byla w Miasto 44 jak mówił szkopą dziś są moje urodziny a oni go potem ubili. Jedna jego dobra rola a tak to jest beznadziejny

maciej2801

szkopą?
a co to znaczy?

ocenił(a) serial na 8
madrugada22

szkop = Niemiec

maciej2801

Ja wiem, że szkop, a raczej Szkop to Niemiec. Ale co znaczy szkopą? Takiego wyrazu w języku polskim nie ma.

ocenił(a) serial na 8
madrugada22

to mnie popraw i bedzie po problemie

ocenił(a) serial na 2
spa2007

Aktorów to może kilku by się znalazło. Problem w tym, że zamiast aktora wzięli mało utalentowanego amatora ze znanym nazwiskiem.

ocenił(a) serial na 3
spa2007

Zastanawiam się nad tym cały czas! Czy ci producenci internetu w domach nie mają? nie czytają opinii o swoim pupilku? tylu fajnych aktorów się marnuje a ten ciągle na wizji

Michu_torpeda

Powiem szczerze, że albo moja sympatia do tego aktora burzy mi obiektywne spojrzenie jego umiejętności, albo po prostu on nie jest wcale taki zły w tej roli. Taki trochę nieporadny o. Podoba mi się jak gra :)

ocenił(a) serial na 3
sylwiab1989

Kurcze no ja się do niego nie mogę przekonać... irytuje mnie i nic na to ie poradzę

ocenił(a) serial na 6
Michu_torpeda

zgadzam się "drewno aktorskie.Bodo był charyzmatyczny i ujmujący, przyciągał wzrok, obsadzenie w tej roli Królikowskiego to jest krzywdzenie historii i tej legendarnej postaci. Nie rozumiem co się w tej Polsce dzieje, obsadzili go bo jest celebrytą, dzieckiem znajomych, koneksje,konszachty, wzajemne wspieranie się ludzi środowiska.W ciągu dnia na ulicy znalazłabym lepszego "aktora" od niego, trzeba było dać szanse komuś z talentem i iskrą w oku.Jest mi niebywale przykro.Ludzie ze środowiska filmowego, zmieńcie się !

ocenił(a) serial na 3
marcalina

I masz rację! Kuźwa gdzie Królikowski do Bodo... Znalazłabyś lepszego tak jak napisałaś, na 100%! Niestety masz też rację, że to wszystko to układy, takie towarzystwo wzajemnej adoracji, gdzie lepiej promować drewniaka niż kogoś dobrego, ale "bez pleców"

Michu_torpeda

A ci sklonowani i tak by tej roli w takim kiczu nie zagrali bo jesli nawet grywali alfonsow, kuplerow czy luji to w wersji komediowej albo dramatycznej a nie pomnikowej.

ocenił(a) serial na 3
Emaus

Też prawda

ocenił(a) serial na 5
Michu_torpeda

Szału nie ma, ale nie jest aż tak źle. Przynajmniej umie pokazać młodzieńczy entuzjazm i chyba to właśnie jest ważniejsze niż charyzma, która pewnie pojawiła się dopiero później.

chemas

Trafione w sedno. Naiwne są komentarze, w których zarzuca się, że Bodo w wykonaniu Królikowskiego nie ma charyzmy. Nie oszukujmy się zakompleksieni nastolatkowie (nawet z marzeniami) nie są charyzmatycznymi amantami ani showmanami. To wszystko przychodzi z wiekiem. Wydaje mi się, że Królikowski całkiem przyzwoicie kreuje młodego Bodo i powoli jego postać zyskuje czar - w 4 odcinku widać już w jego Eugeniuszu Bodo przemianę.

ocenił(a) serial na 7
madz20

Krolikowski jest naprawde dobry. Ludzie sie czepiaja jedynie dla zasady. Krolikowski ma taka ciekawa urode, ze mogl zagrac 17- latka. A gra tak, jak mu kaze rezyser. Zapewne mial pokazac taki mlodziencze zauroczenie aktorstwem, poscig za marzeniami itd. Mnie sie podoba. Caly serial jest dobry i podoba mi sie. Z kazdym odcinkiem coraz bardziej.
-
Ps. Ostatnia scena 4-ego odcinka , po prostu mistrzostwo!

kasiak1983

Mnie akurat irytowały długie, podobne, ujęcia mamuśki rozpaczającej nad ciałem ojca. Jakkolwiek idea sceny w porządku.

ocenił(a) serial na 7
innertia

Podobalo mi sie to polaczenie obu scen. I finisz Bodo, jego lzy w oczach i usmiech na twarzy. Jak to sie mowi: "Show must go on"...

ocenił(a) serial na 5
kasiak1983

Otóż to, będę z uwagą śledził serial, a i chyba zaczynam coraz bardziej doceniać Królikowskiego. Chociaż w zasadzie to nigdy nie uważałem go za złego aktora.

ocenił(a) serial na 7
madz20

Zgadzam się. Zagrał tak, jak zakładał scenariusz- pokazana jest tu droga( ciężka zresztą) jaką musiał przejść bohater. Mnie się bardzo podoba w tej roli :)

ocenił(a) serial na 3
chemas

Tylko wiesz, są też inni młodzi aktorzy, którzy też pokazaliby ten entuzjazm, ale nie irytowali tak bardzo jak on. Naprawdę starałem się, ale nie potrafię się do gościa przekonać

ocenił(a) serial na 8
Michu_torpeda

E, bez przesady! Jestem nim bardzo pozytywnie zaskoczony. No ma ten błysk w oku.

ocenił(a) serial na 3
rafal_bigda

Próbowałem spojrzeć na niego z sympatią - nie da rady. Irytuje mnie i nic na to nie poradzę

Michu_torpeda

Królikowskiemu aktorzynie nie pomogli ojciec, matka, stryj haha , jest tak beznadziejny, że musiał go zastąpić Schuchardt.
( kró rocznik 89, sch rocznik 86)

Analogicznie z majacym parcie na szkło szczurem

ocenił(a) serial na 3
Hans_Kloss

No dokładnie...!

ocenił(a) serial na 8
Michu_torpeda

WYPOWIADAM SIĘ JAKO ANTY FAN KRÓLIKOWSKIEGO ! i jako ów anty fan zgadzam się, że Królikowski to kawałek drewna, ale da się zauważyć, że w ostatnim czasie poprawił swój warsztat aktorski. Bodo być może byłby zagrany dużo lepiej przez innego bardziej charyzmatycznego aktora, ale w jego wykonaniu nie jest taki zły. Dla mnie jest wiarygodny, szczególnie, że jego gra przypada na początkowy okres rozwoju kariery mr. Junod. UBOLEWAM JEDNAK NAD JEDNYM !!! Znam wiele osób ze środowiska aktorskiego w Polsce i mamy naprawdę wielu młodych bardzo zdolnych i charyzmatycznych aktorów, których nie widać, bo w wielu produkcjach role obsadzane są po znajomości ! Dlatego wciąż widzimy ciągle te same twarze !

ocenił(a) serial na 3
Adiluzaczeq

Co prawda to prawda! Nie przebije się wielu fajnych ludzi... niestety

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones